Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś może mi wytłumaczyć czemu na polach pszenica po rzepaku liść flagowy jest brązowy?
\

w moim przypadku pszenica po rzepaku jest w najlepszym stanie. Może zła ochrona poszła na nią, czy na inne pszenice też poszła taka sama ochrona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś może mi wytłumaczyć czemu na polach pszenica po rzepaku liść flagowy jest brązowy?

 

bo pryskasz lipnymi srodkami i za pozno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po pszenicy jest idealnie. Ochrona na T1 Alert, T3 Duet Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki21

na tą pogodę to za mało

 

dałem capallo 5 maja

następnie artea 23 maja było O.K.

ale teraz{16-17.06} dałem swing-a

i żałuję że na T2 nie dałem np.falcon zamiast artea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sieję pszenicę tybalt i bombona na pierwszy zabieg dałem duet ultra miedzy fazą 1-2 kolanko mniej więcej bo mączniak atakował teraz się kłoszą obie co dać na ten zabieg? czy w ogóle robić? może jeden wystarczy? a jak już alert styknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do Alertu Tebu 0,3l, Koszt nie duzy a ziarno jest wtedy o lepszych parametrach. W naszej okolicy tak robi kilku rolników w tym Ja. Pozatym na szkoleniu z fermy Bayer to gościu zalecał dawanie Horizonu 0,3l na kłos, choc horizon nie ma rejestracji w pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarki

moim zdaniem gdybys zrobil odwrotnie bylo by ok. to znaczy na T2 swing a na T3 artea(chodz nie jestem zwolennikiem). w T2 stobiluryna dzialala by zapobiegawczo i nie dopus cila by do choroby... a jak juz jest choroba to srodki dzialające zapobiegawczo to wyrzucanie kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było oznak żadnych chorób. Pojechałem Duetem i po tygodniu zaczęła na flagówkę siadać rdza. Teraz po dwóch tygodniach zostało ok 60% liścia. Pszenica kwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety taki rok...najpierw deszcze i wilgoc... a pozniej upaly... chyba najlepsze srodki zawodzą.... trzeba zebrac to co jest, na terenie powodzi nawet tego nie zbiorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@jarki

moim zdaniem gdybys zrobil odwrotnie bylo by ok. to znaczy na T2 swing a na T3 artea(chodz nie jestem zwolennikiem). w T2 stobiluryna dzialala by zapobiegawczo i nie dopus cila by do choroby... a jak juz jest choroba to srodki dzialające zapobiegawczo to wyrzucanie kasy

zamierzałem zrobić odwrotnie tylko zapowiadali deszcze a po capello było 17-18 dni i chciałem dać coś na 2 tygodnie a artea była kupiona , teraz swing będzie trzymał

 

tak na marginesie to byłem w Grubnie na dniach pola i nie było zdrowszej pszenicy od mojej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosujecie jakieś dokarmianie pszenicy ozimej po kwitnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem do zabiegu na grzyba mikrokomplex, kurcze i się zważył w opryskiwaczu z prorokiem, i teraz mam zielony nalot w beczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy stosujecie jakieś dokarmianie pszenicy ozimej po kwitnieniu?

 

 

Ja dzisiaj zastosowałem zrównoważony nawóz 18-18-18, ale nigdy nie stosowałem ,nie wiem jaki będzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj poleciałem na jarkę Tebu 1l/h + insol 3 jakieś 1,5l/h a co do tego npk na kłosa to zrób fotkę jaki efekt sam jestem ciekawy bo te firmy rozprowadzające preparaty to zachwalają takie nawożenie a specjaliści twierdzą że tylko Mg na kłos;) hehe więc jak sprawdzisz będzie ciekawe doświadczenie;) pozdrawiam

 

Po Alercie w zimowej pszenicy bez rewelacji kłos zdrowiutki ale liść tak sobie... trzeba było domieszać jak jest u was? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Olympusie 1,5 l + 0,7 tebukonazol tak sobie bez rewelacji ok 20 % liścia flagowego zainfekowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zabiegi były nawet minimalnie spóżnione to w tym roku po żadnym środku rewelacji nie będzie,a programy dwu zabiegowe to cieniutko wyglądają.te pszenice które poleciałem na trzy zabiegi są zdrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastosowałem kombinacje, tebukonazol 0,7 + 0,4 Amistar czyli strobilryny 100 g na ha , pszenica juz przekwitła ...liść flagowy Tilt Turbo 1 l, a w T1 Prorok 1 l...I jest Super ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jakie są dawki rejestrowe fungicydów w Niemczech, u nas są okrojone z jakichś powodów, nie sądzę żeby tym powodem była mniejsza presja chorób,myślę że chodzi o kasę, niższe ceny zbytu pszenicy brak zabezpieczenia kontraktami ceny zbytu itp. jeżeli więc stosujemy jakiegoś preparatu 0,7 l/ha to tak naprawdę dajemy 50proc właściwej dawki ,a potem mamy 2 tyg działania przy 50proc skuteczności,inną sprawą jest słaba skuteczność wielu substancji na określone patogeny.Tak samo generyki z jakichś powodów są tańsze,po części jest tak że fabryki prod.generyki nie prowadzą badań nad nowymi substancjami chemicznymi, korzystają z licencji od wiodących producentów.Inna sprawa to norma wysiewu którą się stosuje.W wielu głowach nie może przebić się myśl że trzeba wysiać np.160kg/ha,tj. 300 szt/m2, Taki rok jak ten pokazuje dobitnie że nie można poradzić sobie z ochroną łanu który jest tak gęsty że rzucając na niego pudełko zapałek nie spadnie na ziemię tylko zostanie na liściach.Co do ilości zabiegów to u mnie jest dobrze po 2 zabiegach ,dobrymi preparatami, tylko odstęp czasowy pomiędzy nimi nie może być dłuższy niż 4tyg. jeżeli kłoszenie pszenicy przypada na pierwszy tydzień czerwca to musimy zrobić pierwszy zabieg ok.10 maja czymś dobrym w nieokrojonej dawce.Najlepiej mieszanką kilku środków lub środkiem z kilkoma substancjami czynnymi wykazującymi dobrą skuteczność co do mączniaka,łamliwości,septoriozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was sial pszenicę Pitbull i Meteor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba Tom musiałeś w Hulczu być.

Pięknie się prezentowały,ale zadziwia mnie ta masa tysiaca ziaren Pitt Bula bo niby ok. 60g osiąga.

Chciałem zamówić w Pro Camie lecz mówią ,że raczej nie będzie po tych żniwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pewnie staliśmy koło siebie - w porównaniu z innymi odmianami zdrowotność wzorowa. (rzepaki to mieli takie sobie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tam byłem ,szkoda że nie było torrilda bo chciałem najbardziej zobaczyć,im wcześniejsza odmiana tym więcej fuzariozy,u mnie tego nie ma ale u nas wegetacja opóźniona po raz pierwszy jak obserwuję w porównaniu do Zamojszczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...