Skocz do zawartości
Medio

cielak po porodzie

Rekomendowane odpowiedzi

po porodzie cielak nie chce wstać chociaż minęło prawie 24 h. Jak się go przystawi do krowy to ssie co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może za mocno ciągnęliście go za nóżki nieraz tak się zdarza że pół wsi "pomaga krowie"i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałam też z powykręcanymi nóżkami tzn.dziwnie skręcone do wewnątrz przednie nogi ale po tyg.cieliczce się wyprostowały,nie miała kłopotu ze wstawaniem.W twoim wypadku to nie wiem co mu jest ale skoro ma apetyt to i może wstanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po porodzie cielak nie chce wstać chociaż minęło prawie 24 h. Jak się go przystawi do krowy to ssie co może być przyczyną?
Przyczyn moze byc duzo np. przykurcz ścięgien itp. leczenie przez internet może jest tanie ale czy skuteczne to nie był bym taki pewny. Tu każdy jest fachowcem, proponowalbym wizyte weta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro krowa wycieliła sie sama to moze tak byc ze cielak upadając mógł sobie kręgi naruszyć, sprawdz czy na kręgosłupie nie ma zadnych dziwnych zgrubień albo krzywizn, miałem kiedyś taka sytuacje ze krowa sama sie ocieliła i właśnie cielak niefortunnie upadł i po 2 tygodniach przerobiliśmy go na kiełbaski:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro pije ale nie chce wstać to tez bym obstawiał uraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że cielak nie mógł się wypróżnić wet zrobił lewatywę która kazał powtórzyć dał zastrzyk z witamin wzmacniających i cielak powoli doszedł do formy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zawsze sprawdzić czy na pewno cielak się wysmółkował ( zrobił pierwszą kupę po urodzeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urodził mi się duży i wydawałoby się silny byczek ale nie ma w ogóle odruchu ssania,mógł byc trochę podduszony bo poród z komplikacjami tzn.złe ułożenie wet.interweniował, nie reaguje na siare,masowanie też nic nie dało zresztą krowa go wylizała,czy wyjdzie z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciele próbuje wstawać ale z piciem to kiepsko,dwa razy łyknie i ma dość

wet nie wie co mu jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubuj go podstawić pod krowe, może poczuje nature. miałem przypadek gdzie ocieliła mi się 100%charolezka i skubana niemiała mleka cielak juz leżał brubowałem mu podawać z wiaderka ze smoczkiem mlekotakie sanoskie dla osesków od wujaszka przynioslem mleko wydojopne od krowy nic nawet mu psikalem do gęby wypluwal to wszystko, wziolem spokojniejszą krowe ktura karmiła cielaka innego i go podstawilem do odżył oderwać go nieszllo od niej. Chistoria zakonczyła sie tak że odstawiłem od innej krowy starszego cielaka i on wypił to mleko w proszku z wiadra a maluch poszedł do adopcji, żyje i ma sie dobże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak natura w takich przypadkach najlepsza ale ja mam mleczne krowy i nigdy krowy ciele nie doiło,krowa się nauczy i będzie tydzień ryczała a i wymie nie wiem czy nie ucierpi ale dzięki za rade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstaw go chciaż żeby zaczoł pić raz albo dwa zaraz się nic niestanie, szkoda cielaka. albo jeszcze sąda pozostała ale ja tego jeszcze nierobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest osłabione???a moze spróbuj dac mu z wiadra tylko Ty naciskaj na smoczek..i wtedy po pewnym czasie powinno załapac....przynajmniej ja tak miałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...