Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie juz koszą cenny jeszcze nie ma wilgotnosc ok 35% pocichu sie mówi ze jest po 500zł 20-22%

U nas po cichu mówią, że od kombajnu po 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas w podlaskim kukurydza jeszcze stoi z tym że będzie koszona na kiszonkę a wygląda już jakby była na ziarno. Jak myślicie co z niej będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas pytałem jednego gościa to mówił, że 30% będzie sprzedawał po 300 zł/t. Ale jeszcze nie wiadomo czy uda mu się o takiej wilgotności zebrać więc może zmieni cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie w tym roku plony i cena mokrej kuku zamierzam znowu zasiać na ziarno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakieś 7,5 t/ha suchej porażka ,zbyt rzadki i późny siew ,wysoka wilgotność przy zbiorze dobrze że było niecałe 3 ha ,cena 460zł brutto -to też z ledwością starcza żeby wyjść na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ustaliłem dostawe 30 ton za 470 z transpotem,ponoc towar pierwsza klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kolegą jest zadowolony w tym roku plon 13-14 ton mokrej cena 270za tone zabierają sami z gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuku przeżywa kryzys nikt sie nie chwali ile zarobił jakie miał plony kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok jak rok. Plony suchej na poziomie 7-8 T suchej na 5-6 klasie ziemi. Jedyny minus to spora wilgotność ziarna mokrego. Odmiany które miały zwykle 30-35% teraz mają 40%. Ja jeszcze dokaszam kawałki na których nie dało się wjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas dopiero od 2 tygodni trwa zbior kuku,padało chyba z miesiac. Ja nawet na połmetku nie jestem ale gdy zaczynałem kosic miałem powazny problem a mianowicie strasznie mi naplątywało włosow z kuku na sita juz probowałem z trzema rodzajami sit i nic teraz mam spokoj bo kuku obsechła ale co bedzie jak znowu bedzie padac czy ma ktos jakis sposob na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to chyba nie ma sposobu. Najlepiej kosić w pogodę ale o to czasem trudno. Niektóre odmiany niezależnie od wilgotności mają takie włosy i nie pozostaje nic poza czyszczeniem sit kilka razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś ma jakieś namiary w Czechach czy Słowacji co sprzedają GMO .Jaka jest cena tej kukurydzy?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Może ktoś ma jakieś namiary w Czechach czy Słowacji co sprzedają GMO .Jaka jest cena tej kukurydzy?.

 

W załączonym linku masz wszystkie informacje dotyczące zakupu kukurydzy GMO w Czechach, w ubiegłym roku koszt zkupu nosion GMO to około plus 20% do standardu .

http://www.zamowienia.cz/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresowanych nasionami jak narazie tylko polskimi kukurydzy oraz nasion z zaprawą mesurol zapraszam 0608500699

oferta na zagraniczne już wkrótce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cena wyższa o 50zł na jednostce kukurydzy zaprawionej mesurolem jest warta świeczki czy bawić się w to samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiej porcji. Do 80 tys to się nie zastanawiam tylko już zamówiłem w Pioneerze ale za 50 tys tak jak chce KWS to za dużo. Problem w tym że ciężko już kupić Mesurol nawet na lewo. Zostaje Prestige ale on podobno nie działa na dziki i ptaki. Ma może ktoś doświadczenie z jego stosowaniem. Ja zaprawiłem nim kilka porcji wiosną lae dziki nie przyszły więc nie mam porównania do Mesurolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką ofertę do jedn. 50tys. i właśnie się zastanawiam. Nie wiem właśnie czy mesurol jest do zdobycia i w jakiej cenie. W tamtym roku zaprawiłem Hukinolem i tak naprawdę to dziki brały ziarno bardzo wybiórczo więc w jakiejś mierze był skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy średniej wadze porcji 50 tys 15 kg i cenie Mesurolu ok 200 zł/l koszt środka to 30 zł na porcje. A przy wadze dużej porcji 25 kg koszt Mesurolu to to 50 zł więc nie opłaci się wtedy zaprawiać samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znacie cene zaprawienia jednostki siewnej 50 tyś preparatem przeciwko szkodniką glebowym?? Np. gaucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...