Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ich oferte ale nie współpracuje z nimi. Ten lubofos i sól na jesień fajna sprawa tylko trzeba 2x po polu latać rozsiewaczem . A co do soli na wiosne sądzę że na pewno z tego powodu nie bedziesz mieć gorszego plonu, a raczej na pewno lepszy.

A jeszcze na pisz jak dajesz te nawozy na jesień pod pług, czy na wierzch?

Literatura twierdzi, że pod rzepak to tylko pod pług, my jednak od zawsze stosujemy po orce. W tym roku na próbe na połowe areału daliśmy już pod talerzówke po zbiorze jęczmienia, mając jednocześnie nadzieje, że troche tego Azotu zje słoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o odmianie visby i chagall?? planuje posiać je na słabsze stanowiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie środki polecacie na rzepak po siewie? i co myślicie o butisanie star? co dziwne u nas jest zarejestrowany 2-3 l/ ha, a w ostatnim top agrar w doswiadczeniach niemieckich stossują go 1,5 -1,8 l, czy tyle wystarczy czy trzeba stosowac tak jak na naszej etykiecie? aha został mi jeszce z zeszlego roku dewrinol, czy mozna to zmieszac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech to jest Butisan Top i ma troche inny sklad niz Butisan Star, stad nizsza dawka. Wg mnie najlepszy uklad stosowania B. Star to 1 l/ha 1-3 dni po siewie + 1 l/ha 4-7 dni po siewie. Sprawdzony i niezawodny, nawet jak jest sucho. Nie dziala tylko jak ktos ma chwasty niewrazliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawóz daję na ściernisko bo mam ścieżki i jest łatwiej a po orce zostają koleiny spore.

Po siewie idzie chlomazon np.Comand 2l i 2tyg pózniej 1l Butisanu

Sam Butisan 2.5l zostawia na mojej ziemi przytulię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakieś narzędzia narzędzia, którymi można zabezpieczyć cenę

(najlepiej na obecnym poziomie) sprzedaży nasion rzepaku na przyszły sezon? najkorzystniej jakiś forward; podpisujecie umowy o tym charakterze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może dobre odmiany na słabe ziemie gdzie często występuje susza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka osób już pytało...

co z tym CHAGALL-em

nikt nie siał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak wykoszony, odmiany forza i baros, plon o 20%nizszy niż w zeszłym roku, dodatkowo bardzo mocno porośnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znacie jakieś narzędzia narzędzia, którymi można zabezpieczyć cenę

(najlepiej na obecnym poziomie) sprzedaży nasion rzepaku na przyszły sezon? najkorzystniej jakiś forward; podpisujecie umowy o tym charakterze?

Właśnie podpisałem umowę kontraktacyjną: cena 350 euro, moje zobowiązanie: całość plonu (bez konkretnej ilości) do firmy kontraktującej + ich nasiona.

Jak mieszkasz przy zachodniej granicy (do 200 km) to mogę dać namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, do granicy mam niestety troszeczkę dalej (ok 400km), ale poproszę o namiary na kontrahenta oraz o wskazanie jaką proponują odmianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzepak wykoszony, odmiany forza i baros, plon o 20%nizszy niż w zeszłym roku, dodatkowo bardzo mocno porośnięty.

jednak korekta bo po przedaży okazało sie że plon o 30% mniejszy niż w zeszłym roku, dodatkowo na dwówch przyczepach d47 było o 1,5t mniej niż w zeszłym roku a na przyczepy pełne, ale dobra cena bo 1380zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem zainteresowany siewem rzepaku i chciał bym się dowiedzieć jakie nakłady trzeba ponieść na jeden hektar pola zakup materiału siewnego nowożenie omłot ile to wychodzi ? pozdrwiam

 

Jesien:

Nasiona : California 110zł /ha

Oprysk na rzepak: Metazanex 1.6 + Szabla 0.15 + Treflan 1 = 150zł /ha

Oprysk na samosiewy zbóz: Leopard 1 = 45zł/ha

Oprysk na grzyba + skracanie - Orius 0.6l /ha = 32zl /ha

 

Wiosna:

Oprysk na grzyba: Orius 0.8 = 43zł

Oprysk na chowacza: Dursban 0.6 + Cyoerkill 100ml = 37zł

Oprysk na słodyszka: Mospilan 125 = 50zł

Oprysk na słodyszka 2: Proteus 0.6 = 47zł

Oprysk na łuszczyne i pryszczarka: Topsin 0.75 + Orius 0.5 + Mospilan 120= 115zł

Oprysk na desykacje + sklejanie łuszczyn: Spodnam 0.6 + Glifosat 3l = 70zł

 

Po podliczeniu wyszło za nasiona i chemie: 700zł /ha

Niech Ci ktos napisze nawozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił proteusa i nie wiem po co treflan jak idzie Leopard i już jest koło 100 w kiszeni. Można "zabalować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to on tylko jest na miotłę a jeżeli na inne chwasty to w zasadzie pokrywa się z działaniem metazachloru więc po co przepłacać. Ja i tak pozostanę przy Galerze ze wzgledu na chabra i cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to on tylko jest na miotłę a jeżeli na inne chwasty to w zasadzie pokrywa się z działaniem metazachloru więc po co przepłacać. Ja i tak pozostanę przy Galerze ze wzgledu na chabra i cenę.

pryskasz galerą jesienią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odmiana Rossini, strona internetowa firmy http://www.raiffeisen-uckermark.de/. Numer telefonu na priv

a polske firmy nie chcą jeszcze o tym gadać (do dwóch dzwoniłem)

ciekawe czy Raifaisssen - Osadkowski podjął by temat.

Oferta jest nie głupia bo nie ma limitu ton a pomorze sypie podobno 1,5t więc w polskich kontraktach mozna się nieźle przejechać bo są na tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znacie jakieś narzędzia narzędzia, którymi można zabezpieczyć cenę

(najlepiej na obecnym poziomie) sprzedaży nasion rzepaku na przyszły sezon? najkorzystniej jakiś forward; podpisujecie umowy o tym charakterze?

Właśnie podpisałem umowę kontraktacyjną: cena 350 euro, moje zobowiązanie: całość plonu (bez konkretnej ilości) do firmy kontraktującej + ich nasiona.

Jak mieszkasz przy zachodniej granicy (do 200 km) to mogę dać namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...