Skocz do zawartości
pawlak12345

Zalety i wady stosowania RSM

Rekomendowane odpowiedzi

Można jeszcze sprubowac tak na koniec węża dac metalowa rurke i pryskac wieczorem jak się zrobi chłodniej wtedy rzepak ma złożone listki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki śmiało mogłeś jechać w tej fazie rzepaku samymi kołpakami. Nawet najlepszymi wężami nie podejdziesz w tej fazie z rozlewem pod liście rzepaku. Węże stosuje się gdy rzepak wydłuża łodygę i gdy zielony pąk jest już mocno wyeksponowany. Ważne jest wtedy żeby RSM nie leciał już w tej fazie po pąkach. Jakie są objawy po potraktowaniu RSM-em pąka....... Po pewnym czasie po zabiegu pręciki kwiatostanowe te które miały styczność z nawozem brązowieją i już w ogóle nie kwitną. Z wężami to jest tak... muszą być sztywne żeby dobrze wchodziły w łan i dodatkowo obciążone na końcach np. kawałkami stalowych rurek ściśle spasowanych z wężami, odpowiednia mała prędkość robocza aby wężyki nadążały się ,,zatapiać'' w łanie, muszą być połączone drucikami aby nie wykonywały obrotowych ruchów i belka musi mieć dobrą stabilizacje. Wskazana jest też stabilizacja wymuszona, tzn. z siłownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi się w następnym sezonie. Brukwiaczek luknij na moje zdjęcia w temacie pszenica i wypowiedz się co myślisz o rozlewaniu w tej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam dwa zbiorniki po 10tys. litrów z dystrybutorami tel.600954321 dobre na rsm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich koledzy powiedzcie mi czy mozna juz kupic RSM na wiosne jest bardzo atrakcyjna cena wzgledem saletry co się stanie z 32% czy mozna to jakoś zabezpieczyć na zime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wczesniej wyczytałem że w celu przeciwdzialaniu krystalizacji RSMu 32 na kazde 100kg tego nawozu dolewa sie 14,3l wody z tym ze najpierw do jakiegoś zbiornika wlewamy wode a pozniej RSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupujesz 28 czyli za ponad 2 tony wody płacisz dobrą kase a jak płacisz taką kase to daj znać ja ci przywioze te dwie tony wody za te pieniadze i nic nie robisz ;]...A tak na powarznie to dolej sobie tej wody do 32 jak ci przywiozą 25 ton (samochód) i masz spokój z krystalizacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnosnie aerometrów, o ile mogą się pomylić?

Kupiłem RSM 32, ale aerometr taki do akumulatorów pokazuje 1,25. Zważyłem też litr owego płynu i wyszło 1250g. Chyba mi się trafił mocno chrzczony ten RSM...:/

Ale reklamacja już złożona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie żeby nie wprowadzać zamętu: RSM był dobry, ale aerometr do bani, kupiłem 2 inne i pokazują 1,32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PK nie zastosujesz kołpaków od RSM ,PK niedokładnie się rozpuszcza, i nie pójdzie zwykłym opryskiwaczem bo od razu filtry zawali.Należało by pomyśleć na rozlewaniu z beki z wężami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest sens kupowac pk w plynie jak to jest z tym zapychaniem czy filtry samooczyszczajace zdaly by egzamin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rsm 28 % 700 zł netto zakupiony.Niepowinien się skrystalizować tak jak 32% tej zimy.w przeliczeniu na składnik wychodzi ta sama cena między 28 a 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem RSM32 788zł/t brutto, ale już widziałem po 830zł

Jeszcze stoi na przyczepie, mam trochę luzu myślę rozcieńczyć do 28-30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!

 

Chcielibyśmy zaoferować wszystkim Państwu elastyczne zbiorniki poduszkowe do magazynowania RSM. Posiadamy najszerszą gamę produktów na rynku. Objętości elastycznych zbiorników poduszkowych mieszczą się w zakresie:

 

100 - 100000 litrów!!!

 

Nasze rozwiązanie są TAŃSZE niż konwencjonalne zbiorniki dostępne na rynku.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony http://www.flexitank.pl/ oraz przesłania zapytań ofertowych na adres email: flexitank@flexitank.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się napełnia opryskiwacz z tego flexitanka?Jakas dodatkowa pompe trzeba czy waz ssawny z opryskiwacza przyłacza sie do zaworu tego worka?A jak jest mało RSMu w tym worku to opryskiwacz wszystko wyssie z niego czy jak?Ma ktoś taki bajer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...