Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tu http://ceny.fresh-market.pl/fasola_ja%C5%9B_kar%C5%82owy na razie stagnacja, a ceny u mafii zanizone o 40 - 60 groszy i tak zostanie przynajmniej do swiat...

 

fort dlaczego sądzisz ze mafia sie wykonczy? dopoki bedziemy im sprzedawac po worku... to bedzie trwala i trwala... na wykonczenie mafii jest tylko jedno wyjscie... sprzedaz wspolna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz maskin ale przy tych cenach to się odechciewa babrania z fasolą .A jak tak dalej będzie to ludzie zaprzestaną siania i zabawy z fasolą .a jak nie będzie towaru.......... to inie będzie handlu .Zresztą to całe rolnictwo to beznadzieja . Co by nie posiać to po tyłku rolnik dostaje .I te unijne wymagania ŚMIECH NA SALI panowie byłem kilka lat w niemczech na robocie u sporego rolnika w bawarii.TAM nigdy nie miał żadych kontroli żadnych wymagań dotyczących np składowania oprysków ,paliwa olei i innych rzeczy nawet płytek w oborze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze zasiewy fasoli sa coraz wieksze... powod? tanie zboze... a obecnej ceny nieznam... ale pewnie sie nie zamienila i pewnie placą ze 2,8 na konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro twierdzisz że zasiewy fasoli są coraz większe to fasola będzie coraz tańsza proste i logiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fort nie chce ci wytykac, ale ty chyba nie wiesz o czym piszesz?? .... czy ja mowie ze nie bedzie tańsza? ja tylko mowie ze logiczne jest ze mafii fasolowej nie wykonczymy sprzedając po worku czytaj posty i wyciągaj logiczne wnioski... ale nie o to chodzi.. lepiej pisz jakie są ceny.. spadają czy rosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin nie chcę ci wytykać ale ty chyba nie rozumiesz tego co czytasz.Stwierdziłeś [że zasiewy fasoli są coraz większe] a ja dodałem że [fasola będzie coraz tańsza proste i logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie jak chcesz wiedzieć to cena fasoli spada teraz dają 2.40

na rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego roku na fasoli prawdopodobnie nie zarobi się dużo w mojej okolicy będą zasiewy zwiększone około 5-ciokrotnie .Sam przedałem 2.5 tony fasoli sąsiadom na zasiewy. A szwagier z terebina też mówił że w jego okolicy dużo więcej ludzie będą siać . Ciekawe jak tam sytuacja będzie wyglądać w gm mircze ale otym to morze leśniakos z wiśniowa coś powie ale przypuszczam że sytuacja wygląda podobnie .I powiem to jeszcze raz chociarz maskin może znowu nie zrozumie że jak będzie dużo fasoli to będzie tania proste i logiczne.Dlaczego złoto jest drogie ? Bo jest go mało .Dlaczego platyna jest droższa? Bo jest jej mniej . Dlaczego fasola będzie tanieć ? Bo będzie jej więcej . Prościej się chyba nie da maskin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj sobie dokladnie posty o czym pisalismy oswiecony logiku , albo niech ktos powie o czym bo ja juz nie mam slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie i po co te nerwy wystarczy że człowiek się denerwuje jak słyszy cenę fasoli ja jeszcze nic nie sprzedałem liczę na lepsze ceny, tylko czy będą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy areał uprawy fasoli tez prawdopodobnie wzrośnie o 100 %

ale cena na przyszły sezon będzie nie tylko zależeć od areału zasiewu ale od takich cyników jak pogoda ,kurs walut i co ciekawe areału zasiewu fasoli na Ukrainie która ostatnimi czasy zaczyna nam robić niezłą konkurencje .A w odnośni do postu forta 1234 to nie jestem z wiśniowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

very sory leśniakos za pomyłkę ale w okolicach wiśniowa będzie brzmieć lepiejjeszcze raz przepraszam za błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie nawozy i ile azotu stosujecie przed siewem.

I czy stosowaliście Nitraginę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci moge sprzedac....

 

no i jak tam siewy? ja moze jutro jak pogoda pozwoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie mozna... miejsca w ziemi starczy dla obu

jak gesto siejecie? bo zdania sa podzielone od 16 do 25 cm w rzedz ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkasz w takim rejonie ze co drugi ma przerobiony kombajn... a poza tym dominatorów jest na peczki... okresl sie dokladniej jkaiego masz i co chcesz przerobic...

a z innej beczki... chodzą słuchy ze fasole pryskamy srodkami na buraki... stosuje ktos takie rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dominatora 88s, to jest to samo co dominator 98. Chcialbym się dowiedzieć co konkretnie trzeba zrobić żeby nim młucić fasole, chodzi mi o maszyne bo sprawę z hederem i wysypywanie ziarna mamy rozwiązaną. A może ktoś wie kto ma przerobiony taki kombajn z okolic Hrubieszowa i Tyszowiec, żeby można było zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zwolnic wytrząsacze i zwiększyc wiatr... ot i cała filozofia... a jak rozwiązales problem wysypu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...