Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ma ktoś odmianę nk oktanus z syngenty ile sypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak skoszony w piątek, plon 2,58 t/ha, wilgotność 7,5 %, zanieczyszczenia 3%, odmiana californium, cena 1363 zł netto, rzepak nie desykowany, wiosną nie pryskany na grzyba, 1xpryskany od robaka, ziemia 4a-5 kl. Jestem mile zaskoczony bo sypał lepiej jak wyglądał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy sypiecie PK bo ja na orkę {zawsze jest mało czasu} a myślę o rozsianiu na rżysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żniwa rzepakowe zakończone - Casoar 3,4 t/ha przy 8,8 wilg., Catana 3,8 t/ha przy 9,4 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze nie zacząłem :/ i jeśli sprawdzą się prognozy pogody to pewnie rusze dopiero w weekend o ile do tego czasu rzepak sam sie nie wymłuci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozczarowanie co do mieszańca już 2 gi rok,Abakus 3,55 wilg.7,0 średnio z 15,3 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

visby - 4,1t/ha na IV-III klasie wilgotnosc 6,1- 7 zanieczyszczenia raz 4 raz 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepak mieszaniec Visby - 4,1t/ha na IV-III klasie wilgotnosc 6,1- 7,0 zanieczyszczenia raz 4 % raz 2% cena 1380 -1390zł netto na Bodaczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepak mieszaniec Visby - 4,1t/ha na IV-III klasie wilgotnosc 6,1- 7,0 zanieczyszczenia raz 4 % raz 2% cena 1380 -1390zł netto na Bodaczów.

móglbyś napisać coś więcej o tej odmianie bo chce w tym roku zasiać, jak zdrowotność, pokrój roślin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepak mieszaniec Visby - 4,1t/ha na IV-III klasie wilgotnosc 6,1- 7,0 zanieczyszczenia raz 4 % raz 2% cena 1380 -1390zł netto na Bodaczów.

móglbyś napisać coś więcej o tej odmianie bo chce w tym roku zasiać, jak zdrowotność, pokrój roślin??

 

FarmerBoys pierwszy raz siałem mieszanca i powiem ze juz nie chce linjowych.

W tamtym roku mialem Castille plon srednio 3t/ha pomimo desykacji wilgotnosc w granicach 8,00, zanieczyszczenia 4 % na troche słabszych glebach ale z wysoką agrotechniką

 

Natomiast przy miniimalnej agrotechnice i cienciu kosztów na każdym kroku - wigor roślin pomimo poznego siewu ostatnie dni sierpnia na starcie bez porównania z odmianami populacyjnymi. Nasiona dość drogie ale wschody w 100% wysiew 3,1kg/ha.Rzepak Visby rozprowadza w polsce firma Agrobrass http://www.agrobras.pl/ pod tym linkiem znajdziesz ich foldery i charakterystyke odmiany.

Rośliny wysokie ale zero wykładania, dojrzałość osągneły pięknie w jednym momencie. Nawożenie 204kg N w 3 dawkach. P-44kg i 145kg -K przedsiewnie na drugi rok po kurzaku.

Piękny start po śnieżnej i mroznej zimie.

Ochrona absolutne minimum pojechalem z jednym zabiegiem pod koniec kwietnia fungicydem Caramba + Insektycydem Mospilan + Mikronawozy.

Na chwasty po siewie poszla szabla i metazanex - i to wszystko....

 

Polecam tą odmiane, pomimo macoszego traktowania dala w miare niezly plon w porownaniu z innymi rzepakami w moim regionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dziś wykosiłem koledze Vision siany początek września na IVa. Jesienią galera + graminicyd+ tubekonazol. Wiosną 300kg saletry i 2x Nurelka. Plon 3,6t/ha wilgotność 7,8%. Byłem w szoku rzepak cienki 3 ha zrobiłem w 2h a skąd tyle naleciało nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że nie był traktowany na płatek?,ciekawe jak u was było z opadami w maju bo u nas 2 krotna norma rzepak słabo kwitł a potem sucha zgnilizna.Albo na tym polu dawno albo wcale nie było rzepaku,sąsiad miał adrianę na takim dziewiczym polu to dała blisko 3 niechroniona,a na polach gdzie rzepak jest często , dawał plon po 2t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Californium sr plon troszke ponad 3t najlepsza cena to 1376 netto sporo obleciało po zlewie , desykowany i sklejany wilgotność 5-7%

 

Siał ktos Artoga z LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. rzepak rozpoczety, Visby 3,4z ha, Piooner D03 3,9 z ha , ten piooner taki niepozorny zaskoczyl mnie, niestety w tej chwili pada i nie wiem kiedy wjade dalej, mam jeszcze do wyprobowania Vision i Waller, szczerze powiem ze myslelem ze bedzie gorzej! Najlepsze ze w tym roku mam rzepaki bez NPK jesienia. Teraz tylko miejmy nadzieje ze te czarne pszenice tez nas pozytywnie zaskocza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te stanowiska gdzie był visby i ten piooner musiały się różnić co nieco ,mi abakus dał na jednej działce na pewno ponad 4 ,myślę że ten vision wyjdzie ci dobrze ,zamówiłem już go na połowę areału .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, dzialki dzielila jedynie droga, jednak nad drogą był piooner ktorego wysuszylo i wgrzybilo, natomiast ponizej to pole jest podmokle i tam wlasnie byl Visby, ciekawa sprawa bo roznica w plonie to 0,5t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował na rzepak Saletrosan 26N i 13S z Azotów Tarnów, czy dobrze się rozsiewa, jak wychodzi cenowo w porównaniu z saletra + siarczanem amonu, bo mysle że stosując go na pierwszą dawke nie trzeba by jezdzić po polu dwa razy?? Ja do tej pory stosowałem Wigor S pod korzeń jesienią ale teraz zastanawiam się nad tym nawozem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek a na reszte areału pojdzie abakus czy może wrócisz do Visbiego?Bo ja z liniówek tez wezme Vision a z miesznców możliwe że Visby albo Artoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vision pózną odmianą ...średnio wczesną ja juz ponad tydzień temu juz ją skosiłem gdzie inni dopiero kosza ...i jest to odmiana na której sie nie zawiodłem a w tym roku miałem 100% obsiane tą odmianą i tam gdzie grad nie wytłukł to plon ponad 4,3 z ha ...w tamtym roku prawie 5...a i w tym roku tez będzie większości na moim polu ...musze szukać następcy to posieje ze dwie odmiany dla porównania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazyl mam ten sam dylemat na pewno pójdzie Visby i wezmę Artogę na próbę,zaletą mieszańców agrobrasu jest równomierne dojrzewanie,jak ktoś jest cierpliwy i ma dobry kombajn to zbiera technologiczny rzepak z pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie REMY sypnął na V klasie 3 tony jestem zadowolony w porównaniu do Digerra w zeszłym roku szybciej dojrzewa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak zachowuje się rzepak w wadze objętościowej

czyli czy 1 m3 jest cięższy czy lżejszy od pszenicy czy jest jak inne zboże np jęczmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...