Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mówię na pierwszą dawkę się nie nadaje bo za zimno i połowa pójdzie w piz*d*u! Na pierwszy rzut saletra amonowa min 200kg/ha a potem możesz jej dać 100 mocznika. W między czasie dolistnie mocznikiem też ze dwa trzy razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku na tych polach gdzie nie stosowałem mocznika dolistnei to zauważyłem mniejsze porażenie grzybem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega koniecznie chce użyć mocznika to na drugą dawkę. Bo na pierwszej musi być szybki start a nie oczekiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kto stosował w pszenicy GRANSTAR 75? jakie efekty? opłaca się planować oprysk tym preparatem? trzeba do niego może coś mieszać na wzmocnienie? ten trend np ? albo chwatox? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki masz chwasty Center - jak masz przetaczniki, jansotz i fiolka to Ci sie oplaca, jak masz co innego to zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie obawiam się pleśni sniegowej, zaprawiałem oriusem, a na taką ilość sniegu może się pojawić jak w ubiegłym sezonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ze 20 cm więc narazie się nie martwię.

orius jest dobrą zaprawą, ale wiele zależy od gęstości i czy za bardzo się nie rozkrzewiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskałem pare lat GRANSTAREM plus trend i było ok , teraz pryskam LINTUREM bo na przytulie jest wrażliwy a granstar średnio wrażliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wasze przewódki? moja siana 8 listopada przed mrozami faza dużej szpilki, na razie przykryta śniegiem- tak to jeszcze nie miałem, natomiast siana 19 listopada pewnie leży w ziemi i nawet nie wiem czy skiełkowała, który system lepszy okaże się wiosną, ozime natomiast zimują w fazie 12, nie za bardzo jak na mój gust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zaprawiałem pszenicę Baytanem i Scenicem. Jak myślicie dobre zaprawy? Szczególnie mi chodzi o ochronę przed pleśnią śniegową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pszenica w fazie 14. Pszenżyto już chyba się zaczęło krzewić. A myślałem, że nie urośnie przed zimą - tak słabo się rozwijało zaraz po siewie. Teraz to już trochę za duże. Zaprawa Kinto Duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wasze przewódki? moja siana 8 listopada przed mrozami faza dużej szpilki, na razie przykryta śniegiem- tak to jeszcze nie miałem, natomiast siana 19 listopada pewnie leży w ziemi i nawet nie wiem czy skiełkowała, który system lepszy okaże się wiosną, ozime natomiast zimują w fazie 12, nie za bardzo jak na mój gust [/quote

maskin Wysłany: Czw Gru 2 18:56 GMT 2010 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

w ubieglym roku mialem to samo. wielkiej roznicy nie widzialem w plonie ale Tonacja ktora nie wzeszla przed opadami sniegu i mrozami odznaczala sie wiosna lepsza zdrowotnoscia niz ta ktora weszla w zime w fazie szpilki. roznica w plonie nie wiecej niz 5dt na korzysc tej ktora nie wzeszla przed zima. Plon 6-6,5t/ha Pszenica nie pompowana bo 250kg saletry i raz pryskana tiltem od grzyba i to tyle chemii po zimie. Ogolnie bylem zadowolony z efektow.

 

Ta pszenica ktora nie wzeszla przed zima bedzie szpilkowala pod sniegiem i na wiosne bedziesz mial zielone pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przed śniegami się już dość mocno rozkrzewiła, nie wiem czy nie za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zasiałem swoją też przed samymi śniegami pewnie coś tam kiełkowało do śniegów ale ogólnie nie zeszła w sumie po siewie za tydzień spadł śnieg więc bez szału miejmy nadzieję że zejdzie na wiosnę;)

 

Myślicie że do odchwaszczania tej przywódki i ozimin ten granstar się nie nadaje? jest aż taki fatalny? a jak by go porównać do Golda450 ? ja nim co roku pryskam i nie narzekam to co brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że do odchwaszczania tej przywódki i ozimin ten granstar się nie nadaje? jest aż taki fatalny? a jak by go porównać do Golda450 ? ja nim co roku pryskam i nie narzekam to co brać?

granstar jest bardzo dobrym środkiem, musisz sprawdzić na wiosnę jakie masz chwasty i pod te gatunki dobrać oprysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat stosuje granstar + attribut i jestem zadowolony z efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej wiosny zastosowałem CHISEL rewelacja!!!--(w pszenicy i jęczmień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przenicy są chyba w szystkie gatunki chwastów dwuliscienych, a największy problem to przytulia, ostrożeń polny, mlecz polny i fiołek, mysle żeby na wiosne dac chwastox trio+coś na miotłe np.attribut, czy dac cos innego, a ten chisel jaki koszt na hektar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...