Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma orientacje czy rzepak , pszenica wyjeżdza do zachodnich sąsiadów w większych ilościach czy są raczej sporadyczne transporty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiane i opryskane! 3,1 kg/ha. S-Piotr nie to nie moje ja nie mam tam pola jestem nie z tej strony Złotoryji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na olbrzymie zróżnicowanie warunków glebowych (mozaikowatość) na plantacji nie jestem w stanie ocenić poziomu wschodów, które z pewnością rozłożą się w czasie jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, miejscami wzeszło już 100% ale na przeważającej powierzchni wschodów brak i ciężko jest określić czy jeszcze coś się przebije, stąd dosianie 15 roślin na m2 z pewnością nie zaszkodzi i powinno w zupełności wystarczyć

 

@Przemek21 w większych ilościach już nic nie wyjeżdża, gdyż zbiory się skończyły (tzn już nikt nie zbierze plonu nadającego się eksportu) statki odpłynęły zaspokajając pilne potrzeby odbiorców, stąd teraz transporty będą sporadyczne - w kraju można znaleźć godziwych odbiorców i satysfakcjonujące ceny, wielu rolników ma co prawda pełne magazyny (niskiej jakości zbóż), dlatego raczej podaż gwałtownie nie wzrośnie a popyt jest stały, więc prędzej czy później zaobserwujemy niekorzystne dla konsumentów zmiany cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też podobny problem ze wschodami co kissmy tak jak cała okolica.

Zasiane 20 ha deszcz i beton po 3 dniach 20 i dalej beton.

Jakieś 20 roślin mieszańca jest na metrze a sialem 45.

Miało być 120ha rzepaku wyszło 50 mizernoty,wczoraj 60mm opadu i ja kapituluję.

Co zostanie to zostanie resztę pszenicą przesieję

U mnie duże gospodarstwa opózniły zasiewy po 20 bo w ubiegłym roku optymalne terminowo zima zniszczyła a teraz prawie nikt nie posiał i nie posieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zawieźliśmy pszenice wczoraj koszoną,15,7 wilg.porośnięta w 70% do pzz , niemiec odbiera!przy granicy wszyscy dla niemców kupują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o samosiewce rzepaku?? bo nie dam rady chyba w tym roku posiac a mam ladne samosiewy tyle ze jest bardzo duze zageszczenie roslin...ktos kiedys to praktykowal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma orientacje czy rzepak , pszenica wyjeżdza do zachodnich sąsiadów w większych ilościach czy są raczej sporadyczne transporty?

U mnie, przy granicy, ci co sprzedają ilości samochodowe to wszystko na Niemcy. Niektórzy bezpośrednio, inni przez firmy pośredniczące. Ja od kilku lat 80 % sprzedaje na zachód. Teraz nawet podpisałem kontrakt na rzepak w Niemczech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myslicie o samosiewce rzepaku?? bo nie dam rady chyba w tym roku posiac a mam ladne samosiewy tyle ze jest bardzo duze zageszczenie roslin...ktos kiedys to praktykowal??

 

nie wiem jak ze zdrowotnością ale zagęszczenie można opanować, jeszcze nie tak dawno wysiewało się 10 a nawet 15 kg nasion, należy sięgnąć do lektur sprzed kilkudziesięciu lat, najprościej jest przeprosić się z ciężką broną ale to dopiero wiosną, zima powinna troszeczkę dopomóc i chemicznie również można coś zdziałać np Horizonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie problem jest taki ze jedno pole to grad wybil i co prawda bardzo duzo rzepaku powschodzilo jak talerzowalem jednak teraz i tak duzo jest planuje opryskac oriusem bo zawiera regulator rzepak wyglada bardzo ladnie a nie mam jak zasiac bo warunki nie pozwalaja...tylko czy nie wyprzeje pod sniegiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to cudo dostaliśmy 390 zł,dzisiaj będzie suchsza i ma być drożej,ważne ze z pola zebrane bo wszystko leży i sobie rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma orientacje czy rzepak , pszenica wyjeżdza do zachodnich sąsiadów w większych ilościach czy są raczej sporadyczne transporty?

U mnie, przy granicy, ci co sprzedają ilości samochodowe to wszystko na Niemcy. Niektórzy bezpośrednio, inni przez firmy pośredniczące. Ja od kilku lat 80 % sprzedaje na zachód. Teraz nawet podpisałem kontrakt na rzepak w Niemczech

a wjakiej cenie jeśli można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też podobny problem ze wschodami co kissmy tak jak cała okolica.

Zasiane 20 ha deszcz i beton po 3 dniach 20 i dalej beton.

Jakieś 20 roślin mieszańca jest na metrze a sialem 45.

Miało być 120ha rzepaku wyszło 50 mizernoty,wczoraj 60mm opadu i ja kapituluję.

Co zostanie to zostanie resztę pszenicą przesieję

U mnie duże gospodarstwa opózniły zasiewy po 20 bo w ubiegłym roku optymalne terminowo zima zniszczyła a teraz prawie nikt nie posiał i nie posieje

 

Jak tak dalej pojdzie to nawet zboza ozimego moze sie zdarzyc ze nie zasiejemy. U mnie na 50% pol stoi woda a gleba ma konsystencje kisielu, bez szans na wjechanie, a nawet orki nie zrobilem jeszcze. Jedynie na piachach mimo opadów jest spokój, wiec kto ma ten nie przejmuje sie teraz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na dodatek śniegami w pażdzierniku straszą my dopiero dzisiaj zaczynamy siać,hybryda Finess,Osprey,Minotaur,Digger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal pada. Jutro ma być ładnie i od nowa mozliwe opady.Jeśli nie uda sie zasiać w tym tygodniu to rzepaku niet w tym roku

i pytanko. Czy siał ktoś rzepak dwu letnimi nasionami ? oczywiscie chodzi o nasiona otoczkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siałem Romek w tym roku nasiona z 2009 odm. Catana i wschody są 10-15 % wyższe niż Abakusa z tegorocznej hodowli - dziwna rzecz bo już podczas próby kręconej zdarzały się na 26 gram dwa ziarna z rozłupaną otoczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nadal pada. Jutro ma być ładnie i od nowa mozliwe opady.Jeśli nie uda sie zasiać w tym tygodniu to rzepaku niet w tym roku

i pytanko. Czy siał ktoś rzepak dwu letnimi nasionami ? oczywiscie chodzi o nasiona otoczkowane.

mozna siać ale zaprawa już nie bedzie działać więc lepiej jak masz możliwośc to zapraw jeszcze raz. lub pryskaj jak wzejdzie bi58 i jakimś fungicydem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie nie bede na siłe próbował zasiać rzepaku w tym roku a z tego jak zapowiadaja pogode to moze byc problem z zasianiem w tym tygodniu a później nie będe juz ryzykował.

Jak tam Tomek u ciebie rzepak? bo jak widze niektóre rzepaki to tylko poschdziły i na tym etap rośniecia zakończył sie, przydało by sie kilka ciepłych dni bo inaczej będzie cienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym prysnąć rzepak bo za-uwarzyłem ze młode roślinki już bierze choroba jasne plamki żółtawe na liścieniach alert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Romek etap wzrostu rzepaku zatrzymał się na poziomie 4 liścienia-chociaż wczoraj widziałem gdzieniegdzie liście właściwe. Mieszaniec wyszedł trochę za rzadko (2,4 kg/ha) wzeszło ok 40 szt/m - ale lepszy rydz niż nic, populacyjny ok 3,4 kg/ha - ok. 70 szt/m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...