Skocz do zawartości
polszu

Talerzówki

Rekomendowane odpowiedzi

a ja kupilem 2,7 m agricola na talerzach 560 wszystkie zebate w ukladzie v w zeszlym roku mialem porzyczaona uni grudziac cut w ukladzie x 2,8 m ciagalem ja zetorem 7211 i jaedna wada strasznie po niej nie rowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja kupilem 2,7 m agricola na talerzach 560 wszystkie zebate w ukladzie v w zeszlym roku mialem porzyczaona uni grudziac cut w ukladzie x 2,8 m ciagalem ja zetorem 7211 i jaedna wada strasznie po niej nie rowno

Możesz jaśniej ,nierówno było po uni czy po agricoli(co to za firma-może jakieś namiary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierowno po uni grudziac cale pole dlatego jesli brac to z walkiem i zebem po srodku ten doodatkowy zab po srodku w uni grudzic w cut L jest w opcji wiec trzeba do niego doplacic a jesli chodzi o talerzowke agricola to jest to firma z Lubienia Kujawskiego jestem z niej zadowolony myslalem nad Bometem albo Burym ale wybralem agricole i musze przyznac ze dobrze wybralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się za talerzówką 2,7m jaką byście polecicili.Użytkuje ktos może talerzówke Agromex ?w układzie V znalazłem za 5100zł a w X 5800zł. Bometu natomiast w X kosztuje u mnie 6200zł no i jest przystosowana do wału z tyłu a tamte nie. wszystkie maja talerze 510mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO maskin

może i da radę MTZ ją ciągać 4m to dla niego za dużo może na lekkich ziemiach tak ale u nas są raczej ciężkie. jutro jadę oglądać ciąganą 2.20 a dzis byłem za zawieszaną 2,70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według nie Mtz nie ma szans przy 4metrowej talerzówce ważącej 2,5 tony!!!

ja mam same laser 93konie i szukam zawieszanej, i chyba wezme bometu 4x6talerzy bo znajomy kupił i sobie chwali. 6200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpusc se bometa i tymbardziej 4 x 6

do 93km to spokojnie 3m zawiszana czyli 4x 7 ale nie bomet ja mam 4 x 7 bometu i 7341 sobe z nia lata jak z pustym wozem rama w bomecie jestzle zaprojektowana i zostawia rów po srodku jak nie przerobisz sobie. jak chcesz zawieszana to akpil rama juz troche inaczej zrobiona choc rowek przy maksymalnym złożeni u tez bedzie Jesli uprzesz sie na 12 talerzy w rzedzie czyli 2,7m to tylko bierz w jednej lini ustawione sekcje ( bomet robia taka) dodam że akpil na talerzach 560mm 3,15m - 8tys a unia 3 m około 11tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas ziemie są ciężkie więc dlatego do 93koni talerzówka 2,7m , a pozatym ciągnik dwudziestoletni to mogło pare kucyków zniknąć i nie chce żeby miał za ciężko.ale rowek na środku to zostaje jak są sekcje ustawione w X, przynajmniej tak mi się wydaje, a ja widziałem takie ustawienie że odydwie sekcje przednie są ustawiane jednakowo(o ten sam kąt, w tę samą strone) a tylnie odwrotnie.A nie biore dwóch sekcji tylko cztery bo znajomy mi powiedział że ta dwósekcyjna gorzej wchodzi w ziemie.Zamówiłem już tą z bometu, mają mi przywieźć koło wtorku.myśle że dobrze zrobił no ale się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie zdziwisz !!!!!!!!! i to bardzo nie miło Włąsnie te w ukłądzie V o której pisze robia rów bo ramna jest zle zaprojektowana. bo to sa takjakby 2 talerzówki 7 obok siebie. jak mozesz to zmien zamówienie na wałki w jednym rzedzie a nie pożałujesz. a druga spraw jak masz ciezkie ziemie to tymbardziej bedzie miał ciagnik lżej niż na lekkich w których talerzówka potrafi sie topic !!!!!!! Uwązam ze zle zrobiłes kupujac bometa. stwierdzam to z własnego doswiadczenia !!!!!!! Było najpier zobaczyc takiego bometa w pracy a pózniej kupowac.

 

Ale co ja bede ci tłumaczył przeciez i tak wiesz lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaką talerzówke do MTZ 82 wolałbym pół zawieszaną ciężką ale jaką polecacie

 

http://www.allegro.pl/item404436838_brona_talerzowa_ciezka_4_m_na_kolach.html

 

Ja posiadam taką talerzówkę jak w poniższym linku tylko że 3m ciągam ją ciągnikiem 85 konnym na ziemiach ciężkich i górzystych. Ciągnik ma z nią robotę ma co ciągnąć, ale z pracy tej brony jestem zadowolony i mogę ją polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy jest jedna z bometu i jedna z unii grudziądz, no i ta z bometu się lepiej sprawuje i jest tańsza i tym się sugerowałem, a talerzówke zamierzam dociążyć żeby wchodziła dobrze a wtedy ciagnik nie bedzie miał lekko.no ale myśle że z 4x7 dał by rade bo jak rozmawiałem z tym co ma bometu 4x6 to on ma zetora 8641 i uważa że poradził by sobie z 4x7.A jakie jest twoje zdanie co do głębokości pracy tzn czy w takich samych warunkach ta 2x12 bedzie wchodzić tak samo jak ta 4x6.bo ztego co ja się orientuje to te 4sekcyjne wchodzą głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma róznicy w głebokosci pracu 4 sekcyjnej czy 2 sekcyjnej. JAk dociazysz to i jedna i druga wejdzie tyle samo. wszytko zalezy od kata pracy talerzy i wagi. może ta w jednym rzedzie jest pare kilo lżejsza ale tego nie jestem pewnien. No moja tez pracuje z obciazeniem 400kg o 7341 sobie spokojnie radzi/ 4 x7 waży 650kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się sprawuje talerzówka unii CUT L 2.30 z wałem rurowym i czym ją ciągacie , bo mam zamiar taką nabyć a nikt w mojej okolicy jej niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rusek spokojnie pociągnie 3,20 i wadze 2,5T.Mowa o MTZ-ie 820 z przednim napędem .

 

 

 

napewno nieda rady chyba że ułoży tależe na wprost ja mam taką tależówkę i 100 konnym na maxa na X to niedaje rady.chyba że będzie na kołach trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się sprawuje talerzówka unii CUT L 2.30 z wałem rurowym i czym ją ciągacie , bo mam zamiar taką nabyć a nikt w mojej okolicy jej niema.

 

 

mam taka talerzówkę kupiłem ją do 912 na ściernisku przy podorywce nawet 2 szosową leci:D bez wału po ściernisku to nawet jumzem ją ciągałem i szedł jak przecinak:D tylko konieczny jest nuż bo zostawia pasek na środku a i na uwrociach trzeba uważać bo z wałem warzy blisko tonę.

lecz do zetora 8441 jest troszku za mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 m z Żukawa na talerzach 660. Na prost przy lekkich warunkach MTZ 82 i Proxima 8441 radzą sobie dość przyzwoicie, lecz chcąc robić porządnie i skręcić mocniej optymalne jest 110-120 koni...

Talerzówka jest ciągana z walem rurowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i mam mętlik w głowie jeszcze większy niż przed. Ale po kolei. Chcę zakupić bronę talerzową o szerokości 2,7 m. Do dyspozycji są 3 układy:

1. <

2. <<

3. ><

Zależy mi na dobrym wyrównaniu pola o raz na prostym torze jazdy (żeby ciągnika nie ściągało). Który układ polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...