Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:05 Pią 31 Paź 2014

Jęczmień
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 25, 26, 27  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hospes

PostWysłany: 18:08 Pią 16 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JB FLAVOUR siał to ktoś ? zakupiłem ten jęczmień na przesiewke po wymarzniętej przenicy , sprzedawca twierdzi że sieje sie go około 160 kg ha , czy to nie za mało ? ,pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PHPiotr

PostWysłany: 14:34 Czw 1 Mar 2012    Temat postu: Środki ochrony roślin Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich dla zainteresowanych środkami ochrony roślin w dobrych cenach zapraszam na allegro lub kontakt telefoniczny 509341788 lub e-mail piotrph1989@tlen.pl
Przedsiębiorstwo Handlowe PIOTR Piotr Rawicki

http://allegro.pl/hu...2175231751.html
http://allegro.pl/granstar-ultra-sx-50-sg-240g-trend-0-5l-nie-chisel-i2175232098.html

Mam więcej w ofercie środków ochrony roślin tylko reklamowo wystawilem na allegro huzara i granstara ultra.

Preferuję sprzedaż poza systemem allegro ponieważ można opryski zakupić wtedy taniej, ponieważ do ceny nie jest doliczany 6zł+3% wartości sprzedaży np: Huzar Activ 5l bedzie kosztować 620zł+przesyłka kurier lub poczta polska
Towar mogę wystawić na portalu www.tablica.pl wtedy zainteresowanym wysyłam linki do ogłoszenia
Sprzedaję również nawozy dolistne i odzież ochronną przed pestycydami maski, rękawice, kombinezony
www.zaopatrzenie.artBHP.pl

Jeżeli jest ktoś zainteresownay innymi opryskami proszę o kontakt e-mail piotrph1989@tlen.pl lub telefonicznie 509341788
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:02 Wto 21 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ozimym jest osobny temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
flamenko

PostWysłany: 14:32 Wto 21 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy jak u was jenczmienie ozime. w moim regionie nie bylo wogole sniegu. na dzien dzisiejszy wyglada ze 100% plantacji do przesiania.
Powrót do góry
1210

PostWysłany: 08:28 Pią 3 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jęczmień jary
Dawka Azotu przed siewem -31 kg/ha
W fazie strzelania w źdźbło-20 kg/ha
Fosfor-38 kg/ha
Potas - 66 kg/ha
Magnez - 8 kg/ha
wapno - 4,5 t CaO /ha
Takie mam zalecenie jakie nawozy do tego zastosować?
Powrót do góry
paolo405

PostWysłany: 17:11 Sro 7 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM
siał ktoś jęczmień jary odmianę Poldek,co to za odmiana i do czego się naddaje?
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:40 Czw 3 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja placowo to raczej tak. Nie pryskaj na mszycę teraz to zupa po obiedzie ja siałem koło 20.09 i jak narazie brak objawów. Mszyca atakuje wcześniej siane plantacje przed 10.09 i już by było widać. U mnie pojedyńcze listki robią się żółtawe pewnie zbliża się zima.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
flamenko

PostWysłany: 19:17 Sro 2 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kolegow. jutro chcialem prysnac jenczmien kompletem choc nie usmiecha mi sie to za bardzo bo sucha ziemia. doloze tez minueta na mszyce. sialem 23 wrzesnia . narazie jest ladny zielony. ale widzialem dzis na polach pozulkle jenczmienie jak myslicie jest to sprawka mszyc?
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 09:10 Nie 2 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodaj jeszcze na mszycę coś.
Powrót do góry
przem

PostWysłany: 19:08 Sob 1 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem w jęczmieniu ozimym odmiany Lomerit, jęczmień siany 13.09 ma dwa liście, zaczyna pojawiać sie trzeci, rosliny są zainfekowane mączniakiem Shocked co z tym zrobic? pryskać już, czekać, czym pryskać żeby było skuteczne i niezbyt drogie? nigdy nie miałem potrzeby stosowania fungicydów w zbożach juz jesienia. Czy przy tak wczesnej fazie rozwojowej można stosowac niższe dawki? bo zostało mi z ubiegłego roku trocha Taliusa a na mączniaka to chyba jeden z lepszych środków.
Powrót do góry
flamenko

PostWysłany: 08:24 Pon 22 Sie 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w jakiej cenie u was material siewny kwalifikowany ? bo ja kupilem lomerita po 2tys za tone.
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 20:09 Sro 27 Lip 2011    Temat postu: Re: dawidlubelskie Odpowiedz z cytatem

tuptusie7 napisał:
Ja jestem z okolic Płońska- w stronę Mławy i sieję jęczmień ozimy Lomerit od 4 lat i powiem szczerze, że z przezimowaniem to gorzej w tym roku żyto wypadło dla porównania.Jeszcze ani razu nie wymarzł.W tym roczku jęczmionek w miarę dobrze wypadł-plon ok.5t/ha i było by więcej gdyby nie wymiękł miejscami na jesieni.

Również miałem Lomerita dużym jego minusem jestpodatnosc na wyleganie choć w tym roku susza go troche skróciła Smile A co do plonu to nie było źle
6-7t/ha tak że średnia nie jest zła. CZęść sprzdałem do kaszarni cena 62+vat.
Reszta chyba zaczeka na lepszą cene bo tak jak widze w mojej okolicy to jare jeczmiona są kiepskie i jest go mało zasiane .
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 22:24 Wto 26 Lip 2011    Temat postu: Re: plon ozimy 2011 Odpowiedz z cytatem

nomijas napisał:
Województwo podlaskie, plon lichy, jęczmień ozimy browarny, odmiany Vanessa i Nickela, 40q/ha, łączna powierzchnia 80 ha, nie mam pojęcia dlaczego tak słabo, zrobione wiele żeby było co najmniej 60 a tu lipa, od jutra rzepak, nie zapłaczę jak sypnie tak jak jęczmień... pozdrawiam

ogólnie słabo jęczmienie sypią - w spółce to 2t poszło
ja miałem Vannese i azotu mało dałem - około 4,5
Powrót do góry
tuptusie7

PostWysłany: 22:07 Wto 26 Lip 2011    Temat postu: dawidlubelskie Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z okolic Płońska- w stronę Mławy i sieję jęczmień ozimy Lomerit od 4 lat i powiem szczerze, że z przezimowaniem to gorzej w tym roku żyto wypadło dla porównania.Jeszcze ani razu nie wymarzł.W tym roczku jęczmionek w miarę dobrze wypadł-plon ok.5t/ha i było by więcej gdyby nie wymiękł miejscami na jesieni.
Powrót do góry
nomijas

PostWysłany: 20:27 Pon 18 Lip 2011    Temat postu: plon ozimy 2011 Odpowiedz z cytatem

Województwo podlaskie, plon lichy, jęczmień ozimy browarny, odmiany Vanessa i Nickela, 40q/ha, łączna powierzchnia 80 ha, nie mam pojęcia dlaczego tak słabo, zrobione wiele żeby było co najmniej 60 a tu lipa, od jutra rzepak, nie zapłaczę jak sypnie tak jak jęczmień... pozdrawiam
Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 12:36 Sob 16 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile u was płaca za jeczmień ozimy? o ile wogóle skupują. U mnie w okolicy tylko jeden gościo wystwiał cene od 650-700zł/t. brutto.
Powrót do góry
mikmik

PostWysłany: 16:30 Nie 10 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
u mnie na wschodzie polski Lubelszczyzna okolice Chełma to tylko jara forma jęczmienia występuje ozima forma to rzadkość chociaż wiadomo plonowanie o niebo lepsze, mam pytanie czy w mojej okolicy ktoś ozimy sieje z powodzeniem bo ja sie od jakiegoś czasu zabieram ale jak co do czego to senior mówi ze wymarznie ,wypadnie itd . a postęp w odmianach nastąpił także próbować czy dać sobie spokój w mojej okolicy
Witam, jeśli trafi się uciążliwa zima to każde zboże moze wypasc. U mnie jęczmienie ozime jak najbardziej dają rade,a mieszkam jakieś 80km od Chełma. Za Włodawą w kierunku Białej koleś w tym roku miał chyba ze 40 ha ozimego,na moje oko był super.
Powrót do góry
rafal1981

PostWysłany: 21:49 Sob 9 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis skosilem jeczmien ozimy ,plon 5,5 tony/ha klasa ziemi 4b
Powrót do góry
flamenko

PostWysłany: 08:15 Sob 2 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysiew jenczmienia 23 wrzesien odmiana epaQe 155kg na ha.200kg soli potasowej. zwalczanie chwastow takze jesienia legato plus i zwalczanie mszyc karate zeon.9 marzec 230kg saletry amonowej. 18 kwietnia t1 0,6l prosaro +0,5 corbel.+siarczan magnezu 7wodny 15kg+plonowit OPTY 4kg +0,3tytanitu+3litry manganu.18 maj t2 0,4 folikur+0,3 artea 10 kg siarczanu magnezu+6kg OPTY.+ 0,3 tytnitu. pole czesciowo po kukurydzie czesc po pszenicy. roznicy w plonie nie zauwazyłem. dodam ze cale pole na oborniku. nie stosowalem w tym roku antywylegacza ze wzgledu na susze. i dodam ze w poprzenich latach uprawiałem odmiane LOMERIT i nawet plonowała troszke lepiej.
Powrót do góry
ROLAS 222

PostWysłany: 07:38 Sob 2 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez wymlocilem jeczmiien przed deszczem nie byl za suchy ale gdy by stal do teraz to nie wiem co by bylo bo pada juz 2 dzien bez przerwy
Powrót do góry
tomet

PostWysłany: 21:20 Pią 1 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flamenko mógłbyś napisać czym i jakie zabiegi stosowałeś w jakich fazach rozwojowych jakie dawki azotu na jakim stanowisku itd z góry dziękuje za każdą odpowieć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
flamenko

PostWysłany: 19:48 Pią 1 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze osmiu nie bylo . bo jenczmienia nie ma 1,5t w zbiorniku.
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 19:44 Pią 1 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawie 8ton?szacuneczek.
Powrót do góry
flamenko

PostWysłany: 19:32 Pią 1 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie warzylem ale mialem 5,5 zbiornika od bizona z kazdego ha
Powrót do góry
tomet

PostWysłany: 19:04 Pią 1 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flamenko to ile miałeś ton z ha ja przymierzam się do siewu ozimego parę lat temu zasiałem i mi przemarzł i od tamtej pory już nie próbowałem ale w tym roku to chyba zaryzykuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 12 z 27

Skocz do: