Skocz do zawartości
omendd

Uprawa facelii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem w tym roku zasiane 3ha facelii na nasienie. Zboże wydało 1100kg nasienia po odczyszczeniu. Pryskałem po zasiewie Afalonem 2l/ha. Wydawała się że była czysta, bez chwastów, lecz później pokazał się haber, który wymłócił się razem z facelią. Nie moge się tego pozbyć i wygląda to nierewelacyjnie. Macie jakieś sposoby na to aby ją odczyścić??? Prosiłbym o jakieś wskazówki na przyszłość czym ewentualnie to opryskać w przyszłym roku żeby nie powtórzyła się ta sytuacja.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy mógłby ktoś napisać jak się uprawia facelie kiedy siew jakie nawożenie jaka ochrona czym pryskać bo nigdy nie siałem tego a chciał bym spróbować tak z ciekawości 1h zasiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja porada w sprawie odchwaszczania faceli pytał kol omendd.Ja pryskałem w ubiegłym roku Protugan,lontrel 2x0,15l {dawki dzielone} i jeszcze Agil.Pole było zachwaszczone(dzierżawa).Nasiona wyszły dość czyste to jednak na petkusie trochę odeszło,ale wydaje mi się że jak na takie warunki to plon dość czysty.

W uprawie na nasiona bardzo ważne jest odchwaszczanie bo póżniej trudno coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic tryby w siewniku POZNANIAK i czy mozna do zbiornika dosypać nawozu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...