Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz nawet podpisałem kontrakt na rzepak w Niemczech

a wjakiej cenie jeśli można?

350 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak posiany 13 dni temu nie opryskany na chwasty z powodu ciągłego deszczu wschody są zadowalające ale czym prysnąć co polecacie?? Zastanawiam się nad Fuego z Galerą w fazie 3 liścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepak posiany 13 dni temu nie opryskany na chwasty z powodu ciągłego deszczu wschody są zadowalające ale czym prysnąć co polecacie?? Zastanawiam się nad Fuego z Galerą w fazie 3 liścia?

myślę że wystarczy sama galera z czymś na jednoliścienne, na przykład fusilade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej osobno

ja pryskałem razem z perenalem wiosną i wszystko było ok, chyba że jesienią mogą wystąpić jakieś komplikacje , tego to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie chlomazon bo na tym kawałku dawka była 0,15 a obok 0,20 i liście są już białawe i za uwarzyłem że na tej gdzie była większa dawka mniej jest porażonych przez suchą zgniliznę kapustnych,pod listkami jest meszek i liście są szarawe i mają malutkie plamki i więdną groźne to t tym stadium czy odczekać do 4-6 liści i tebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostawy zakończyłem laboratorium dokładnie pracowało i potrącenia wychwytywało na porost itp plon 2,73/ha średnio liczyłem obsiany areał wymoknięcia itp cena brutto 1300zł z groszami

czy warto mieć kontrakt czasami tak czasami nie

zeszłoroczny plon sprzedawany ~1190 brutto plon średni 3,45

czyli 550 zł w plecy na hektarze rok do roku

teraz już wiecie z czego wynika cena rynkowa rzepaku czy pszenicy - z nieurodzaju

aby osiągnąć ten sam wynik finansowy musiałbym mieć cenę brutto ~1480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zupełnie odwrotna sytuacja w 2009 sprzedawałem po 1028 brutto plon był 4,3 a w tym średni plon 3,5 cena 1418 brutto ,cena rzepaku podąża za ceną ropy na żniwa 2009 cena powinna wynosić 300-320 euro ,tak sztucznie zaniżona cena była wynikiem spekulacji, nagłaśniania rekordowych zbiorów ,co z tego że plony były.Można było wykupić kontrakt w 2008 żeby sprzedać po uczciwej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie zupełnie odwrotna sytuacja w 2009 sprzedawałem po 1028 brutto plon był 4,3 a w tym średni plon 3,5 cena 1418 brutto ,cena rzepaku podąża za ceną ropy na żniwa 2009 cena powinna wynosić 300-320 euro ,tak sztucznie zaniżona cena była wynikiem spekulacji, nagłaśniania rekordowych zbiorów ,co z tego że plony były.Można było wykupić kontrakt w 2008 żeby sprzedać po uczciwej cenie.

Tylko teraz spekulacja idzie w druga stronę - a napędzane sytuacja i obawami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek mógłbyś mi podjaśnić jak to wygląda z tym kontraktem na gg albo meil

miałbym do kilka pytań co i jak się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak posiany tydzień temu.Odmiana technik 3,7 kg/h.Dzisiaj ładnie pada delikatny kapuśniak i jutro mozną bedzie obskoczyć Butisanem plantację.Co prawda to bedzie 8 dzień po siewie ale to nie robi.współczuje tylko kolegom co nie mogą w pole wjechać.W zeszłym roku za sucho a w tym za mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja współczuje tym co nie mają melioracji, czyli cała moja miejscowość, ja mam większość pól w innej gminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój rzepak od miedzysąsiada ma dziury w liściach i coś go je niwiem czy to pchełka iczym pryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy w tym tygodniu można jeszcze posiać rzepak. Złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły na siew. Czy ktoś może ma zamiar siać w tym terminie lub może ktoś już siał kiedyś w tak późnym czasie. Za odpowiedzi dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym sezonie w moim sąsiedztwie rzepaki były siane do połowy września (kuj-pom), zima dała się we znaki plantacją zasianym w terminie, plon co prawda był podobny w obu przypadkach, ale przy dogodnych warunkach dla rozwoju roślin zimą nie ma problemu, dzisiaj w moich okolicach również siano rzepak, mój ma słabe wschody na jednym stanowisku (siany 25 sierpnia) ale powoli rośliny się wygrzebują, systematyczne opady rozmiękczyły skorupę, która utworzyła się 3 dnia po siewie w wyniku gwałtownych i obfitych opadów, problemem będzie zróżnicowany stopień rozwoju roślin, ale doświadczenia z zeszłego sezonu pozwolą to opanować, podsumowując jeśli jesteś w stanie przewidzieć warunki, które będą panowały jesienią i dostrzegasz szanse dostatecznego rozwoju roślin, to nie widzę przeciwwskazań aby jeszcze w tym tygodniu siać rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na temperatury. Przy tak dziwnym roku jak ten może się okazać że październik będzie zimny i rzepak niezdąży rozwinąś systemu korzeniowego co kończy się zazwychaj źle. Jak myśliszo obsianiu małego areału to do odważnych świat należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samosiewy polecam pantere najtanszy i skuteczny. Jak u was z rzepakiem bo u mnie nie ciekawie siany 1 września i wschody poniżej 50%, jak bedzie dalej tak zimno to nie widze tego dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dopiero dzisiaj zasiałem rzepak i jak widziałem na polach to nie tylko ja siałem co z tego wyjdzie to trudno powiedzieć wszystko zależy od pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samosiewy dobry jest też Graman. Hektar załatwisz w granicach 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki21 Jeśli wolno zapytać to gdzie można takie coś kupić, bo u mnie w sklepach tego nie ma. Jak kupujesz gdzieś wysyłkowo to pochwal się gdzie i może jakieś namiary. Pytam bo u mnie szaleją z ceną na razie najtaniej wychodzi Labrador z tym że cena 1 ha to 114 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pantera 237zł za 5l ja daje na jesień 0,55l, więc wychodzi jeszcze taniej, bo poniżej 30zł/ha. Z zamosiewami zbóż nie mam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lablador w agroloku kosztuje 39zł za litr ja to wziołem na samosiewy i perz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...