Skocz do zawartości
Silver

Co lepiej wybrać mtz 82 czy ursusa c385?

Rekomendowane odpowiedzi

ta a ta hydraulika z której po czasie leci po całej skrzyni jest rzeczywiście super (w mtz). urywające mocowanie tłoka kolejna super sprawa, dwadzieścia parę litrów oleju i większej przyczepy nie wywrócisz też super i te ciepło z pod kierownicy latem coś pięknego. miałem mtz i nigdy więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mtz jest to bardzo dobry ciągnik" z tym stwierdzeniem to kolego przesadziłeś przesiądź się na zachodni ciągnik, ciekaw jestem co wtedy napiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz temat tyczy MTZ kontra C385 . Mój sąsiad ma385 i podczas orki przesiadł się do mojego 820 i już zaczyna szukać MTZa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Mtz jest to bardzo dobry ciągnik" z tym stwierdzeniem to kolego przesadziłeś przesiądź się na zachodni ciągnik, ciekaw jestem co wtedy napiszesz.

skąd wiesz jak sie jeździ zachodnim?.o ile dobrze czytam Twoje posty to twoj nadal stoi w naprawie

MTZ gniotsja nie łamiotsja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MTZ 82 z roku 85.maszyna tania,mocna,mało pali,części tanie i dostępne a że komfortu brak, cóż,nie można mieć wszystkiego...(zwłaszcza za takie pieniądze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe.. na szczęście już nie stoi w naprawie:) z Mtz dużo styczności nie miałem to fakt. ale wracając do tematu czy mtz czy osiemdziesiątka to ja uważam że najważniejszy stan ciągnika i który by był bardziej zadbany to bym takiego kupił. a co do tego że mało pali no to nie zgodzę się , sąsiad orał no i z tego co mówił to do oszczędnych nie należy. mocy ma jednak sporo. Ale to tak jest że każdy swoje chwali ja mam same laser i zapraszam do dyskusji o tych ciągnikach w odpowiednim temacie, wtedy będę mógł udzielić kompetentnych odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze jeden mtz pali mniej, drugi wiecej, to raczej zalezy od stanu pompy wtryskowej, jej regulacji, oraz stanu wtryskiwaczy.

 

Moj pali porownywalnie do 355, a przeciez ciaga wieksze maszyny wiec i tak wole nim robic, pozatym 4x4 w TURze tez jest nie bez znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mtz jest dobrym ciągnikiem na niewielkie gosp. i nie nadaje sie do ciężnich maszyn takich jak gruber, ja wykończyłem 2 razy skrzynie i podnośnik też już nie dawal rady. Podobno nowe już mają lepsze skrzynie i podnośniki ale zmieniajac ciągnik zmieniłem na zachodni same 90 km spalanie w orce na 1 ha większe o 1l mtz 10l same 11 ale robota zrobiona szybciej i człowiek wypoczęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego same masz? jakim pługiem orałeś i na jakich ziemiach? wypowiedz sie szerzej w temacie o same. ja mam lasera 90konnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem ze skrzynią MTZ 82 nie chcą mi wchodzić biegi 9,6,3 wszystkie inne wchodzą czy ktoś wie co tam się mogło stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem MTZ 820 wersja exportowa i ma on inne ramiona podnośnika od zwykłej wersji a mianowicie jest to taki hak możliwe że wiecie o co chodzi (samozapinające od dołu) ale ja mam wszystkie maszyny na zwykłe mocowania "jajko" i nie wiem jak połączyć te maszyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie kupiłem MTZ 820 wersja exportowa i ma on inne ramiona podnośnika od zwykłej wersji a mianowicie jest to taki hak możliwe że wiecie o co chodzi (samozapinające od dołu) ale ja mam wszystkie maszyny na zwykłe mocowania "jajko" i nie wiem jak połączyć te maszyne

 

Przyjacielu w każym większym sklepie z częściami do maszyn rolniczych kupisz takie specjalne przejścia. Popatrz na allegro też na pewno są do kupienia. Żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie u mnie w MTZ cie za swieca plomieniowa jest jakis czujnik do czego on jest i jeszcze jedno swieca grzeje ala paliwo nie zapala sie dyszke wswiecy jusz czyscilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo tydzień temu , świeca grzała ,ale nafta nie leciała ,aby nafta polała się na świecę musi otworzyć się zaworek elektromagnetyczny u mnie sie nie otwierał więc kupiłem nową świecę i jest ok widac jak nafty ubywa jak załącze świecę .S tara świeca jest nierozbieralna lecz obszlifowałem blachę i rozebrałem ja z ciekawości odlutował się jeden styk ,ale naprawa tego jest kłopotliwa a efekt wątpliwy ze względu na mocowanie tego całego ustrojstwa ,lepiej kupić nową świece za 85 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejestem pewien ale wydaje mi sie że jest to czujnik od awaryjnego gaszenia silnika jak wyciągniesz jedną z tych wajch pod kierownicą to zamykasz dopływ powietrza do kolektora ssącego i ciągnik gaśnie a zapala się wtedy kontrolka na desce rozdzielczej ,myślę że to za sprawa tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wtczerpujaca odpowiedz pytam bo niedawno kupilem MTZa i jeszcze nie jestem do konca zalapany co i jak wczoraj rozebralem podwieszke walu pednego bo na jesieni zaczol slizgac.Tam ma byc jakis olej bo u mnie bylo takie niewiadomoco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam ma być olej przekładniowy do korka wlewowego z prawej strony a to że sie ślizga to wina tarczek trzeba je wyregulować dokręcic z odpowiednią siłą w temacie mtz ktos ostatnio podawał siłę dokręcenia tarczek ,lub jak są spalone to je wymienić ,ja tez musze u siebie wyregulować jak dojdziesz co i jak to napisz jak to sie rozbiera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz wal skszynia podwieszka i masz srube trzeba ja dokrecic.A jak to nie pomoze to rozebranie podwieszki nie jest takie trudne prznajmniej w mim przypadku.Ja mam do wymiany walek i tarczki,lorzyska,iwieksza mufe koszt walka okolo 40zl a tarczki tylko wkomplecie 30zl jutro jade po czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już na placu belarusa 820 i mam pytanie ciśnienie oleju jest w granicach 1 (x100kPa) na małych obrotach nawet wskazówka się opiera o "0" nie wiem co może być powodem niskiego ciśnienia (poziom oleju jest 3/4 stanu) i jeszcze druga sprawa czy to normalne że po przekręceniu kluczyka na "zapłon" Świeci się bodajże kontrolka od oleju i tak brzęczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...