Skocz do zawartości
DEVBOL

Jak to jest z zakupem ciągnika na dofinansowanie??...??..??

Rekomendowane odpowiedzi

Dofinasowanie zakupu ciągnika jest możliwe w programie PROW 2007-2013 - modernizacja gospodarstw rolnych, nabór wniosków podobno w tym roku.

Ogólne zasady doboru ciągników do areału stosowane przez ARiMR znajdziesz w Ekspertyzie - Doboru maszyn rolniczych wszystkie informacje na stronie :

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie mam 105 hektarów i myślę nad kupnem nowego traktora z prow

moje pytanie

ilu konny traktor będę mógł kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moga być nie akualne dane bo ja 3 lata temu i jeszcze mam mniejszy areał od ciebie. A od kiedy mają ruszać wnioski na maszyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w listopadzie. Ostatnio byłem na spotkaniu, gdzie kilka minut gościł minister Sawicki to mówił, że nabór modernizacji przewidują uruchomić w listopadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, skończyły się już czasy Jacobsa ..., wszem i wobec wiadomo, że wydziały ksiąg wieczystych są zawalone robotą, jednakże jeśli poprosi się Sekretarza Sądu i wyjaśni temat (a jeszcze jeśli chodzi o ARiMR to są ulegli), to osobiście nie spotkałem się z problemem wyciągnięcia odpisu dłużej jak 3 dni.

Do tego jeśli Wydział jest już skomputeryzowany, to praktycznie od ręki.

Wiadomo również, że każdy Wydział jest inny i inni ludziska tam pracują - więc najlepiej nie pytać o takie rzeczy na forum a udać się do właściwego Wydziału i spytać u "źródła".

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostęp do ksiąg wieczystych jest nieograniczony, stąd do otrzymania odpisu jest konieczne jedynie wypełnienie wniosku o jego wydanie (na miejscu w sądzie) oraz wniesienie opłaty za jego wydanie (odpis zwykły 30zł), odpis zostanie wydanie od ręki, jeśli księga została wprowadzona do elektronicznej ewidencji, bądź w przeciwnym wypadku po miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Już w styczniu rozpocznie się nabór wniosków w ramach programu Modernizacja gospodarstw rolnych.

Wszystkich zainteresowanych możliwością otrzymania dotacji np. na zakup ciągnika zapraszam do kontaktu biuro.pomocuijna@gmail.com lub tel. 694 678 048. Chętnie udzielę informacji nt. działania i sprawdzę czy spełniają Państwo kryteria programowe.

 

Maksymalna pomoc może wynieść 300 000 zł.

 

Zainteresowanym złożeniem wniosku w ramach ww. działania oferujemy swoją pomoc w zakresie przygotowania dokumentacji aplikacyjnej oraz w przeprowadzeniu przez cały proces aż do otrzymania płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...