Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ochrona fungicydowa w tym roku to podstawa przy słupach było widać na ominięciach, jak bym nie miał ochrony to by było 5-6t ,ja dałem na pierwszy raz tilt plus turbo a na drugi olimpus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzymichalak napisz coś więcej o Mulan-ie jakieś spostrzeżenia, faktycznie tak dobrze sobie radzi na słabszych stanowiskach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pszenica no prawie jak u recha.

Na 1 klasie po rzepaku odmiana Adequat 9t/ha.

koszona po opadach porośniecie niewielkie, 80%stała.

Dostała

300kg saletry na ruszenie wegetacji

160kg na początku kłoszenia,

2x Insol3+ InsolCu+1 raz Insol Mn, mocznik, siarczan magnezu,

Nie skracana, Ochrona: Tilt 1l w momencie zauważenia mączniaka i Swing Top 1,5l na początku kłosznia ok 5 czerwca chyba.

Przy tej samej agrotechnice Kris na 3a dał 7,5t z większym zdecydowanie porostem, z tym że właściwie cały łan leżał i sądzę, że częściowo to spowodowało mniejszy plon.

Rok temu miałem też Baroko i plon 7t z jednym opryskiem na grzyba siana po burakach 25 X, białko 13,8 z tym że dużym mankamentem jej jest osypywanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie się chwalić tylko nie podajecie rejonu z jakiego jesteście,coboru opublikował wstępne wyniki z rzepaku i różnice są duże w moim rejonie 34,6q wzorzec a na mazowszu już 45q ,z pszenicą jest podobnie. u mnie plenne odmiany nie przekroczyły 7 ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak czytam sobie to forum i sam nie wiem co robić czy siać tą muszelkę czy nie ..rozne macie o niej zdanie.. czy moglby mi ktos powiedziec ile sieje sie muszelki na 1ha..?

O muszelce masz na

http://www.danko.pl/go.live.php/PL-H30/Speciments/SNTY%3D/muszelkanowosc.html?type=SOA%3D%3D

Ile jej siać? zależy od terminu siewu.

Pod koniec sierpnia ja bym siał 120 kg, na agrotechniczny termin 25.IX pewnie ze 160 - tylko że to Żuławy i dość mocne gleby. Jest to odmiana stosunkowo wczesna więc bardzo dobra pod przyszły rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradzicie mi jaka jest najniższa przenica , mówimy oczywiście o nie stosowaniu regulatora wzrostu.Która odmiana przenicy ozimej rosnie niska , oczywiście i aby była plenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy doradzicie mi jaka jest najniższa przenica , mówimy oczywiście o nie stosowaniu regulatora wzrostu.Która odmiana przenicy ozimej rosnie niska , oczywiście i aby była plenna.

Stary Kris ale to raczej paszówka i Adequat te znam i są niskie. Wysiew do 200kg/ha plon w tym roku ok. 7t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a siał ktoś tę TULSE ? Jakie daje plony? Co możecie o niej powiedzieć?bo jest niższa jak Muszelka o 4 cm........noi sztywniejsza słoma a to + na wyleganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a siał ktoś tę TULSE ? Jakie daje plony? Co możecie o niej powiedzieć?bo jest niższa jak Muszelka o 4 cm........noi sztywniejsza słoma a to + na wyleganie.

 

tulse mam dwa lata. jak chcesz ją na pasze to spokojnie możesz siać, bo na sprzedaz nie za bardzo, drobne ziarno, ale plonem potrafi sie odwdzięczyć.

mnie co prawda wydała ok. 6.5t/ha, ale bez żadnej ochrony, przy średnim NPK i na stanowisku po zbożu. znajomy z ochroną i po kukurydzy miał ok 9t/ha. zero problemu z wyleganiem, zimotrwałość extra, jeszcze ze dwa lata na pewno będe ją siał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy doradzicie mi jaka jest najniższa przenica , mówimy oczywiście o nie stosowaniu regulatora wzrostu.Która odmiana przenicy ozimej rosnie niska , oczywiście i aby była plenna.

Stary Kris ale to raczej paszówka i Adequat te znam i są niskie. Wysiew do 200kg/ha plon w tym roku ok. 7t

ładne kilka lat sieje KRIS-a to zdrowa i plenna odmiana

nad MUSZELKĄ się zastanawiam

a jak zobaczyłem TULSE w Minikowie to mi przeszło bo o niej też myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że o muszelke trzeba zadbać.........bo lubi przychorować i lubi mieć grzyba.......ponoć bardzo plenna.A kolego ten KRIS to jaki rośnie wysoki , jakie wymagania i ziarno? Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem ale chyba jedna z niższych odmian porównywalna z muszelką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było to chyba w ubiegłym roku i poprostu kris był ładniejszy

co do parametrów to różnie to bywa w tym roku nie badałem

a w zeszłym miała takie:

białko 12,72

gluten 28,3

opadanie 357

gęstość 84,7

ja pszenicę sieję na paszę a tylko część sprzedaję choć w tym roku pomyśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kol JARKI

Wyjaśnij dlaczego po obejrzeniu TULSY w Minikowie "przeszło Ci"

 

W tym roku miałem TULSĘ ----PIERWSZY I OSTATNI RAZ----

Sam poślad na ilość to nie ważyłem ale po przyczepie patrząc to nie pełna 4.5t z zakładkami(ok 5t)

Liczyłem na lepsze ziarno a dostała nawozu więcej niż pozostałe a wyglądała dużo gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego areału 4,5 tony? U Ciebie są dobre gleby więc zakładam, że z hektara. Jaką zastosowałeś ochronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kol JARKI

Wyjaśnij dlaczego po obejrzeniu TULSY w Minikowie "przeszło Ci"

 

W tym roku miałem TULSĘ ----PIERWSZY I OSTATNI RAZ----

Sam poślad na ilość to nie ważyłem ale po przyczepie patrząc to nie pełna 4.5t z zakładkami(ok 5t)

Liczyłem na lepsze ziarno a dostała nawozu więcej niż pozostałe a wyglądała dużo gorzej

 

W pierwszym roku jak kupiłem tulse sypneło mi prawie 10t/ha w drugim roku 6,5t/ha a w tym roku prawie 6t, w tym roku kupie materiał siewny na 3ha, ogólnie jestem z niej zadowolony wiec ją polecem ale jak siać ją tylko max 2 lata. Tylko że to tylko paszówka parametrów to ona nigdy nie miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak większość odmian intensywnych

Jarki -dzisiejsze pszenice (nie tylko intansywne chocia innych chyba ju nie ma) mają tendencje do szybkiego wyradzania się. Podejrzewam, że dzisiejsze SHO wiedzą dobrze co robią. Po prostu zmuszają nas do częstszej wymiany materiału siewnego.

Dużym zresztą błędem wielu jest robienie podstawowych błędów w doborze odmian. Jak ma ziarno typowo paszowe, to niech je prowadzi na plon i potem nie narzeka na parametry. Jak ma ziarno typowo chlebowe- to niech je tak prowadzi. Nie ma już pszenic uniwersalnych. Zresztą to najczęściej zależy od pogody. Pszenice wczesne w tym roku, zebrane przed deszczami prawie wszystkie "wytrzymywały" parametry konsumpcji. Późniejsze, jak dostały parę deszczy- a były źle chronione to teraz typowa paszówka.

Niestety MY pracujemy pod chmurką.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ta która dała wysoki plon zwykle ma niskie parametry

a oczywiście pogoda to główny winowajca

 

Tomasz jak u Ciebie plony w tym roku

bo moje gdzieś pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...