Skocz do zawartości
o81

Zmniejszenie zawartości komórek somatycznych-proszę o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

DO BRUDASÓW Dziwie się rolnikami co chcą kupić wirówki mając krowy z somatycznymi nie dość że wiecej czasu poświecami takim sztukam co raz łapie je zapalenie dajemy antybiotyk wogóle niedajemy mleka do mleczarni czyli podwojny koszt każdy logicznie myslący człowiek woli mieć zdrową sztuke niż pasożyta a kto lubi takie sztuki to chyba ,,BRUDASY'' sam w swoim stadzie sztuki co mają od 2-15 lat i czasami muszę sprzedać młodszą sztuke bo coraz łapie ją zapalenie pasze trzeba ograniczyc jak mniej paszy to mniej mleka a jak ma i somatyczne jaki jest sens wiec do tych brudasów co lubią wiróki zmencie żywienie higiene a jak chcecie sie dochowac od nich potomstwa to lepiej zasuszyć dawac mniej paszy i miec świety spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zawiozłem 2 próbki z mleka do laboratorium. Jedna próba była brana jak zbiornik był pełen a 2 z resztek co zostało po odbiorze mleka. okazało sie ze próbka z resztek mleka miała ponad 100tys komórek mniej niz ta z całego zbiornika. wczesniej tez zawiozłem próbke z resztek mleka i wyszło mi 22tys kom.somatycznych(co bardzo mnie zdziwiło ze tak mało wyszło) i własnie po tej próbie zrobiłem ten mały eksperyment z tymi dwiema próbami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DO BRUDASÓW Dziwie się rolnikami co chcą kupić wirówki mając krowy z somatycznymi nie dość że wiecej czasu poświecami takim sztukam co raz łapie je zapalenie dajemy antybiotyk wogóle niedajemy mleka do mleczarni czyli podwojny koszt każdy logicznie myslący człowiek woli mieć zdrową sztuke niż pasożyta a kto lubi takie sztuki to chyba ,,BRUDASY'' sam w swoim stadzie sztuki co mają od 2-15 lat i czasami muszę sprzedać młodszą sztuke bo coraz łapie ją zapalenie pasze trzeba ograniczyc jak mniej paszy to mniej mleka a jak ma i somatyczne jaki jest sens wiec do tych brudasów co lubią wiróki zmencie żywienie higiene a jak chcecie sie dochowac od nich potomstwa to lepiej zasuszyć dawac mniej paszy i miec świety spokój

 

no masz racje danor ale z tymi brudasami przesadziles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu byłem na zebraniu w mleczarni i znajomy zapytał prezesa jak jest z legalnością tych urządzeń. Prezes odpowiedział, że to urządzenie jest nielegalne.

Po za tym popieram roberna i marcina. Jak któraś sztuka ma zdyt dużo komórek somatycznych to albo ją leczę albo do rzeżni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć, prezes twierdził, że ma to wpływ także na inne składniki mleka, pozatym masz złej jakości mleko a sprzedajesz je jako dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten prezes chyba po prostu nie chciał żeby rolnicy zaczeli kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do marcin82 jesli chcesz sprzedawac gnój za złoto to sam sobie a jesli niczym sie nierózni te mleko to weś odwiruj zlej w kubek i daj swojemu dziecku na kolacje do picia.!!! a pozatym nie każdy ma krowe i musi kupic mleko a ty im chcesz sprzedać gnój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danor2002 - poczytaj trochę temat a dopiero później się unoś. Po ilości agresji w poscie mam wrażenie że chyba sam przez całe dzieciństwo byłeś pojony takim mlekiem . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam osoby interesujące się separatorami komórek somatycznych.

W przyszłym tygodniu wybieram się do Rosji na zaproszenie producenta

separatorów model OM1-A.

Jestem zachęcany i kuszony propozycją bycia przedstawicielem na terenie kraju Rosyjskiej Firmy produkującej separatory.

Chciałbym u Państwa zasięgnąć informacji i opinii dotyczącej możliwości sprzedaży

w/w separatora oraz z jakim zainteresowaniem cieszyłaby się ta oferta.

Separatory były by fabrycznie nowe w odróżnieniu od tych oferowanych

przez ukraińskich naciągaczy, którzy sprzedają separatory wyprodukowane w latach 1994 - 1997 bez gwarancji i serwisu oraz brakiem dostępu do części zamiennych/ jednorazówki / za całkiem poważne pieniądze 2.500 - 3.000 $

za sztukę i dodatkowe koszty jak sprowadzenie, odprawa celna, podatek VAT.

Czy można mieć nadzieję, że separatory z pisemną gwarancją producenta,

z zabezpieczonym dostępem do części zamiennych i wszelką pomocą mającą na celu prawidłowe działanie urządzenia znalazło by uznanie w oczach państwa

w nie małej przecież cenie 19.000 pln

 

Oczekuję opinii i pozdrawiam. Proszę o kontakt wal1954@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam separatory do wytrącania komórek somatycznych z mleka. Możliwy montaż i dostawa. Cena do uzgodnienia. Tel. 601 796 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mowilem ze mleko pod wzgledem bakteriologicznym musi byc przebadane i nienalezy przesadzac z tym urzadzeniem,a skoro mleczarnia (sa takie przypadki)uznaje ze mleko jest zdatne do dalszej produkcji to w czym problem(oprzeciez jest badane laboratoryjnie)J absolutnie nie nalaniam nikogo do kupienia tego aparatu tylko oznajmiam ze mam do sprzedazy duzo tanszy aparat niz inni oferuja i podkreslam ze sa przypadki kiedy mozna jego uzyc ,oczywiscie ze gronkowiec zlocisty i paciorkowce a szczegolnie zlocisty jest trudny do wyleczenia ale sa preparaty ktore sa wmiare skuteczne a czy ktos zdecyduje sie na zakup to jest bardzo indywidualna sprawa i potrzebuje indywidualnego rozpatrzenia.Ja oznajmiam jeszcze raz ze mam duzo tanszy i pod wzgledem jakosciowym taki sam separator jak inni sprzedaja za 20000 a tu cena jest tylko 8000 zl,koniec dyskusji

Nadal posiadacie te urzadzenia w sprzedazy? ja jestem z Mazur i jestem zainteresowany tym urzadzeniem, jaka cena i czy serwis bedzie zapewniony prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie będzie taniej zadbać o krowy?[/quote

 

 

Probowalem wszelkich metod walki z komorkami somatycznymi i wciaz sa (( Krowy szczepione od komorek co roku, balsamy na wymiona po kazdym dojeniu, dezynfekcja strzykow, antybiotyki na leczenie i zasuszanie, setki rodzajow witamin, najlepsze i najdrozsze pasze tresciwe, zakopilem woz Paszowy, pasza jest swietnej jakosci, w oborze swietne warunki-nowa obora wolnostanowiskowa, poprzednio uwieziowa i dalej nic, woda do picia bada czesto-zadnych zastrzezen, ja juz sil nie mam co robic, teraz co 4 krowa w stadzie ma komorki somatyczne!!!!! rocznie 10 krow sprzedaje z powodu z tych komorek , choc troche ulze sobie moze tym urzadzeniem, leczenia oczywiscie nie zaprzestane (( choc nawet weteryniarze nie wiedzo co jest, zadnych jakis nieprawidlowoesci u krow,typu bakteri wirusow, nie mam pojecia co jest nie tak...niektorzy juz twierdzo ze u mnei w oborze jest lepiej niz u niektorych w domu.....wiec nie widze innego wyjscia jak zakupic te urzadzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przeciez to jest karalne!!!!!!!!!!!!!!!!....Polskie prawo sciga takich oszustów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!`...A SKORO JEST TAK DOBRZE...TO DLACZEGO JEST TAK ZLE!!!!!!..musi byc jakas przyczyna..i nic tu separator nie pomoze...a tylko naciągnie na straty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylacja, ściółka,wiek krów z podwyższonymi komórkami, sprawnośc dojarki i stan gum strzykowych, technika doju, zbilansowana dawka. Sprawdz to zanim kupisz jakieś wynalazki, które i tak problemu nie rozwiarzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec nie widze innego wyjscia jak zakupic te urzadzenie...

 

Nie przesadzaj, z tego co piszesz to robisz wszystko Ok tylko krowy tego nie widzą.

Zmień doradcę - wyjdzie Ci najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleko czy dobre czy nie i tak trafia do jednego zbiornika potem w mleczarni jest wszystko separowane. Szkoda kasy Lepiej dać pare groszy temu co bierze klasę i mieć gdzieś odstawione tyle co do próbki dobrego mleka od pewnej krowy i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie wszystko jedno.

Po pierwsze - jak masz wysokie somatyki w zbiorczym to i masz krowy mające podkliniczne zmiany. Jak sa podkliniczne to większe prawdopodobieństwo stanów zapalnych.

Jak masz więcej zapaleń to wydajesz kasę niepotrzebnie.

Po drugie - większe somatyki, mastitis to czysta strata mleka.

Po trzecie- 1 krowa chora na zapalenie =

*3 dni leczenia , 3 zastrzyki ( bez wizyty weta) to co najmniej 35 zł ( jak trafisz, a jak nie???? )

*karencja 3 dni i 3 dni leczenia to 6 dni mleka out a to 100zł min.

* 1 worek 25 kg mieszanki mineralnej " na somatyki" to ok 100 zł, dając jej po 150g (przy 20 lkitrach mleka wystarczy) starczy Ci dla 20 krów na 8 dni.

*dobra mieszanka mineralna to nie tylko zdrowsze wymię ale i cała krowa, a jak zdrowsza krowa to daje więcej mleka, lepiej się zaciela itp.

Tak więc dagmarko i dawidzie - nie opowiadajcie bzdur.

Poza tym oszukujeswz samego siebie i innych dostawców

 

Razem to min.135 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tomasz0859" w Twoich wyliczeniach brakuje jeszcze jednej pozycji i trzeba to nazwać po imieniu: łapówka, jak czytam te teksty to już wiem dlaczego ten kraj idzie w tą strone, każdy kombinuje i tyle, a do tego się jeszcze tym chwali jak np: "dawid87"uważaj "kolego" pisząc w internecie nie jesteś taki anonimowy jak Ci się wydaje i do tego znajduje poparcie innych czyt."dagmarka" nie wiem czy tak wesoło Wam by było jak inni by Was "robili w konia" delikatnie mówiąc np kupujesz nawozy i producent dał w kieszeń pare groszy osobie od kontroli i Twoja salerta zamiast 34% ma 20% azotu. Twoja postawa i podejście do problemu jest chore, nie umiesz go rozwiązać to udajesz że go nie ma, współczuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi nawozami to nie byłabym taka pewna czy tak nie robią i z innymi rzeczami zresztą też!!!

moi rodzice 30 lat temu oddawali mleko i nikt nie badał na komórki som. a teraz porobili,po co się pytam?!czy nie po to aby rolnika po d....e bo ma złe mleko to i cena niższa!!!!

dbam o swoje krówki i nie mam komórek ale nie mów mi że jestem nieuczciwa!!!ciekawe czy ty taki święty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...