Skocz do zawartości
pawlak12345

Zalety i wady stosowania RSM

Rekomendowane odpowiedzi

maskin ,samą wodą to może nie ale góra 20kg n w 100 litrach było ,prawdopodobnie forma amidowa (mocznik)został w beczkach .ja jak rozpuszczałem raz wieczorem to pompa cała oszroniona była prawie zamarzała czyli temperatura cieczy ostro szła na minus.typowe zjawisko dla mocznika.Dolej po 200 litr do beczki ,rozbełtaj zważ litr i będziesz wiedział co masz a co wylałeś ,i jazda w pole jeszcze raz. luki lepiej daćwcześniej na rzepak jak sie rozrośnie to go troche poparzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pąka jeszcze nie wypuszcza więc może nie jest za późno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter czego dolac po 200l? wody? zostalo w kartonach po ok 300 l razem z osadem.... aha mierzylem gestosc aerometrem do badania akumulatorów... gestosc plynu znad osadu wynosi 1,28.... ale dalem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o wode ,myślałem że wylałeś płyn i została sama kaszka.

 

jakby to co lałeś wcześniej miało 1.28 to niema tragedi poprostu rsm 28,ale im wyżej w zbiorniku to mogło być jeszcze rzadsze.rozmieszaj osad i zmierz ,sam jestem ciekaw ile by to miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszalem to wiertarą z takim smiglem i niestety nie chce sie rozpuscic... teraz nie wiem czy dodac wody czy rozpuscic pozostale pelne beczki i wlac do tych... tylko zeby to teraz poprzestawiac to musze raka kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosował ktos RSM w kukurydzy? jak to vwychodzi? chętnie skontaktuje sie tel. lub emeil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się wjechać z RSM w pszenice. Dawka ok 160l/ha. Szło całkiem nieźle jak na mój pierwszy raz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlałem na jedną pszenice pierwszą dawke 260 litr rsm 32 dziś ją zobaczy łem podskoczyła bardzo ,pomijam drugą dawke n,dopiero wrzuce nakłosa saletre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pojechałeś fest ok 110N/ha nieźle jak na jeden raz. Jakie masz kryzy i ile otworów w kołpakach? U mnie się okazało że jednam mam 0,8 i lipa muszę założyć 1,5 bo za wolno idzie....! Ale ogólnie jakość rozlewania do siania rozsiewaczem jest bez porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w taki rzepak mogę jeszcze wjechać z RSM na końcówkach bez węży?

 

7a0ed64c8c4bbc14m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 260 litr lałem kryzami 1.5 kołpaki pięciootworowe.Pole 10 km 0d gospodarstwa niechce mi się jeżdzić co chwile.w tamtym roku pierwszą dawke dałem100 litr bo pszenice były ładnie rozkrzewione , a pużniej susza druga dawka poszła 140 litr i (słowo zostało usunięte) rozkrzewienia kaput,tam gdzie nałożyła się pierwsza dawka była obsada dobra rośliny wytrzymały stres .Te pszenice siałem 300 ziaren dlatego pasuje żeby rozkrzewienia poszły do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche duz .Mój jest dwa tygodnie wegetacji do tyłu.Ja bym sobie odpuścił rsm bez węży na taki rzepak,30 cm ma .Raz tylko u siebie tak zrobiłem troche go poparzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wszędzie ma 30cm ale zanim będę mógł wjechać (czyli pod koniec tygodnia) to już będzie za duży. Macie jakieś patenty na zrobienie węży żeby nie płacić po 45zł za szt.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze myślałem nad tym ale wówczas jak nałożę wąż to będzie stróżka co 50cm. Ka myślałem żeby nałożyć na kołpak wąż a na końcu założyć jeszcze ten kołpak na 5 otworów żeby pod roślinami rozpryskiwało ładnie co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki21 za bardzo kombinujesz,weź do ręki taki przewód (rurkę)jaki planujesz dać do rozlewania RSM,wyjdź na pole i trzymając tę rurkę przebiegnij kawałek tak jakby to była lanca opryskiwacza,a zobaczysz że rurka słabo wchodzi w łan rzepaku,rurka sprawdza się w QQ i zbożu.Ja mam rurki własnej produkcji,zapodam fotkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak by było najlepiej zrób fajne foty swojej konstrukcji to może coś zaadaptuje do siebie. A jak nie to się przejadę na tą Legnicę. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój patent na rozlewanie RSM-u co 25cm obraz030d.th.jpg

zakładam takie węże obraz029s.th.jpg

końcówki przyłączeniowe są oryginalne Tee Jet obraz031m.th.jpg

konstrukcja wytestowana w pszenicy w rzepaku nie testowana,ale marne szanse aby udało się prowadzić poniżej pęku w rzepaku i uniknąć poparzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem taki patent do rozlewania rsm-u w qq. Dodatkowa belka podwieszana do starej, zabezpieczana zawleczkami. Jedna osoba spokojnie sama zapina w kilka min. a weze przylaczane do opryskiwacza na szybkozlaczach. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a81a84e88cc74787.html Weze kupilem uzywane (teraz nie pamietam za ile? kiedys widzialem na al..ro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no to widzisz S-Piotr było mówić że ty masz całe lance zrobione co 25 cm. O tym mówiłem że coś mi nie pasuje założyć pojedynczy wężyk co 0.5 m to mówiłeś że kombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...