Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja szykuje ostatnie 10 ha pod siew, mam nadzieje że do końca tygodnia ziarka będą w ziemi, pierwszą siałem 14 września i własnie wyłazi z gleby, ciekawe co z niej będzie, nigdy nie siałem tak wcześnie, odmiana Retro 300 nasion/m2 bezorkowo po rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje jutro ostatnie 6 ha, pojutrze oprysk na chwasty i wakacje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wam fajnie ,ja zaczynam dziś od rozsiewu tlenku na pola,siewy jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maćku, jeśli aura pozwoli , bo ma lać w następnym tygodniu.

ja dziś utopiłem 95 konnego NH w błocie, orane miesiąc temu, myślałem że już coś przyschło a tu klops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nigdy nie siałem tak późno (u mnie optymalny termin na pszenicę to 15-25 września) ale udało mi się część zasiać. Zostały bagna i inne mokradła. Na część już w tym roku na pewno nie wjadę, mam nadzieję, że uda mi się ruszyć jeszcze z pół hektara (jeszcze nie orane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieję z powodzeniem w pierwszych dniach grudnia i plon nie odbiega od sianej terminowo tylko zwiększam normę wysiewu na 220kg/ha. Także późniejszy siew nie jest zły ponieważ mamy mniejsze nasilenie chorób grzybowych oraz chwastów i szkodników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwa środki Maraton i Alister co polecacie i jakie macie doświadczenia z tymi środkami, napomnę jeszcze że u mnie na polu często wychodzi chaber na wiosnę dlatego myślę czym tu zamienić Maratona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zasiałem muszelkę !

I teraz pytanie jaki herbicyd będzie lepszy taki który stosuje się przed wsochadami czy później ! to jest po rzepaku także musi zniszczyć dobrze samosiewy i miotłe! A i czy dodaje się jakieś odżywki do tego zabiegu ?

na rzepak pryskałem jakoś w październiku na zahamowanie wzrostu i zimotrwałość tutaj też się coś takiego stosuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!

Czym zwalczyć kostrzewę w pszenicy,mam takie pole zawsze kiedy zasieję pszenicę to w żniwa jest w niej kostrzewa nawet jeśli biorę mat siewny z hodowli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co polecacie na perz?jaki srodek w pszenicy jesienia? oczywiscie po wschodach??

masz do wybory apyros albo atribut, ale to na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc!

Czym zwalczyć kostrzewę w pszenicy,mam takie pole zawsze kiedy zasieję pszenicę to w żniwa jest w niej kostrzewa nawet jeśli biorę mat siewny z hodowli.

Któryś z tych środków powinien pomóc

Legato Plus 600SC

Cougar 600SC

Atlantis 04WG

Sprawdź etykiety tych środków to lepiej sie zorientujesz który bedzie ci pasował.

http://www.bip.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=1186&LangId=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By zwalczyć kostrzewę trzeba przez kilka lat stosować np.Attribut 70 WG jak najwcześniej wiosną do fazy 2-4 rozkrzewień chwastów

jednoliściennych, a później w drugim zabiegu jak zrobi się ciepło dwuliścienne inaczej miotła zostanie. Sprawdzone.

Zabieg wykonać po rozpoczęciu wegetacji do pełni fazy krzewienia zbóż. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się w fazie wschodów do fazy 2-4 rozkrzewień chwastów
jednoliściennych................
.............nie wysiewać rzepaku ozimego jako rośliny
następczej gdy w okresie wegetacji zbóż panowała susza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do wyboru dwa środki Maraton i Alister co polecacie i jakie macie doświadczenia z tymi środkami, napomnę jeszcze że u mnie na polu często wychodzi chaber na wiosnę dlatego myślę czym tu zamienić Maratona

 

Zdecydowanie Alister, tyle że stosuj go w fazie nieco pozniejszej niż maraton bo ok 3-4 liscia pszenicy. Oczywiście róznica w cenie też jest zdecydowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
By zwalczyć kostrzewę trzeba przez kilka lat stosować np.Attribut 70 WG jak najwcześniej wiosną do fazy 2-4 rozkrzewień chwastów

jednoliściennych, a później w drugim zabiegu jak zrobi się ciepło dwuliścienne inaczej miotła zostanie. Sprawdzone.

Zabieg wykonać po rozpoczęciu wegetacji do pełni fazy krzewienia zbóż. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się w fazie wschodów do fazy 2-4 rozkrzewień chwastów
jednoliściennych................
.............nie wysiewać rzepaku ozimego jako rośliny
następczej gdy w okresie wegetacji zbóż panowała susza.

 

Jeśli chodzi o Alister zdecydowanie polecam... Choć cena jest jaka jest ale liczy się efekt końcowy ,czyli czyściutkie pole wolne od chwastów.... Jeśli chodzi o chabra to jest to dość uporczywy chwast i wg mojego doświadczenia polowego do Alisteru należy dodać około 5-7g/ha Granstaru w celu wzmocnienia działania środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do wyboru dwa środki Maraton i Alister co polecacie i jakie macie doświadczenia z tymi środkami, napomnę jeszcze że u mnie na polu często wychodzi chaber na wiosnę dlatego myślę czym tu zamienić Maratona

 

zdecydowanie polecam Maraton375 SC stosuje od kilku lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do wyboru dwa środki Maraton i Alister co polecacie i jakie macie doświadczenia z tymi środkami, napomnę jeszcze że u mnie na polu często wychodzi chaber na wiosnę dlatego myślę czym tu zamienić Maratona

 

zdecydowanie polecam Maraton375 SC stosuje od kilku lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem ,siałem dziś pszenice i jak robiłem próbę kręconą to wyszło tyle co chciałem, a jak posiałem to wyszło o 20 kg mniej na ha, czemu tak wyszło, jak ustawiałem na rzepak to było ok tyle co w kręconej tyle na ha wysiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam taki problem ,siałem dziś pszenice i jak robiłem próbę kręconą to wyszło tyle co chciałem, a jak posiałem to wyszło o 20 kg mniej na ha, czemu tak wyszło, jak ustawiałem na rzepak to było ok tyle co w kręconej tyle na ha wysiane.

 

Wziąłeś poślizg koła pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę że jeżeli robisz ścieżki przejazdowe to też troche mniej wyjdzie i oczywiście tak jak napisał @Klak poślizg kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...