Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:22 Pią 31 Lip 2015

Agrifirm
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 350, 351, 352  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzyno

PostWysłany: 13:31 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a swoja droga ciekawy jestem jak bys rozbil ta pierwsza dawke tak jak napisales 2*100kg co 3 dni, bo co 7 to wg mnie juz za dlugi odstep od zabiegow
a co do golda to on jest ok na 2liscienne a lancet ogoli jeszcze miotle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Krzyno

PostWysłany: 13:21 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center jesli chodzi tylko o pierwsza dawke to 100 kg jest za mala iloscia, cyknij tak jak pisza chlopaki ok. 200kg saletry a w nastepnych dawkach wg. uznania. pierwsza dawka jest zawsze najwazniejsza. efektywnosc zastosowania saletry spada po zastosowaniu wiecej niz 260-270kg na 1 raz. 200 powinna w miare efektywnie wykorzystac. ja nie rabie zbyt duzo azotu na pszenice ozima i planuje zastosowac w dawce 180-200 + 100-150.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 09:38 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku na częśc pszenicy bede dawał 100kg, siarczanu amonu i około 200kg saletry jako pierwsza dawka, a na drugą to saletra 185kg, a trzecia około 100kg saletry. Wieksze dawki azutu daje tylko na przenicew krótko słomne, na dobrych glebach i tam gdzie spodziewam sie wysokich plonów, bo na klasie IVb, napewno nie dam na pierwszy strzał tyle azotu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
center

PostWysłany: 09:37 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko co piszecie jest git Panowie tylko chodzi mi o to czy by nie uzyskał lepszego efektu dzieląc pierwszą dawkę Azotu na 2 części przesuwając je o np 3-7 dni ? W myśl zasady człowiek raz na cały dzień się nie naje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Pirgreg

PostWysłany: 08:25 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też stosowałem lancet plus i nawet tam gdzie dosiewałem jarą i było ok.

A co do stosowania saletry to najbespieczniej dać 200 + 200 + 100 , ostatnia dawka tylko 100kg z uwagi na możliwość wystąpienia wysokiej temperatury, no i w konsekwencji podpalenia ziarna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 08:11 Pon 13 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sieje pszenice poźno bo pod koniec października i nie zbyt gęsto, na wiosne daje pierwsza dawke dosć dużą żeby ja zagęścić, przed pierwszym kolankiem daje 1 l ccc. Taka mam metode i na dobrej ziemi sie sprawdza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
center

PostWysłany: 21:15 Nie 12 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale po co tyle dawać N ? masz słabo pokrzywioną pszenicę ? niekiedy nie ma sensu żeby się tak mocno krewiła bo później wody nie wystarczy żeby utrzymać polon. Moim zdaniem 1 dawka powinna być z umiarem zastosowana i wg wieloletnich prób i odmiany.

W moim pytaniu chodzi mi czy nie polepszę efektu przyswajalności N no i działania na samą roślinę poprzez podzielnie w odstępie czasowym małym.?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 15:45 Nie 12 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

200kg to troche malo, u mnie idzie 270kg na pierwsza dawke, chyba ze nie spodziewasz sie dobrych plonow. Chyba ze mowisz o czystym N.
Powrót do góry
center

PostWysłany: 14:03 Nie 12 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja chyba zostanę przy tym moim gold 450 miał być na próbę ten cały granstar ale bezpieczniej i za tą kasę lepiej golda.

A co myślicie będzie lepszym rozwiązaniem posianie 1 dawki saletry amonowej po pszenicy ozimej i przywódce jarej w jednej całkowitej dawce 200kg czy podzielenie jej na 2 tury pierwsza 100kg i druga np po tygodniu 100kg ? a następna po tych 3-4tygodniach ?
Powrót do góry
Krzyno

PostWysłany: 11:30 Nie 12 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez stosowalem lancet i rowniez polecam, wyczyscilo elegancko
Powrót do góry
piterB

PostWysłany: 08:49 Pią 10 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na wiosnę stosowałem LANCET PLUS koszt(125/ha) niższy niż różne mieszanki na wiosnę. Jestem zadowolony z efektów tego środka. Wcześniej przez kilka lat stosowałem Atlantis + Mustang tylko fiołek...
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 14:38 Wto 7 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku też zastosowałem Apyros 13g + mustang 0,4l, efekt bardzo dobry, z chwastów które zostały to tylko fiołek.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 10:03 Wto 7 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mf3085 napisał:
U mnie w przenicy są chyba w szystkie gatunki chwastów dwuliscienych, a największy problem to przytulia, ostrożeń polny, mlecz polny i fiołek, mysle żeby na wiosne dac chwastox trio+coś na miotłe np.attribut, czy dac cos innego, a ten chisel jaki koszt na hektar?

ja bym coś bardziej pokombinował, nie wiem czy można mieszać ale u ciebie by się sprawdziło 2 opryski na chwasty, w pierwszym coś na miotłę a w drugim granstar + grodyl, bez problemu załatwi to mlecze i ostrożnia , mozesz coś też pomieszać z lontrelem ale cena będzie dość wysoka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mf3085

PostWysłany: 21:42 Pon 6 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w przenicy są chyba w szystkie gatunki chwastów dwuliscienych, a największy problem to przytulia, ostrożeń polny, mlecz polny i fiołek, mysle żeby na wiosne dac chwastox trio+coś na miotłe np.attribut, czy dac cos innego, a ten chisel jaki koszt na hektar?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ptyś

PostWysłany: 20:19 Pon 6 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tej wiosny zastosowałem CHISEL rewelacja!!!--(w pszenicy i jęczmień)
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 11:49 Sob 4 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od kilku lat stosuje granstar + attribut i jestem zadowolony z efektów.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 08:01 Sob 4 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:

Myślicie że do odchwaszczania tej przywódki i ozimin ten granstar się nie nadaje? jest aż taki fatalny? a jak by go porównać do Golda450 ? ja nim co roku pryskam i nie narzekam to co brać?

granstar jest bardzo dobrym środkiem, musisz sprawdzić na wiosnę jakie masz chwasty i pod te gatunki dobrać oprysk
Powrót do góry
center

PostWysłany: 23:47 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja zasiałem swoją też przed samymi śniegami pewnie coś tam kiełkowało do śniegów ale ogólnie nie zeszła w sumie po siewie za tydzień spadł śnieg więc bez szału miejmy nadzieję że zejdzie na wiosnęWink

Myślicie że do odchwaszczania tej przywódki i ozimin ten granstar się nie nadaje? jest aż taki fatalny? a jak by go porównać do Golda450 ? ja nim co roku pryskam i nie narzekam to co brać?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 22:34 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siana 24 wrzesień, a region jak w podpisie
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 20:25 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy siana? Który region Polski?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 12:56 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie przed śniegami się już dość mocno rozkrzewiła, nie wiem czy nie za bardzo
Powrót do góry
Krzyno

PostWysłany: 12:14 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="maskin"]a jak wasze przewódki? moja siana 8 listopada przed mrozami faza dużej szpilki, na razie przykryta śniegiem- tak to jeszcze nie miałem, natomiast siana 19 listopada pewnie leży w ziemi i nawet nie wiem czy skiełkowała, który system lepszy okaże się wiosną, ozime natomiast zimują w fazie 12, nie za bardzo jak na mój gust Mad[/quote
maskin Wysłany: Czw Gru 2 18:56 GMT 2010 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

w ubieglym roku mialem to samo. wielkiej roznicy nie widzialem w plonie ale Tonacja ktora nie wzeszla przed opadami sniegu i mrozami odznaczala sie wiosna lepsza zdrowotnoscia niz ta ktora weszla w zime w fazie szpilki. roznica w plonie nie wiecej niz 5dt na korzysc tej ktora nie wzeszla przed zima. Plon 6-6,5t/ha Pszenica nie pompowana bo 250kg saletry i raz pryskana tiltem od grzyba i to tyle chemii po zimie. Ogolnie bylem zadowolony z efektow.

Ta pszenica ktora nie wzeszla przed zima bedzie szpilkowala pod sniegiem i na wiosne bedziesz mial zielone pole Smile
Powrót do góry
ikcomas

PostWysłany: 07:55 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pszenica w fazie 14. Pszenżyto już chyba się zaczęło krzewić. A myślałem, że nie urośnie przed zimą - tak słabo się rozwijało zaraz po siewie. Teraz to już trochę za duże. Zaprawa Kinto Duo.
Powrót do góry
pasio

PostWysłany: 21:29 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku zaprawiałem pszenicę Baytanem i Scenicem. Jak myślicie dobre zaprawy? Szczególnie mi chodzi o ochronę przed pleśnią śniegową.
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 18:56 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak wasze przewódki? moja siana 8 listopada przed mrozami faza dużej szpilki, na razie przykryta śniegiem- tak to jeszcze nie miałem, natomiast siana 19 listopada pewnie leży w ziemi i nawet nie wiem czy skiełkowała, który system lepszy okaże się wiosną, ozime natomiast zimują w fazie 12, nie za bardzo jak na mój gust Mad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 350, 351, 352  Następny
Strona 177 z 352

Skocz do: