Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

maskin a na jakich obrotach młocarni młócisz fasole, a jak zmniejszysz obroty wytrząsaczy to będzie dobrze wytelepywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki zwiększyć obroty wytrząsaczów... tylko trzeba uwazac zeby pozniej nie dodac gazu ... a tak na marginesie to gdzie rzepak sprzedawales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No obroty wytrząsaczy zwiększyć by dobrze go wytelepało młocarni zmniejszyć by nie biło. a rzepak do Bodaczowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dominatorze 88 obroty na młócarni po zmniejszeniu do minimum na przekładni bezstopniowej są wciąż za duże a zmniejszenie obrotów silnika nie jest możliwe bo wtedy wszystkie czujniki się włączają i w kabinie cała konsola miga i pipczy. Problem polego na tym jak zminiejszyć obroty młócarni jeszcze bardziej, czy ktoś ma jakieś propozycje? A oże ktoś wie jak to zrobić?

Co do wysypu ziarna to my robiliśmy w poprzednim kombajnie tak że wyjmowaliśmy łańcuch z elewatora i otwieraliśmy ślimak prowadzący do elewtora pod kombajnem, wtedy fasola leciała do skrzyni z podwieszonwj pod kombajnem a z tej skrzyni jedna osoba musiał na bierząco szuflować fasole na przyczepe jadącą obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jaki plon z hektara mozna uzyskac z jasia tyczkowego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jaki plon z hektara mozna uzyskac z jasia tyczkowego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś miał ochotę kupić fabryczny sprzęt do ścinania i młócenia fasoli z pokosów .http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=es&u=http://www.gitesa.com/&ei=PXvSTK7HCIWC4QazuMWUDw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dgitesa%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dqlw%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Div firma nazywa się Gitesa i znajduje się prawdopodobnie w Ameryce południowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pierwszy adres który nie działa bo mi kropka się klikneła przed http ten powinien być dobry http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=es&u=http://www.gitesa.com/&ei=PXvSTK7HCIWC4QazuMWUDw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dgitesa%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dqlw%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Div A po za tym piszcie coś o fasoli jak tam plon i zbiory ,u mnie tak sobie trochę lepiej jak 1.5 t ha ale za to zebrana z pokosów jeszcze w sierpniu sucha deszczu nie widziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plon nie był wysoki, jakieś 12q z ha zdecydował o tym za żadki siew oraz to że basagran przepóścił niemal wszystkie chwasty, początkowo jedynie je wyhamował. Możesz napisać swój program walki z chwastami oraz efekty. pozdrawiam piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fort pisalem do tej fabryki ale nikt nie raczyl odpowiedziec... jest duzo filmikow na yotube z obrobką fasoli wystarczy wpisac frijol z dwoma kropkami nad "o", tylko mnie raczej interesowaly maszyny do ciecia, bo maja niezle na rowne pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja walka z chwastami wygląda następująco :przed jesienną wysypką idzie randuap w dawce śmiertelnej tj 10l na 1ha na chwasty typu; powój polny, ostrożeń, perz itp .Na wiosnę treflan przedsiewnie i po zasianiu linurex lub linusol ale uwaga linurex i linusol nie są na fasole tylko na groch polny dlatego dawka na fasole zostaje zmniejszona do 0.8l na 1ha.Stosuję ten zestaw kila ładnych lat i jest ok.Maskin tam też mają maszyny do cięcia podajże trzecia pozycja od lewej i tzreba opcje po kolei w pionie patrzeć, któraś dotyczy maszyn do cięcia . trzeba by z nimi pogadac żeby założyli przedstawicielstwo na lubelszczyznie.dobre by to bylo he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treflan jest już wycofany z produkcji tak więc jak masz możliwość to się zaopatrz na jakieś 2-3 lata. Jak przestali produkować Azotop 50 WP to już nie mam za bardzo czym pryskać łubinu. Substancja czynna linuron, którą traktuję plantacje przedwschodowo bardziej chyba atakuje łubin niż chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja obszerne zapasy zrobiłem jeszcze w zeszłym roku . A co do basagranu to go nie używam i używał nie będę, hamuje wzrost i plon fasoli. morze u kogoś jest skuteczny ,ale dla mnie nie istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze gdzieś dostać treflan? I co będzie waszym zdaniem lepsze linurex czy afalon, ewentualnie afalon+command?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linurex i afalon to to samo, roznią sie jedynie stezeniem substancji aktywnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie klika to post pod postem:

Jaka teraz cena jasia karlowego w okolicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze na konto 3.40 + vat?

to u nas dranie 3.10 na reke placą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tyczną slysze ze 9 zl, w takim razie jas karlowy cos za tanio sie trzyma... ale nie wiem nawet ile sie teraz placi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest taki ze jestes pewien ze bakterie brodawkowe bedą pobierać azot z powietrza, ponieważ na niektórych polach po prostu ich nie ma i motylkowe slabo rosną. Ja wizualnie nie zauwazylem czegoś nadzwyczajnego, poniewaz u mnie w okolicy jest wszedzie siana fasola. Natomiast w porownaniu z sąsiadami gdy ich pytale jaki mają plon to mi wychodzilo 100-200 kg wiecej... ale nie mam udowodnionego ze to zasluga nitraginy.

Piszemy jaka cena fasoli. u mnie na konto po 14 dniach oferują 3,40 brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3,4 to sprzedałem po zbiorze.

W tym roku też chcę zastosować tą nitraginę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...