Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety tylko oprysk. Pszczół już nie można dowalić konkretną mieszaninę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateo, a wchodziliscie z tym kolega srodek w łan?>??wg mnie, (znam ten objaw) to rzeczywiście pryszczarek jednakze on wlasciwie robi sporo szkod glownie od miedzy i ja bym sie nie przejmowal. Wejdzcie w ten rzepak o popatrzcie co sie dzieje. Luszczyna tez moze sie deformowac po tym jesli nie byl rzepak dobrze chroniony na slodyszka, ale to jeszcze w fazie zielonego pąka, takze teraz to pozamiatane. Moja rada-kupcie sobie flaszke czystej, siadzcie z kolega na miedzy, pijcie ja i patrzcie na rzepak, napewno cos wymyslicie:) przepraktykowane;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka z tą butelką to strzał w dziesiątkę też myślałem ze to pryszczarka ale wiecie nie widać larw w środku, może to być wina słodyszka bo z tego co pamiętam późnawo poleciał z opryskiem a może to jakiś grzyb. No nic dzisiaj świętuje ale nie na miedzy jak dam rade to pyknę foto bo mnie strasznie ciekawi w którym miejscu zawalił temat gdyż w tym roku sam sieje to złoto Strzałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zabieg na opadaniu płatków musiałem sobie podarować ze względu na deszcze i niemożność wjazdu... lecz tam gdzie mam rzepak (a był siany na stanowiskach gdzie od przynajmniej 5 lat nie był siany) wygląda rewelacyjnie i oby tak do żniw (łan żywo-zielony rozgałęzień sporo a strąków po sam czubek) odmiana CASOAR...szczerze polecam (warto przeczytać charakterystykę odmianową.... i choć zalecana jest na glebach zwięźlejszych to u mnie na IV b wygląda super ...lecz zobaczymy co pokaże w żniwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu pojawił się chowacz w rzepaku a pryskałem niecałe dwa tygodnie temu na niego proteusem morze zaszkodzi?? niema go dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jeszcze obserwujesz takie rzeczy w rzepaku? Ja już tam nie zaglądam odkąd z opryskiem na grzyba dałem jeszcze mospilan. Teraz trzeba walczyć z mszycą w pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no zerkam pole mam niedaleko i po drodze poza tym gdy się spytałem przedstawiciela handlowego to tak pryskaj od razu pictorem drugi raz, a średnio są 2 chowacze w zasięgu wzroku na obrzeżach pola jest więcej o pare sztuk pierwszy rok uprawiam rzepak a niechcem zawalic na sam koniec ale z tego co piszesz to mało szkodliwe i tak juz w niego tyle wpakowałem ze chyba nawet za dużo pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!pytanie mam na obzerzach pola dolna cześc rzepaku tzn liście które są najniżej żółkną są takie brązowe jasno czerwone

czym to jest spowodowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany fizjologiczne??? Rzepak jak dojrzewa to traci liscie. Chyba ze za duzo wody - nie wiem skad jestes. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile procent plonu można stracić kosząc rzepak bez stołu ? Pierwszy raz będę kosił rzepak i nie wiem czy się to koszenie opłaci czy lepiej wynająć kombajn ze stołem lub zainwestować w stół .Zasiane mam 8ha a w przyszłym chcę zasiać 18 , a kombajn to nie bizon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na 8 czy za rok na 16 to warto już zainwestować w swój stół. Na hektar czy dwa to bym wynajol ze stołem kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś w gazecie ze ok 200 kg na hektar jest strat kosząc bez stołu

więc policz sobie sam 200kg x 8 ha = 1.6 t niech będzie po 1100 zł = 1760zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za te pieniądze masz kosę boczną. Jak nie chcesz inwestować narazie to ona ci wystarczy a i dużo mniej zgubisz ziarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zainwestować dużo szybciej się kosi no i bez strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stołem to nie do końca tak bez strat, widziałem pola gdzie kosiły kombajny ze stołem,a porosty rzepaku były takie same jak w zwykłym kombajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy porost był za kombajnem na całej szerokości czy było pasy, a zresztą i tak szarpacze rozrzycą po całym polu i nie wiesz czy się osypał czy spadł przed stołem czy przeleciał przez kombajn bo za szybko golone.

Nie robili by stołów gdyby nie dawały jakiejś oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ są takie urządzenia do równomiernego rozrzucania plew i tego co wyleci z sit zakłada się to tuż za sitami , ale to kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dzisiaj rzepak miejscami górne łuszczyny bieleją naj gorzej w rzepakach ni pryskanych na kwiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy popatrzec ile ziaren zatrzymuje sie w miejscu mocowania przystawki do rzepaku i ile lepiej sie młóci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym sklejaniem łuszczyn i desykacja warto pryskać ,razem czy osobno bo trochę mi zielska gdzie niegdzie wyskoczyło i desykacja raczej będzie ,czym polecacie i kiedy pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt zabiegu nd fexi 0,5 l na ha + 2 l glifosu to ok 60-70 zł/ ha kwestia areału zainteresowanych zapraszam 608 500 699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur...a a ja po 1070 podpisałem umowe dobż że nie na całość ale i tak będzie bolało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...