Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja siałem Californium, plon 3 tony z ha stosowałem jedynie jesienne odchwaszczanie. Jesienia poszła pod niego gnojowica, a wiosną 350 kg saletry.Ziemia klasa III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też siałem Californium ziemia od III do V średni plon to 3100 - 3200. I nie było różnicy na jakiej ziemi rośnie, można powiedzieć że na V ta sama wydajność co na III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś "go" siał czyli chodziło o Chagall. Tomasz a czy masz wyniki z tego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś Artogę ?
ja miałem żadna rewelacja, plon na poziomie liniowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś Artogę ?
ja miałem żadna rewelacja, plon na poziomie liniowych

Na jakim poziomie agrotechniki ją uprawiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś Artogę ?
ja miałem żadna rewelacja, plon na poziomie liniowych

Na jakim poziomie agrotechniki ją uprawiałeś ?

wysokim średni plon w tym roku 4,04, w tamtym 4,7 ,gleby 4a-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś inne odmiany wychodziły Ci lepiej?

Ja już 20 jednostek Artogi kupiłem,ale jeszcze 20 potrzebuję z odmian o dużej ilości rozgałęzień bo będę siał punktowo co 30 cm.

Biorę pod uwagę wyniki COBORU i po Artodze jest jeszcze Kolumb i Domino,ale Kolumb nie jest dostępny a o Dominie zle się u mnike wypowiadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ADAM F1 hodowli DSV??

Myślę raczej o mieszańcach a o Adamie nie słyszałem.

A TY Men co tam planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam, pamela,arot jeszcze do końca nie wiem.może coś polskiego też spróbuje(poznaniak,monolit) jeszcze mam pole pod rzepak nie zebrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rechu jakim siewnikiem zamierzasz siac punktowo? ja bede siał punktowo rzepak co 45 cm... ale zeby siac pszenicę to jakos sobie tego technicznie nie mogę wyobrazic. jaki to siewnik mechaniczny czy pneumatyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś niemiecki mechaniczny 12 rzędowy i zwężyłem 10 sekcji na 3m,podczepiony jest do brony wahadłowej.Słyszałem opinie,że 45 to jednak trochę za szeroko,ładnie wygląda,ale nie osiąga maksymalnego plonowania dlategu szukałem siewnika w którym można regulować szerokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem też artogę ale pewnie już niebędzie,pewnie pozostanie Visby po raz drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak wymłóciłem już ponad 2tyg temu. Miałem odmiany Californium, Vision, NkTechnika.

Plony

Californium 4,6t(po oprysku na kwiat)4,0t(bez oprysku- nie zdążyłem ze względu na warunki)

Vision 4,3t wyraźnie późniejszy pryskany na kwiat

Nk Technik 4,2t z tym, że najpóźniejszy zielony gdy przyszło do młócenia i zajebiście wysoki do nawet 2-2,5m po prostu szok) do tego czerwone nasiona.

Zdecydowanie najlepsza stara California i ją na pewno zasieje na przyszły rok.

W zeszłym roku plon na IVb 4,7t, na IIIa 5,2t a na I klasie nie zdążyłem wymłócic zrobił to grad...

Wyniki mówią same za siebie.

Agrotechnika

Jesień 400kg polifoski6

wiosna 100kg soli potasowej

150 siarczanu amonu

2x300kg saletry

do tego wiadoma rzecz 2x mikroelemnty siarczan magnezu, mocznik, bor itp

ochrona jesien Caramba wiosna Caramba na kwiat alert z bardzo dobrym skutkiem( za bardzo nie wierzcie w Pictory itp. testowałem również)

szkodniki wiadomo, na chowacze, słodyszka, pryszczarka)

Błedem niestety na pewno było zbyt dużo polifoski bo właściwie była to ta ruska 8-20-30 co spowodowało że nie szło opanować wzrostu na jesień.

W tym roku trudno powiedzieć co spowodowało gorszy plon. Uważam, że warunki zapylenia na pewno i w mniejszym stopniu sądzę susza w czasie dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak wymłóciłem już ponad 2tyg temu. Miałem odmiany Californium, Vision, NkTechnika.

Plony

Californium 4,6t(po oprysku na kwiat)4,0t(bez oprysku- nie zdążyłem ze względu na warunki)

Vision 4,3t wyraźnie późniejszy pryskany na kwiat

Nk Technik 4,2t z tym, że najpóźniejszy zielony gdy przyszło do młócenia i zajebiście wysoki do nawet 2-2,5m po prostu szok) do tego czerwone nasiona.

Zdecydowanie najlepsza stara California i ją na pewno zasieje na przyszły rok.

W zeszłym roku plon na IVb 4,7t, na IIIa 5,2t a na I klasie nie zdążyłem wymłócic zrobił to grad...

Wyniki mówią same za siebie.

Agrotechnika

Jesień 400kg polifoski6

wiosna 100kg soli potasowej

150 siarczanu amonu

2x300kg saletry

do tego wiadoma rzecz 2x mikroelemnty siarczan magnezu, mocznik, bor itp

ochrona jesien Caramba wiosna Caramba na kwiat alert z bardzo dobrym skutkiem( za bardzo nie wierzcie w Pictory itp. testowałem również)

szkodniki wiadomo, na chowacze, słodyszka, pryszczarka)

Błedem niestety na pewno było zbyt dużo polifoski bo właściwie była to ta ruska 8-20-30 co spowodowało że nie szło opanować wzrostu na jesień.

W tym roku trudno powiedzieć co spowodowało gorszy plon. Uważam, że warunki zapylenia na pewno i w mniejszym stopniu sądzę susza w czasie dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy siał ktoś mieszanca ze swich nasion czy bedzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor jakie efekty przynosi wiosenne stosowanie soli?

Skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zainteresowany siewem rzepaku i chciał bym się dowiedzieć jakie nakłady trzeba ponieść na jeden hektar pola zakup materiału siewnego nowożenie omłot ile to wychodzi ? pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rechu jestem z kuj-pom.

Co do tej soli powiem tak to ojciec głownie tak jakoś stosuje od dłuższego czasu, może cześciowo nie świadomie, ze względu na że w polifosce cieżko dostaczyć jednorazowo 200K2O ze wzgledu na zawartość N a poza tym na słabszych glebach potas ma tendencja do wymywania.Teoretycznie takie stosowanie jednak można by uznać za błąd ze względu na to że jednak sól powinna być przykryta a wiosną to niemożliwe. Ale ostatnio w jakiejś mądrej książce przeczytałem wyniki doświadczen własnie porównanie Potas pełna dawka na jesień i dzielona pół na jesień pół na wiosnę i okazuje się że gdy dzielimy dawkę potasu uzyskano nawet 700kg więcej rzepaku!!! Dziwne ale książka pisana przez prof. nie pamiętam nazwisk wieć chyba coś wtym jest, Ja tak w każdym bądź razie daje i nie narzekam.

Do gibon widać skoro nie wiesz ile kosztuje omłot to pewnie nie jesteś rolnikiem i piszesz z ciekawości, ale tak w skrócie nakłady bezpośrednie to powiedzmy 3000 przy intensywnej technologi musisz liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu czary mary hokus pokus -wyniki coboru należy traktować jako bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hokus pokus to jest to co piszą firmy, które próbuje Ci sprzedać nasiona. Jeżeli wyniki Coboru są do bani to czym się w takim razie kierować???

Tym co kolega siał??? Jeszcze mniej miarodajne ze względu na różny poziom agrotechniki. Prawdą jest, że cieżko dotrzeć choć jest to możliwe, mi się jakoś udało do publikacji opisujących w jakich warunkach osiągnięto dany plon przez COBORU. Bo napisanie poziom mało lub bardzo intensywny mi przynajmniej nic nie mówi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor współpracujesz z Procamem?

Rozmawiałem dziś z ich agronomem Wyczlingiem a człowieka bardziej zorientowanego w temacie nie znam i stwierdził,że ok. 80kg soli wiosną to profesjonalne podejście bo znacznie poprawia gospodarkę wodną rzepaku.

Ja w tym roku po analizie daję 150 soli i 200 lubofosu a 100 soli zostawię na wiosnę.

Przywiozłem już Abakusa i Artogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...