Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w przenicy są chyba w szystkie gatunki chwastów dwuliscienych, a największy problem to przytulia, ostrożeń polny, mlecz polny i fiołek, mysle żeby na wiosne dac chwastox trio+coś na miotłe np.attribut, czy dac cos innego, a ten chisel jaki koszt na hektar?

ja bym coś bardziej pokombinował, nie wiem czy można mieszać ale u ciebie by się sprawdziło 2 opryski na chwasty, w pierwszym coś na miotłę a w drugim granstar + grodyl, bez problemu załatwi to mlecze i ostrożnia , mozesz coś też pomieszać z lontrelem ale cena będzie dość wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też zastosowałem Apyros 13g + mustang 0,4l, efekt bardzo dobry, z chwastów które zostały to tylko fiołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę stosowałem LANCET PLUS koszt(125/ha) niższy niż różne mieszanki na wiosnę. Jestem zadowolony z efektów tego środka. Wcześniej przez kilka lat stosowałem Atlantis + Mustang tylko fiołek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez stosowalem lancet i rowniez polecam, wyczyscilo elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja chyba zostanę przy tym moim gold 450 miał być na próbę ten cały granstar ale bezpieczniej i za tą kasę lepiej golda.

 

A co myślicie będzie lepszym rozwiązaniem posianie 1 dawki saletry amonowej po pszenicy ozimej i przywódce jarej w jednej całkowitej dawce 200kg czy podzielenie jej na 2 tury pierwsza 100kg i druga np po tygodniu 100kg ? a następna po tych 3-4tygodniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200kg to troche malo, u mnie idzie 270kg na pierwsza dawke, chyba ze nie spodziewasz sie dobrych plonow. Chyba ze mowisz o czystym N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co tyle dawać N ? masz słabo pokrzywioną pszenicę ? niekiedy nie ma sensu żeby się tak mocno krewiła bo później wody nie wystarczy żeby utrzymać polon. Moim zdaniem 1 dawka powinna być z umiarem zastosowana i wg wieloletnich prób i odmiany.

 

W moim pytaniu chodzi mi czy nie polepszę efektu przyswajalności N no i działania na samą roślinę poprzez podzielnie w odstępie czasowym małym.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieje pszenice poźno bo pod koniec października i nie zbyt gęsto, na wiosne daje pierwsza dawke dosć dużą żeby ja zagęścić, przed pierwszym kolankiem daje 1 l ccc. Taka mam metode i na dobrej ziemi sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stosowałem lancet plus i nawet tam gdzie dosiewałem jarą i było ok.

 

A co do stosowania saletry to najbespieczniej dać 200 + 200 + 100 , ostatnia dawka tylko 100kg z uwagi na możliwość wystąpienia wysokiej temperatury, no i w konsekwencji podpalenia ziarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszecie jest git Panowie tylko chodzi mi o to czy by nie uzyskał lepszego efektu dzieląc pierwszą dawkę Azotu na 2 części przesuwając je o np 3-7 dni ? W myśl zasady człowiek raz na cały dzień się nie naje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na częśc pszenicy bede dawał 100kg, siarczanu amonu i około 200kg saletry jako pierwsza dawka, a na drugą to saletra 185kg, a trzecia około 100kg saletry. Wieksze dawki azutu daje tylko na przenicew krótko słomne, na dobrych glebach i tam gdzie spodziewam sie wysokich plonów, bo na klasie IVb, napewno nie dam na pierwszy strzał tyle azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center jesli chodzi tylko o pierwsza dawke to 100 kg jest za mala iloscia, cyknij tak jak pisza chlopaki ok. 200kg saletry a w nastepnych dawkach wg. uznania. pierwsza dawka jest zawsze najwazniejsza. efektywnosc zastosowania saletry spada po zastosowaniu wiecej niz 260-270kg na 1 raz. 200 powinna w miare efektywnie wykorzystac. ja nie rabie zbyt duzo azotu na pszenice ozima i planuje zastosowac w dawce 180-200 + 100-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga ciekawy jestem jak bys rozbil ta pierwsza dawke tak jak napisales 2*100kg co 3 dni, bo co 7 to wg mnie juz za dlugi odstep od zabiegow

a co do golda to on jest ok na 2liscienne a lancet ogoli jeszcze miotle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widzę że jeszcze nie najgorzej mi proponują, bo właśnie po 750, z tym że na worki, ale ich praca. a jakie ceny na młynach? jak dzwoniłem dwa tygodnie temu to 600-650 netto. województwo mazowieckie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to widzę że jeszcze nie najgorzej mi proponują, bo właśnie po 750, z tym że na worki, ale ich praca. a jakie ceny na młynach? jak dzwoniłem dwa tygodnie temu to 600-650 netto. województwo mazowieckie

wczoraj dzwoniłem do młyna na warmii cena 800 netto loco magazyn kupujacego ale jeszcze się chyba wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ceny poszły w górę, przed chwilą dzwoniłem na młyn i 750 netto proponowali, ale mówicie że się poprawi jeszcze cena, póki co nie ma parcia na handel, więc się może wstrzymam

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj na ewgt i sam zobaczysz ze cena pszenicy rośnie, bo czemu niby ma nie rosnąć, jak nie ma pszenicy, a świat jest glodny, a straszenie nas zapasami odeszlo do lamusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście ceny poszły w górę, przed chwilą dzwoniłem na młyn i 750 netto proponowali, ale mówicie że się poprawi jeszcze cena, póki co nie ma parcia na handel, więc się może wstrzymam

dzięki za odpowiedzi

 

 

Po 750 netto to sprzedawałem w sierpniu prosto z pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak wstrzymajcie się jeszcze i wszystkim doradzajcie zeby się wstrzymywali ze sprzdażą zboża, no bo czemu by miało jeszczse niezdrorzec, na wiosne wszyscy razem ruszymy żeby sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oddaj po ile ci zaproponują łaskawcy i na wiosne nie będziesz miał problemu.Dwa lata nas gnoili to w tym roku odbijamy pileczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plonsk placi od 800 za pszenice trzymajaca parametry, paszowka podobno chodzi do 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi Panowie o rynek zboz to powiem wam panowie ze to nie jest normalne zeby pszenica w ciagu pol roku podrozala o 75%. dopoki tym ktorzy wykorzystuja sytuacje sie oplaca nia handlowac to bedzie ok, ale jesli znajda lepsza lokate to moze cos nagle na tym rynku cos tąpnąć. nie oszukujmy sie, cene wywindowali spekulanci z grubym portfelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...