Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś ma jakieś namiary w Czechach czy Słowacji co sprzedają GMO .Jaka jest cena tej kukurydzy?.

 

Poszukaj w Pionierze, oni mają w ofercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Może ktoś ma jakieś namiary w Czechach czy Słowacji co sprzedają GMO .Jaka jest cena tej kukurydzy?.

 

Poszukaj w Pionierze, oni mają w ofercie

 

W ofercie ?

Ciekawe jaką odmianę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy znacie cene zaprawienia jednostki siewnej 50 tyś preparatem przeciwko szkodnikom glebowym?? Np. gaucho

Gauczo jest drogie lepiej samemu zaprawić Prestige, wprawdzie nie jest zarejestrowany w kukurydzy ale ma ten składnik czynny co Gaucho. Ostatnio nawet przedstawiciel Pioneera przyparty do muru przyznał że nie ma sensu zamawiać zaprawionego Gaucho skoro dużo taniej wyjdzie Prestige.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się dowiedzieć jakie stosujecie sprawdzone środki na chwasty bo w tym roku po raz pierwszy będę siała kukurydzę i jakie odmiany proponujecie na kiszonkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrać sobie musisz odmianę do warunków glebowych jakie masz.

Środki jakie będą dopuszczone do stosowania już pewnie niebawem się ukażą.

Wybierz się na jakieś szkolenie organizowane prze ODR lub jakąś firmę to się najlepiej zorientujesz.

U nas zaczynają się spotkania o kukurydzy już w styczniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaucho w ubiegłym roku kosztowało ok. 160 zł/l przy dawce 1l/ha wychodzi taniej od Mesurolu. przy dawce składnika czynnego porównywalnej z Gaucho wychodzi trochę drogo. Nie wiem ile chcą firmy zaprawianie Gauchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym się dowiedzieć jakie stosujecie sprawdzone środki na chwasty bo w tym roku po raz pierwszy będę siała kukurydzę i jakie odmiany proponujecie na kiszonkę

 

 

W tamtym roku stosowałem: Accent 75WG 50g + Refine 75WG 8g + Dikamba 0,5l.

Wyszło bardzo czysto. W tym roku zrobię chyba to samo, może bez Refine.

Jeśli macie jakieś inne ciekawe propozycje to podajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic na tartrazynie już nie dostaniesz chyba że za wschodnią granicą jeszcze poszukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym się dowiedzieć jakie stosujecie sprawdzone środki na chwasty bo w tym roku po raz pierwszy będę siała kukurydzę i jakie odmiany proponujecie na kiszonkę

Fakt zbliża się czas, że zaczynają jeździć i oferować kukurydzę.

Ja z lat poprzednich zamówiłem z KWS Diplomat ( nie boi się nadmiaru wody, duży udział kolb w masie, strasznie wierna, mam ją już 6 lat) i Silas, ładniw mi wyszła w próbkach w ub roku.

Z Pioonera biorę A 38, w próbkach wyszła b.dobrze, mam nadfzieję że jak posieję 10 ha też będzie ok.

Z LG 2243 Accent, miałem ją przez 3 lata, wydajna, wierna

Nową odmianę chcę wziąźć z Chemirolu Opoka- kumpel miał w ub roku 8 ha i sobie chwalił, d tego cena js.50 tys coś koło 170 zł

Z ochrony to chyba jak w ub roku accent i rafine, chociaż musiałem 5 ha polecieć Mustangiem (o,6l) bo wylazły ostrożnie. Zależy też kiedy się uda zasiać. Jak wcześnie , koło 20 kwietnia to może poczekam parę dni i może 2l gifosatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić podobny do Primextry środek. To Lumax, ale jak wszystkie doglebowe wymaga dobrej techniki oprysku. Piusałem już o tym kiedyś więc nie będę się powtarzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CZY POLSKIE ODMIANY BARDZO RÓZNIĄ SIĘ OD TYCH ZAGRANICZNYCH WIEM TYLKO ŻE SĄ TAŃSZE A PLON JAKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie odmiany ogólnie nie są złe, weźmy np.San przez wiele lat był jedną z czołowych odmian, teraz jego następcą jest Opoka.

Jeden feler naszych odmian to słaba (niestety) wierność. Sprawdzałem to ostatnio na Glejcie i Wiarusie, poprzednio na Buranie i Prośnie. U mnie nie poszły - może dlatego, że mam nietypowe gleby?. Także z wielu zagranicznych odmian nie byłem zadowolony, bo niby kupa kasy za nie a nie były lepsze od wiele tańszych.

Na typowych glebach, zasobnych i przepuszczalnych wyjdzie każda odmiana, jeżeli tylko pogoda pozwoli to na pewno nie będą się różniły od najdroższych zagranicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie odmiany są tańsze bo w większości to odmiany trójlinowe. Są łatwiejsze w produkcji ale nie mają stałych cech. To powoduje że w rożnych latach mają różne plony , wysokość itp. Zachodnie to zwykle odmiany jednoliniowe czasem dwuliniowe, ich cechy są dużo bardziej stabilne. Poza tym w polskich nie bada się wylegania po terminie zbiory, dlatego kładą się pod śniegiem.

Najważniejsze to dobrać odmianę do gleby,i terminu siewu i miejsca siewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kładą się pod śniegiem, ja w 2009 roku posiałem polską odmianę bejm, była to chyba nowość na 2009, wybrałem ją bo bardzo ładnie spisała się w doświadczeniach rejestrowych i ma wydaję mi się optymalne fao dla mnie, niestety po pierwszym śniegu którego nie było jakoś specjalnie dużo bardzo dużo roślin połamało się. Kombajnista mówił że takiej kukurydzy jeszcze nie kosił, ze względu na brak sztywności i ciągle mokre łodygi cały czas zapychała się w hederze, trzeba było przystawać, włazić pod spód hedera i wyciągać, masakra. Oczywiście wilgotność ziarna też była bardzo duża, zarówno kombajnista jak i na skupie zdecydowanie źle wypowiadali się o polskich odmianach sianych na ziarno, i teraz zachodzę w głowe czy naprawdę polskie odmiany ziarnowe są złe, czy po prostu pogoda niedopisała w tym sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociesze Cie nie tylko polskie odmiany łamie snieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszałem teraz że elektrownia we wrocławiu kontraktuje kukurydze interesował sie ktoś tym tematem warto wejść w taki układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy siał ktoś odmianę CELIO z Osewy.Warto siać na kiszonkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosował ktos RSM w kuku pogłównie? jak to wychodzi? chętnie skontaktuje sie tel. lub emeil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej ze wszystkich azotowych ale węzami.

jakie masz wężę ? pojedyńcze czy podwójne, tzn. dwa wężę z jednej końcówki? wtedy idą co 25 cm. jak reaguje kuku na ewentualne poparzenia? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weze mam podwojne czyli 2 z jednej koncowki jak dobrze jedziesz opryskiwaczem to oparzen jest bardzo mało tylko na zakretach i tylko tam gdzie polales je rsm-em a nie jak to ma przy moczniku lub co gorsza saletrze ze naleci ci w trabki i wtedy cała rosline pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowal ktoś z was trichoplus na omacnice? nie wiecie gdzie to dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...