Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wykonywanie zabiegów w nocy po rosie możne mieć wpływ na działanie fungicydu - w dzień się nie da (ostatnio jechałem Olympusem i była już rosa ok 22)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak to sobie tłumaczę - z doświadczeń BASF wynika że zwiększenie do 400 l cieczy roboczej w przypadku zabiegów fungicydowych podnosi skuteczność o ok 30 % - a rosa to dodatkowa ilość cieczy w gratisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz daję superzwilżacz z 250 l/ha wody powinno dać taki efekt jak 400 bez niczego,fungicydy z górnej półki też mają w sobie "coś" dodane w celu zwiększenia przyswajania substancji chemicznie czynnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na poważnie jak u was wygląda kłoszenie odm. Muszelka - u mnie dopiero się zaczyna kłosić, liść flagowy się nie wywija - stojący razem z kłosem. Dodam że w fazie flagowego zrobiłem Moddusem 0,2 l i nie wiem czy to nie przyhamowało kłoszenia i skróciło na maxa dokłosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że wody?

 

tom jak mogłeś zrobić zabieg modusem w fazie flagowego jak sam mówisz że dopiero zaczyna się kłosić? Chyba jechałeś na pod flagowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W fazie widocznego języczka liścia flagowego" albo coś koło tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posypaliście 3 gą dawkę azotu ,bo mi się nie chce jeździć w te upały ,do kiedy ogólnie można sypać dopiero co zrobiłem T2,pszenica dostała siarki wiosną i cynku dolistnie kolor ma niezły, dostała już coś koło 140kgN.Podobno sline opady wypłukały część azotu i trzeba teraz zwiększyć 3 dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade 2iema duzymi dawkami rsm-u skoro wiosny i pszenica czarna jest do dzisiaj i dlatego mam spokoj z trzecią dawką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również I dawka 250 kg saletry II dawka 100 saletra + 100-120 mocznik mieszane razem i białka już trzeci rok z rzędu wychodzą min 14%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam u was skuteczność zabiegów , u mnie na jednym kawałku gdzie zrobiłem pierwszy na przełomie kwietnia/maja a z drugim musiałem zaczekać do 9 czerwca prawdopodobnie już zbytnio pochasała sobie dtr , jednak nawet fungicydy z górnej półki nie dają rady przy takiej pogodzie i 6 tyg odstępie,z fuzaryjną zgorzelą podstawy jest dosyć dobrze ,mączniak też padł ,łan niby od spodu zdrowy a końcówki mi przypiekło na flagowym a tak z 3-5% chwyciło po 1/3 liścia flagowego,zabiegi były robione już wieczorem ?,drugi kawałek później zasiany późniejsze wschody ogólnie z wiosny pszenica słabsza opóźniłem T1 do 10 maja i jest zdrowa a zrobiłem słabszą mieszanką bo poszło o,35 flexi +1,0 opera , wniosek taki że pszenicę która wschodzi jeszcze w wrześniu pasuje zrobić 3 zabiegi a taką która wschodzi w październiku i nie będzie zbyt gęsta można 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabieg sing top liść flagowy leko przpieklo końcówkę dolne liście porażone septoriozą mączniaka brak zabieg sing top robiony 5 6 czerwiec widzę terz porażeni liścia flagowego niewiem czy ten sitodek działa prędzej był topsim i corbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topsin stosuje się tylko typowo na kłos w celu ograniczenia zawartości mykotoksyn sam jako taki nie ma większego wpływu na rozwój poszczególnych chorób, także u ciebie ten corbel załatwił mączniaka i tyle topsin poszedł jako kadzidło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tam u was skuteczność zabiegów , u mnie na jednym kawałku gdzie zrobiłem pierwszy na przełomie kwietnia/maja a z drugim musiałem zaczekać do 9 czerwca prawdopodobnie już zbytnio pochasała sobie dtr , jednak nawet fungicydy z górnej półki nie dają rady przy takiej pogodzie i 6 tyg odstępie,z fuzaryjną zgorzelą podstawy jest dosyć dobrze ,mączniak też padł ,łan niby od spodu zdrowy a końcówki mi przypiekło na flagowym a tak z 3-5% chwyciło po 1/3 liścia flagowego,zabiegi były robione już wieczorem ?,drugi kawałek później zasiany późniejsze wschody ogólnie z wiosny pszenica słabsza opóźniłem T1 do 10 maja i jest zdrowa a zrobiłem słabszą mieszanką bo poszło o,35 flexi +1,0 opera , wniosek taki że pszenicę która wschodzi jeszcze w wrześniu pasuje zrobić 3 zabiegi a taką która wschodzi w październiku i nie będzie zbyt gęsta można 2 razy.

 

 

 

 

nie wniosek jest taki ze trzeba dostosować ilość materiału siewnego do terminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje odmiane boomer i tak mam podane jak na talerzu Norma wysiewu ze względu na termin

o wczesny 300- 340 nasion/m2

o optymalny - 350 - 390 nasion/m2

o opóźniony - 400 - 450 nasion/m2

 

 

Jak wiadomo trzeba brać pod uwagę wilgotność sposób przygotowania pola itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi wytłumaczyć czemu na polach pszenica po rzepaku liść flagowy jest brązowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pszenica drożeje ... hahahahaha ale mnie rozbawiłeś ,a na polach pszenica po pszenicy jest zielony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...