Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak robiłem próbę to zbożem nie zaprawianym, a jak siałem to prosto z zaprawiarki jeszcze nie wyschło dobrze bo było zaprawiane żelem i pewnie to cała przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego poślizgu ,u mnie próba kręcona i na polu wychodzi idealnie tak jak w tabeli jest podane ,a na ścieżki -5% powierzchni pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie? Boxser 2l + diflufenikan 0,1l+ Helm sulfi 5g

Sąsiad w zeszłym roku jechał tym zestawem i zero poprawek koszt niewielki bo ok.75zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie? Boxser 2l + diflufenikan 0,1l+ Helm sulfi 5g

Sąsiad w zeszłym roku jechał tym zestawem i zero poprawek koszt niewielki bo ok.75zł/ha

a wjedziesz w tym roku w pole?? ja już środki kupiłem ale chyba zostaną na przyszły rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o środku KOMPLET 560 SC , opakowanie 5 L 1070zł ??? Ktoś stosował jakie efekty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował moze ktos z was Lentipur Flo lub tolurex ? Jak to dziala ? Napewno wiosenna poprawka w gre wchodzi na przytulie i pewnie mak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował moze ktos z was Lentipur Flo lub tolurex ? Jak to dziala ? Napewno wiosenna poprawka w gre wchodzi na przytulie i pewnie mak.
no i chaber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam w jakiej ilości wysiewacie /ha pszenice, mi się wysiało 200-220/ha

Odmiana milvus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brillant 350-370 szt/m tj. 165 kg oraz Jenga 330-350 szt/m tj 150 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak :wysiewałem w 2007 roku 135kg kiełkowanie 97% mtz 38 01.10 i pszenica była zbyt gęsta,liczyłem że sytuacja się powtórzy tzn,przebieg wegetacji i zszedłem na 300 szt/m2 raz było za mokro siew 15.10 póżniej za sucho,późne wschody a tam gdzie wyszła to virus ,i pszenica zbyt rzadka ,w tym roku swojak w Baytanie ,kiełkowanie 84%,mtz 44,5 i zastanawiam się nad przedziałem 350-400 szt/m2 ,jakieś 200-220 kg,przy obecnej cenie materiału siewnego opłaci się kupić odmiany z jak najmniejszym mtz, tak żeby wysiać te 150 kg ,ale np drobna pszenica 35mtz to już 150 kg będzie zbyt dużo w optymalnym terminie,z moich obserwacji wynika że urodzajny rok powtarza się co 4 lata,2004,2008 i wtedy żeby mieć super obsadę trzeba posiać mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku odm .Muszelka (w tym roku zdecydowanie nie) wysiew materiału z centrali (dziadoskiej Centrali - czerwona farba zamiast zaprawy) w ilości 165 kg ok. 350 szt/m wschody ok. Wiosną obsada spowodowana wypadnięciem przez zmasowany atak pleśni (bo jak czerwona farba ma chronić przed pleśnią) ok 150 szt/m. I dawka N 100 kg + 1 l CCC na węzłeł krzewienia i plon ok 7,0 t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysuwałbym tak daleko idących wniosków na twoim miejscu ,być może centrala padłą ofiarą fałszerzy środków ,albo taka zaprawa ,znajomy mówił mi kiedyś że zaprawił sobie pszenicę maximem i też potem było dużo pleśni.pomyśl czy chciałbyś strzelić sobie gola samobója.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek nie był odosobniony - co do samobója to w tym roku jak ktoś pyta o nasiona to tylko nie z tej Centrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakość materiału z niektórych firm jest tragiczna zanieczyszczone, plewy grudki ziemi, porośnięte cienko zaprawione i na dodatek często kilka odmian różnej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tu jest problem mi nawet kiedyś podesłali inną odmianę niż w opisie. Ale co zrobić. Zasiejesz swój materiał płać haracz, kupisz oryginał to można powiedzieć że kupujesz kota w worku. Ja w tym roku kupiłem pszenicę nasienną odmiany którą miałem rok wcześniej zasianą. Jak popatrzyłem co jest w worku to tragedia. Moje ziarno znacznie lepsze nieoczyszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze pomyliłem się milvus pojechał do magazynu a obsiałem wydmą, tak to jest jak najmujesz ludzi i zrzucają zboże, a ciebie nie ma przy tym. A milvus najlepiej mi w tym roku plonował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Centrale Nasienne schodzą na psy podmiany odmian, pomieszanie odmian , słabe zaprawianie, zanieczyszczenia są na porządku dziennym. Rok temu reklamowałem w Gostyniu zamianę odmian i powiem wam nie warto szkoda nerwów i czasu.Jak mogę kupuję gdzie indziej,tyle tylko można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siał ktoś pszenicę hybrydową? Ja posiałem tak z ciekawości 14 jednostek Hymack F1 obsada 120 nasion na metr, tylko cena kosmos. Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisaj zakupiłem pszenicę adequat k-94% mtn 27,73g.Wg wzoru to wyjdzie jakies 120kg/h. Jakos cholernie mało sie to wydaje,wszystko chyba przez ta mase nasion.W zeszłym roku siałem 170kg/h tylko ze nie pamietam masy nasion niestety.Cena 1840 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adequat w zeszłym roku miał 45 jak dobrze pamietam. Ja siałem 175kg czyli jakieś 390nasion/m2 z tym że było sucho.

W tym roku mulan o masie 34g zasiałem jakieś 145-150kg czyli jakieś 430 na m2 z tym, że miało być mniej a tak jakoś wyszło. A Naridane o masie 47g 165kg/ha czyli jakieś 320-330 nasion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...