Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:13 Pią 19 Gru 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 338, 339, 340  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kissmy...

PostWysłany: 09:41 Wto 31 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

młynarz zarobi o ile nie ma na karku sieci handlowej, z którą podpisał kontrakt na dostawy mąki do końca roku, tak czy inaczej jak nie płacili rynkowych stawek tak będą musieli sięgnąć do kieszeni i zapłacić cenę wyższą od wyznaczonej w Paryżu, szykuje się sezon przejęć pseudo arbitrażystów, może w końcu w sektorze nastąpi stabilizacja, szkoda że nie mamy silnych grup producenkich, bo można by się troszeczkę zintegrować pionowo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ikcomas

PostWysłany: 08:08 Wto 31 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młynarz tak czy siak zarobi. Jak będzie musiał kupić drożej pszenicę to będzie drożej sprzedawał mąkę, a my musimy obserwować rynek, żeby sprzedać w najlepszym momencie. Część mojej pszenicy poszła już na paszę nie ze względu na parametry tylko, że młynarz nie chciał dać większej ceny.
Na MATIF znowu hossa. Wczoraj wzrost o 7 euro! Cena zamknięcia z kontraktem na listopad 227,5 euro = 908,70 zł
Powrót do góry
Ulan

PostWysłany: 21:28 Pon 30 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlynarze nie powinni podwyższac, w koncu w zeszlym roku jak było ziarno znacznie tansze jakos ceny chleba nie spadły. Albo niech nie płaczą że im źle chociaz, bo jak ostatnio (3 lata temu??) zboze bylo po 1000zł/t to podwyższyli ceny, a z obniżką już nie było tak hożo.. Albo niech sie nie tłumaczą że muszą zarobić, bo rolnik też musi zarobić. Oni tylko sobie wrzucą w maszynke zboze i mają kase a rolnik musi sie 10 razy bardziej namęczyc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ikcomas

PostWysłany: 08:02 Pon 30 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Na MATIF znowu kształtuje się trend rosnący. A mamy dopiero początek sezonu sprzedaży. Co będzie na wiosnę? Wschód zablokowany. Mąka już rośnie w górę a jak młynarze nie przejrzą na oczy będzie bardzo drożała żywność.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 07:48 Pon 30 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak na port to niska cena;/ na niemieckiej granicy cena winna być równa cenie terminowej z Matif, tymczasem dzisiaj Polskie Młyny (Nakło) płacą 660zł/t czyli Matif (piątkowy) minus 200 zł, tymczasem rynkowa cena na zachód od Wisły to Matif - 100zł należy również uwzględnić to co dzieje się na Matifie (idziemy na 230); młynarze obudźcie się proszę! bowiem inaczej nasza pszenica będzie musiała wrócić z Niemiec i będzie już kosztowała nie Matif - 100 tylko Matif +100, konsekwencje poniosą tylko konsumenci a winą obciąży się rolników, którzy nie chcieli sprzedać pszenicy po nierynkowej stawce, a ceny rzędu 660zł/t uważam za policzek tudzież szczyt bezczelności
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 21:43 Nie 29 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
@tomasz0859 wszyscy pośrednicy, z którymi rozmawiałem przyjmują bazową gęstość 74 i są skłonni do ograniczenia tej granicy do 73 czy nawet 72, stąd pełnowartościową pszenicą jakościową bym się nie przejmował a wręcz przeciwnie, w zeszłym tygodniu młyny płaciły nawet 870zł za duże partie, stąd dziwią mnie ceny w elewatorach, który są o co najmniej 100zł niższe od cen pośredników, nie rozumiem postaw młynarzy (odnosząc się do artykułu w GW), którzy są skłonni importować pszenicę ze Stanów Zjednoczonych po 1000zł a w Polsce oferują ceny rzędu 650zł i dodatkowo są zaskoczeni, iż nikt dostaw w takiej cenie nie realizuje, zastanawiam się czy wynika to z chęci wykorzystania niewiedzy rolników czy też po prostu z chęci obniżenia cen światowych;]

a jeden pan chyba pochodzenia arabskiego płaci gotówką 800zł netto z dostawą na export poza UE kupi 100 000 t z dostawą do portu na tabeli ofert EWGT czytam
daje do myślenia ( i wreszcie widać większy szacunek dla towaru niz w PL)
Powrót do góry
ROBERTD

PostWysłany: 19:22 Nie 29 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podzielę się uwagami na temat TULSY. Miałem ja pierwszy raz i plon był zadawalajacy bo 8t/ha. Stanowisko wcale nie super bo mało wapna, żadnej ochrony przed grzybami i pasożytami, żadnego antywylegacza. Przypilnowałem tylko azotu 3 dawki saletra i salmag i trzy opryski siarczanem z odżywkami i mocznikiem.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 12:08 Nie 29 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tomasz0859 wszyscy pośrednicy, z którymi rozmawiałem przyjmują bazową gęstość 74 i są skłonni do ograniczenia tej granicy do 73 czy nawet 72, stąd pełnowartościową pszenicą jakościową bym się nie przejmował a wręcz przeciwnie, w zeszłym tygodniu młyny płaciły nawet 870zł za duże partie, stąd dziwią mnie ceny w elewatorach, który są o co najmniej 100zł niższe od cen pośredników, nie rozumiem postaw młynarzy (odnosząc się do artykułu w GW), którzy są skłonni importować pszenicę ze Stanów Zjednoczonych po 1000zł a w Polsce oferują ceny rzędu 650zł i dodatkowo są zaskoczeni, iż nikt dostaw w takiej cenie nie realizuje, zastanawiam się czy wynika to z chęci wykorzystania niewiedzy rolników czy też po prostu z chęci obniżenia cen światowych;]
Powrót do góry
Patryk010493

PostWysłany: 23:36 Sob 28 Sie 2010    Temat postu: Pszenica ozima Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o odmianie ,,pszenicy Legenda" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
losiak81

PostWysłany: 15:03 Sob 28 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co sądzicie o pszenicy alcazar?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 13:11 Sob 28 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarki napisał:
jak u Ciebie plony w tym roku
bo moje Confused gdzieś pisałem

Rzepak, ten który dostał po zimie i go nie zaorałem słabiutko 2,5t. Ten co dobrze przezimował- nie narzekam 3,7.
Pszenice, średnio na jeża. na mokrzejszych 5-5,5, na suchszych 7-8. Ale z jakością nie najciekawiej. Paramerty poza gestością trzymają- ale co z tego, kiedy wszyscy chcą >76 gęstość a ona ma 74.
Jara jak to na żuławach jara, na wyższych ponad 6 na niższych 5,5.
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
śledzik

PostWysłany: 10:26 Sob 28 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siał ktoś z was Muszelkę, potrzebuje jakiś spostrzeżeń. ??
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 07:50 Sob 28 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza się ta która dała wysoki plon zwykle ma niskie parametry
a oczywiście pogoda to główny winowajca

Tomasz jak u Ciebie plony w tym roku
bo moje Confused gdzieś pisałem
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 10:19 Pią 27 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarki napisał:
jak większość odmian intensywnych

Jarki -dzisiejsze pszenice (nie tylko intansywne chocia innych chyba ju nie ma) mają tendencje do szybkiego wyradzania się. Podejrzewam, że dzisiejsze SHO wiedzą dobrze co robią. Po prostu zmuszają nas do częstszej wymiany materiału siewnego.
Dużym zresztą błędem wielu jest robienie podstawowych błędów w doborze odmian. Jak ma ziarno typowo paszowe, to niech je prowadzi na plon i potem nie narzeka na parametry. Jak ma ziarno typowo chlebowe- to niech je tak prowadzi. Nie ma już pszenic uniwersalnych. Zresztą to najczęściej zależy od pogody. Pszenice wczesne w tym roku, zebrane przed deszczami prawie wszystkie "wytrzymywały" parametry konsumpcji. Późniejsze, jak dostały parę deszczy- a były źle chronione to teraz typowa paszówka.
Niestety MY pracujemy pod chmurką.
Pozdro.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 21:49 Czw 26 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak większość odmian intensywnych
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 19:56 Czw 26 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piterB napisał:
marian7k napisał:
Do kol JARKI
Wyjaśnij dlaczego po obejrzeniu TULSY w Minikowie "przeszło Ci"

W tym roku miałem TULSĘ ----PIERWSZY I OSTATNI RAZ----
Sam poślad na ilość to nie ważyłem ale po przyczepie patrząc to nie pełna 4.5t z zakładkami(ok 5t) Question
Liczyłem na lepsze ziarno a dostała nawozu więcej niż pozostałe a wyglądała dużo gorzej

W pierwszym roku jak kupiłem tulse sypneło mi prawie 10t/ha w drugim roku 6,5t/ha a w tym roku prawie 6t, w tym roku kupie materiał siewny na 3ha, ogólnie jestem z niej zadowolony wiec ją polecem ale jak siać ją tylko max 2 lata. Tylko że to tylko paszówka parametrów to ona nigdy nie miała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
zonk28

PostWysłany: 19:32 Czw 26 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie a sialiscie może przenice Brillant?
Powrót do góry
ikcomas

PostWysłany: 11:25 Czw 26 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jakiego areału 4,5 tony? U Ciebie są dobre gleby więc zakładam, że z hektara. Jaką zastosowałeś ochronę?
Powrót do góry
piterB

PostWysłany: 10:23 Czw 26 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marian7k napisał:
Do kol JARKI

W tym roku miałem TULSĘ ----PIERWSZY I OSTATNI RAZ----
Sam poślad na ilość to nie ważyłem ale po przyczepie patrząc to nie pełna 4.5t z zakładkami(ok 5t) Question
Liczyłem na lepsze ziarno a dostała nawozu więcej niż pozostałe a wyglądała dużo gorzej
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 21:27 Sro 25 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

było to chyba w ubiegłym roku i poprostu kris był ładniejszy
co do parametrów to różnie to bywa w tym roku nie badałem
a w zeszłym miała takie:
białko 12,72
gluten 28,3
opadanie 357
gęstość 84,7
ja pszenicę sieję na paszę a tylko część sprzedaję choć w tym roku Question Question pomyśle
Powrót do góry
marian7k

PostWysłany: 20:37 Sro 25 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do kol JARKI
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:57 Sro 25 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mierzyłem ale chyba jedna z niższych odmian porównywalna z muszelką.
Powrót do góry
zonk28

PostWysłany: 13:05 Sro 25 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówią że o muszelke trzeba zadbać.........bo lubi przychorować i lubi mieć grzyba.......ponoć bardzo plenna.A kolego ten KRIS to jaki rośnie wysoki , jakie wymagania i ziarno? Pozdrowionka
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 22:17 Wto 24 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
zonk28 napisał:
Koledzy doradzicie mi jaka jest najniższa przenica , mówimy oczywiście o nie stosowaniu regulatora wzrostu.Która odmiana przenicy ozimej rosnie niska , oczywiście i aby była plenna.

Stary Kris ale to raczej paszówka i Adequat te znam i są niskie. Wysiew do 200kg/ha plon w tym roku ok. 7t

ładne kilka lat sieje KRIS-a to zdrowa i plenna odmiana
nad MUSZELKĄ się zastanawiam
a jak zobaczyłem TULSE w Minikowie to mi przeszło bo o niej też myślałem
Powrót do góry
kubuś

PostWysłany: 22:09 Wto 24 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonk28 napisał:
Koledzy a siał ktoś tę TULSE ? Jakie daje plony? Co możecie o niej powiedzieć?bo jest niższa jak Muszelka o 4 cm........noi sztywniejsza słoma a to + na wyleganie.

tulse mam dwa lata. jak chcesz ją na pasze to spokojnie możesz siać, bo na sprzedaz nie za bardzo, drobne ziarno, ale plonem potrafi sie odwdzięczyć.
mnie co prawda wydała ok. 6.5t/ha, ale bez żadnej ochrony, przy średnim NPK i na stanowisku po zbożu. znajomy z ochroną i po kukurydzy miał ok 9t/ha. zero problemu z wyleganiem, zimotrwałość extra, jeszcze ze dwa lata na pewno będe ją siał
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 338, 339, 340  Następny
Strona 177 z 340

Skocz do: