Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak będą przyrastały byki przy karmieniu samą sianokiszonką 24 h/dobę, 365 dni w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do korsarz.Dzieki wielkie .Kupilem ten primasan i wymieszlaem go ze srutami i sanbulem i zaczal zjadac po trochu.poczatkowo mnej mu sypalem ale teraz juz troche wiecej mu daje izaczal wylizywac tok co bardzo mnie zdziwilo bo zawsze zostawalo na dnie co lzejsze czyli sanbula ale teraz jest juz ok dzieki wielkie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 14 krów mamek +w tym roku dopuszcze jeszcze 4 jałówki wszystkiego teraz mam 50sztuk kupuje od znajomego terz handlaża teraz będe oprużniał kojec i chciałem kupić cielaki ale mnie ciarki po plecach przechodzą. Kolego kupił sobie 8sztuk 100kg po 1tyś i dwa mu pojechały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szalu niema jak jeszcze upadki to niema gorszej rzeczy !tez tak mysle troche wejsc w opasy bo na tych swiniach to tez roznie ! Rozmawialem teraz z gosciem co ma krowy to mowil ze cielaka misnego gdzies kolo 65 kg sprzedawal po 17 zl !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 14 krów mamek +w tym roku dopuszcze jeszcze 4 jałówki wszystkiego teraz mam 50sztuk kupuje od znajomego terz handlaża teraz będe oprużniał kojec i chciałem kupić cielaki ale mnie ciarki po plecach przechodzą. Kolego kupił sobie 8sztuk 100kg po 1tyś i dwa mu pojechały.
Korsarz a ty po ile sprzedajesz byki duże dorosłe sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ostatnie byki za kture sie handlowałem sprzedawałem w tamtum roku teraz sprzedalem dwa jeden mi niejadł tydzien czasu (niedochodził do śrutu jadl siano iwode bo skakaly i okulal na tylna noge) dostalem za niego 5,4 za takiego kturemu cos sie na małym zrobilo i terz był niezabardzo 5,7 reszta stoi bo ladnie przybiera, Wujaszek sprzedał teraz mieszanca mięsnego 940 kg po 6zl wszystko netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto w wielkopolsce dobrze płaci za mieszance sprzedaje ktoś do koła albo dudy na wbc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahah jakbym miał taką wiedze to leżałbym na pieniądzach, tego nikt niewie mnie w tamtym roku 6,30 było mało to sprzedałem po 5,70i wtedy dostałem dobrą cene hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . czy sprzedawał ktoś byki pod koniec roku? ja sprzedałem zaraz po świetach do rzeźni do Giżycka i cena jak dlamnie była zadowalajaca w porównaniu z lutym 2010 gdy sprzedawałem poprzednią partie.teraz dostałem 6,5 + vat za żywa wage , tzn. tyle facet mi obiecał ze napewno wyjdzie bo on to na wbc wszystko bierze no i jak przyszla rozpiska z uboju to wyszlło mi pare groszy wiecejdo kg. przeliczajac na wage żywą. ja coprawda niemam zadnych mieszańcow tylko hf i takie niby mieszańce. .wybylły sie od 57,2 do 59,3. sprzedawalem teraz bo wystraszylem sie troche informacji ze po nowym roku cena ma iść w doł. a jakie ceny są w waszych rejonach .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena ładna cielaki zaraz będą pewnie po 1500zl za tygodniowego

Nie przesadzaj. Ja sprzedaję cały czas byczki 5 dniowe po 500-550 (półmięsne). Chyba , że kupujesz od handlarza. Kup od hodowcy.

Czemuż miały by kosztować 1500 ???????????.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys kupowałem od handlaza zprawdziłem jaka droge cielaki przebywały to sie za glowe złapalem cielaki przechodziły przez 3 posrednikow, i kazdy swoja dole musiał pewnie mieć. Od rolika u nas niema szans kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje swoje byczki kilkudniowe od 650 zł.....to sa mieszance...ale hf tez ida za tą najnizsza cene...natomiast jest blisko mnie gospodarstwo hodowlane i sprzedaja czyste hf po 15 zł plus Vat......mozna sie zapisac dzis a byczki beda za kilka miesiecy..ja tez mam zawsze rok do przodu..choc przewaznie mam stałego odbiorce.....Natomiast jezdza czesto handlarze....i tak jest jak napisał Korsarz ze byczki sprzedaja po 1500zł....a nawet drozej...tylko ze te maja wage od 80 kg..i o dziwo ludzie to kupuja....choc jest wiele przypadków ze te przemarzniete zwierzatka...bo nierzadko jada kilkaset kilometrów poprostu zdychaja!....

Korsarz pisze ze u nich nie ma byczków....ja nie wiem jak sie na tym wychodzi bo nigdy nie kupowałem i nie hodowałem w taki sposób....ale mozna kupic od Sokołowa np..tez kosztuja około 1500zł.....i maja chyba około metra....i tenze Sokołów odbiera dorosłe byki według klasyfikacji poubojowej..i wtedy tez potraca za cielatka....przywoza przewaznie simentale..i bodajze mimimum 5 sztuk..ale to tez zalezy od odległosci..inne firmy tez tak robia.....wiec moze warto by sie było zainteresowac tym sposobem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys interesowałem sie tematem dzwonilem tam koles podał mi ( rolnika ) od którego mialem brac cielaki, jak zadzwoniłem tam i dowiedziałerm się co to jest za (rolnik) to zpasowalem ale może ktoś tak hoduje to niech napisze jak na tym wychodzi, ja osobiscie zeszłwm z kupowanych cielaków wstawilem swoje mamki i wole trzymac mniej ale bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Ja sprzedaję cały czas byczki 5 dniowe po 500-550 (półmięsne). Chyba , że kupujesz od handlarza. Kup od hodowcy.

Czemuż miały by kosztować 1500 ???????????.

Masz pewnie kolego stałego odbiorce? ja wlasnie z sasiadem szukamy cielaków najlepiej własnie mieszanców.Moze mialbys jakies cielaki do sprzedania bo ja tez jestem z pomorskiego. juz mnie denerwuje kupno cielakow od handlarza. Ja place mu kolo 800 za simentala lub mieszanca dobrego a hf od 600- 650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będą przyrastały byki przy karmieniu samą sianokiszonką 24 h/dobę, 365 dni w roku.

 

Weź nie żartuj z takim żywieniem,

jak chcesz karmić samą sianokiszonką, to nie lepiej na pastwisko to puścić? Zwierzak będzie ci rósł ponad 2 lata, a wiadomo że za takiego który przekroczył 24mce rzeźnia płaci mniej. Opas musi dostawać kukurydzę i najlepiej jakieś koncentraty. Wtedy i przyrosty ma niezłe i wybojowość wysoką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mieszańce mięsne to u mnie rzadkość, głównie hf.

HF "kijowo" wygląda do 350-400 kg, potem jak dostanie papu to idzie nawet 1,5kg na dzień. Nie wiem czemu rzeźnicy( a właściwie w większości handlarze) tak psioczą, jak się im wybijają na 55%, a półtoraroczny byk ma dobre 600-650 kg.

Rocznie sprzedaję około 50 byczków, jak Ci nie daleko w okolice Malborka daj namiar na priva, w styczniu powinno być 7 wycieleń więc ze 3-4 będą na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też rynek cielaków zdominowany przez handlarzy. HF można kupić może bez większych problemów(ale podczas sprzedaży wkurza mnie to marudzenie handlarzy czy właściciela pobliskiej ubojni ze to HF to może dać max …), dlatego interesuje sie zakupem mieszańców z rasami mięsnymi Limuousine, hereford, angus, piemontese czy simental ( sam od swoich 2 krówek zacielonych 100% limousine mam ładne cielaki). Nawiąże współprace z większym gospodarstwem bo interesuje mnie zakup 3-4 cielaków byczków mieszańców małych 40-60kg w przystępnej cenie 4-5 razy w roku. Odległość nie gra roli bo patrząc na paszport kupowanego cielaka od handlarza to przebył on długą drogę... kontakt marekbak27@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem w kojcu 17 sztuk 7bykó było moich mieszanców mięsnych i 10 kupionych cielaków (mięsnych) przyodstawianiu kupione były 160kg średnio lzejsze od moich ta sama pasza te same warunki itd. stwierdzilem że niewarto się pieprzyć z kupowaniem cielakówplaciłem za nie 800-850kg za sztuke z czeko 2 nieudało się uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...