Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra napiszcie z jaka firma ,rzepak musi być suchy czy stosują też potrącenia ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazje kosić cesm z rotorem czy powoduje to straty rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może wiecie gdzie można w woj. Łódzkim zakontraktować rzepak na przyszły rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra napiszcie z jaka firma ,rzepak musi być suchy czy stosują też potrącenia ?.
AGRO-SIEĆ CHEŁMNO i wiele innych, warunek duże ilości. Cena rzepaku technologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trans marka szczecin . potr pow 9%wilg,jest jeszcze dopłata do tłuszczu od 40 wzwyż , na składzie wychodzi to około 400euro przy zawartości 43 tłuszczu,i od tej ceny trzeba odliczy transport i badania 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trans marka szczecin . potr pow 9%wilg,jest jeszcze dopłata do tłuszczu od 40 wzwyż , na składzie wychodzi to około 400euro przy zawartości 43 tłuszczu,i od tej ceny trzeba odliczy transport i badania 30zł
uważaj na nich ,bo potrafią przekręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skądże te 400 euro? zakładając, iż MATIF to 330 euro + 10% za tłuszcz czyli razem około 375 euro (a gdzie koszty transakcyjne i premia dla nabywcy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż nie che się wierzyć że to uczciwa oferta 400x4,0 = 1600 kto tyle zapłaci jak Matiff jest niżej - moze tak podrożeje - do 500 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepak a właściwie jego część skazana będzie na talerzowanie bo nic już z niego nie będzie wyłożyło go jak kwitł i teraz przerasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie za tone . za 25 ton 400 euro za tłuszcz powyżej 40% nie za 1 tone to jest z 25 ton przy zawartości 43% tłuszczu źle trochę to napisałem sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy silosy bin nadają się do przechowywania rzepaku ? Cena na sierpień 1360 zł więc może do żniw zbożowych udało by się sprzedać rzepak i zrobić miejsce na zboże tylko , że nie wiem jak rzepak zniesie to przechowywanie i przeładunki żmijkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobić nastąpiło wtórne zachwaszczenie i przetulia wyszła nad rzepak czy zwalcze jeszcze starane by nie wydała nasion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edzio777300 nieźle namieszałeś po raz wtóry, czyli to 400 euro to premia za zawartość 43% zawartość tłuszczu dla 25 ton nasion? zatem 5,(33) euro za każdy % zawartości tłuszczu powyżej 40% na 1 t, czyli przy 43% można ugrać na tonie 16 euro tylko za przekroczenie granicy

 

@bookovsky BINy idealnie nadają się do rzepaku, gdyż nie trzeba go przesypywać aby go schłodzić, należy jednak pamiętać o właściwej wilgotności nasion (da się przechować max do 9% przy ciągłym monitorowaniu) najlepiej 7% (przy mniejszej żmijki już powodują zauważalne uszkodzenia), należy również pamiętać o uszczelnieniu podłogi (jakąś włókniną przepuszczającą powietrze), chyba że masz już rzepakową jej wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy jemu chyba chodzi o to ze jak jest tluszccz to jestes do przodu 400 euro na 25 tonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie o to chodziło jak sprzedam to napisze o tej firmie ja się z nimi współpracuje pozdro. dołączę się do pytania o chwasty czy można w jednym oprysku pojechać sklejaczem i desykacja .co zrobić by rzepaku nie za bardzo powyrywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak właśnie o to chodziło jak sprzedam to napisze o tej firmie ja się z nimi współpracuje pozdro. dołączę się do pytania o chwasty czy można w jednym oprysku pojechać sklejaczem i desykacja .co zrobić by rzepaku nie za bardzo powyrywać

 

Zaloz plandeke pod spod ciagnika od przodu do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie pozbyłem sie rzepaku ubiegłorocznego plon okazał się niezbyt zachwycający 4,3 t/ha jednak został zrekompensowany przyzwoita ceną 1340 zł/tona + VAT obyło sie bez potrąceń, chyba nie można narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy !!!!! co robić ???, co robić ????

podpisywać czy czekać ? mam problem,bo mam go 240ha i każdy grosz się liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo masz możesz dużo stracić trzeba umieć się z tym pogodzić,ciesz się jak zbierzesz bez strat losowych (grad,nawałnice silne wiatry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będziesz się czuł jak stanieje ?? a jak podrożeje? ropa tanieje póki co euro drożeje ciut niestety ja za poprzednie zniwa wyciągłem 1150 netto - potrącenia w styczniu z tego co wiem duzi robia 50/na 50% w kontrakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...