Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1500zł owszem było, ale na szczycie matifu, w zeszłym tygodniu o ile dobrze pamiętam we wtorek Agrolok zaproponował mi 1420 netto na gospodarstwie, a jakby nie patrzeć było to lokalne minimum (kontrakty zyskały ok 20 euro), więc teraz powinieneś dostać około 1500 zł, ja sprzedałem jeszcze samochód po 1380 ale na niemieckich warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt ja też miałem oferte po 1420

i jak to jest z tymi karami w kontrakcie oprócz kary 10% chcą jeszcze odsetki od kredytu

czy ktoś się orientuje w temacie czy skórka warta wyprawy

ps. niemieckie warunki jakie jakieś potracenia na zanieczyszczenia wilgotność od ceny 1380 miałeś?

masz PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły wtorek handlarz oferował mi 1450 +VAT za rzepak technologiczny, cena na gospodarstwie.

Cena nie jest zła ale przeraża mnie to co dzieje się z pogodą i tegorocznymi rzepakami, na mazowszu dużo ludzi jeszcze nawet nie zaczęło przygotowywać pola pod rezpak, niewielu zasiało, ja dziś korzystałem z ładnej pogody i pryskałem butisanem w 6 dniu po siewie, nim skończyłem przeszła burza, na polach mam jezioro, w 10 minut spłynął oprysk za ponad 5 tyś pln ciekawe co stanie sie z rzepakiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na wtorek to świetna cena, nawet w ADM mi tyle nie zaproponowali, a pogodą należy się cieszyć, gdyż to ona determinuje plony co przełoży się na cenę i poziom dochodowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ubiegły wtorek handlarz oferował mi 1450 +VAT za rzepak technologiczny, cena na gospodarstwie.

Cena nie jest zła ale przeraża mnie to co dzieje się z pogodą i tegorocznymi rzepakami, na mazowszu dużo ludzi jeszcze nawet nie zaczęło przygotowywać pola pod rezpak, niewielu zasiało, ja dziś korzystałem z ładnej pogody i pryskałem butisanem w 6 dniu po siewie, nim skończyłem przeszła burza, na polach mam jezioro, w 10 minut spłynął oprysk za ponad 5 tyś pln ciekawe co stanie sie z rzepakiem??

U mnie dwa dni po siewie przeszła burza 45mm opadu,przez następne 4 dni dopadało jeszcze ponad 50mm i ciągle pada , po dzisiejszym obchodzie stwierdzam że zasiew nadaje się do likwidacji.Na polu jest klepisko,ziemia jest spękana,mimo potężnej wilgotności noga nie zostawia śladów,tak jest ubite,wschody są tragiczne i nie bardzo chce mi się wierzyć w cuda że z rzepaku coś będzie.Jedynym pocieszeniem jest to że zastosowałem Treflan ze starych zapasów i przesiew zbożem będzie możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie herbicydy stosujecie w rzepaku lub inaczej które są najbardziej efektywne. Co sądzicie o mieszance Galery i Fuego w fazie 3 liścia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fakt ja też miałem oferte po 1420

i jak to jest z tymi karami w kontrakcie oprócz kary 10% chcą jeszcze odsetki od kredytu

czy ktoś się orientuje w temacie czy skórka warta wyprawy

ps. niemieckie warunki jakie jakieś potracenia na zanieczyszczenia wilgotność od ceny 1380 miałeś?

masz PW

 

ja realizowałem kontrakty po 1150-1190, czyli gdybym się z nich nie wywiązał to muszę zrekompensować różnicę między ceną rynkową a ceną z kontraktu dla każdej zakontraktowanej tony, czyli w moim przypadka kara wyniosłaby około 25% wartości kontraktu; natomiast niemieckie warunki to wilgotność 9% (chyba tylko u nas jest to 7,5% kiedyś było 7% i mieli powoli doganiać cywilizację ale nadal wolą trwać w letargu i łoić polskich plantatorów) oraz odmienne traktowanie połówek (u nas są odpadem nieużytecznym) jako użytecznych zanieczyszczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rejonie można spokojnie sprzedawać rzepak w cenie (dnia) zero kontraktacji, zero strat na zaniżonej umowie, ale i zero zysków gdy ceny są lepsze niż zawarte w umowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie herbicydy stosujecie w rzepaku lub inaczej które są najbardziej efektywne. Co sądzicie o mieszance Galery i Fuego w fazie 3 liścia ???

Sama galera w fazie 5 liści z tubekonazolem i na jednoliścienne sprawdzona mieszanina.

A mój rzepak ciągle czeka we workach na wysianie na szczęście mam większość F1 i mogę czekać. Ale jak długo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nie te czasy kiedy były problemy ze sprzedażą nasion bez wcześniejszej kontraktacji, co prawda nigdy ich nie było ale umowa miała większy wpływ na cenę niż dzisiaj, obecnie i tak musimy importować olej z Niemiec, więc jeśli ktoś produkuje duże partie dobrej jakości nasion to może zająć godną pozycję przy negocjacjach z przetwórcami czy pośrednikami, ale wszystko z głową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaką godną pozycję ? ci co chcieli być godni to podpisali umowy w dobrej wierze na uzyskanie dobrej ceny za 1070zł lub troszkę wyższe i co przetwórcy i pośrednicy godnie ich olali i sądami straszą za niewywiązanie się z umowy,co do dobrej jakości to dzisiaj liczy się ilość w przyzwoitych parametrach,i termin płatności 14dni.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko siałem dziś rzepak u kuzyna i jak robiłem próbę kręcone to nie zamknołem z tyłu dzwigni i rzepak zamiast sypać się lejkami to spadał z góry na ziemię ale za siewnikiem są grabki i zmieszały czy coś z tego urośnie czy przesiewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@romeooo jak na taką pogodę to wysianie nasion na wierzch jest raczej bardzo bezpieczne, masz większą pewność, iż nadmiernie zagęszczona wierzchnia warstwa gleby nie ograniczy wschodów, nasiono na wilgotnej glebie skiełkuje bez problemów, nie wiem jak przełoży się to na system korzeniowy ale ja bym nie przesiewał

 

@S-Piotr ja podpisuje kontrakt tylko wtedy kiedy cena gwarantuje mi rentowność (nie czekam na szczyt) w tym sezonie wywiozłem rzepak po 1100-1190zł i zrealizowałem kontrakt co do tony, niepoważne są postawy producentów, którzy nie realizują dostaw, gdyż uważają, że przetwórcy bądź pośrednicy przechwytują 300zł nadwyżki, tymczasem jest z goła odwrotnie i oni muszą zrealizować swoje zobowiązania i ponoszą 300zł strat na każdej niedostarczonej tonie i zgodnie z prawem, dobrymi obyczajami i kupiecką etykietą mają pełne prawo do żądania rekompensaty, niestety z niektórymi współpraca kończy się w sądzie a z innymi współpraca trwa w najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakim siewnikiem był siany.Np w 3m poznaniaku krańcowe lejki wystają sporo poza obrys skrzyni nasiennej i w takim przypadku powstaną dość duże międzyrzędzia pomiędzy każdym przejazdem.Duzo zależy od tego czy stosowałeś znaczniki czy siałeś na "oko".Wbrew pozorom sianie na "oko" w tym przypadku może być korzystne,gdyż zakładki przy siewie niwelują błąd.Ja bym zostawił,ew przebronował energicznie broną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy.......,masz rację,ale kij ma dwa końce.Przy obfitych opadach płytko położony rzepak może po prostu spłynąć i zagęścić wszelki zagłębienia pozostawiając łysiny na wzniesieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siałem HASSIO 2.5m lejki koncowe sa za kołami wysiewały wszystkie 21 aparaty siałem ze znacznikami ale robiłem zakładki grabki tylne mają docisk sprężynowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy prawie nikt nie zasiał rzepaku {ja też}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej też nie,ja mam jeszcze 15 ha pszenicy w polu czy jest sens w ogóle siać?!

powiat zgorzelec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siej w błoto, zbierzesz złoto; przykre porzekadło ale niestety obecnie się sprawdza, niestety warunki pogodowe gwarantują ograniczenie podaży nasion w przyszłym roku, a więc tym samym utrzymanie się poziomu cen na wysokim pułapie, aż boje się pomyśleć co się stanie kiedy wszyscy zasieją pszenicę;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz ze rzepaku nie nasieją ,u nas w tej chwili właśnie jest szal na rzepak .Ja sądze ze z pszenica jak i z rzepakiem nie będzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...