Skocz do zawartości
jaroon

Work do sinokiszonki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów forumowiczów

Jestem nowy ale od jakiegoś czasu czytam forum ppr

Mam do Was pytanie co sądzicie o sianokiszonce w workach?

robił ktoś z Was w ten sposób jak to wyszło?

Czy nie psuły się bele

mam prasę welger RP150 bel 150x120 czy takie worki też są???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ile może ważyć taki bel jak mój 150x120 pytam bo tą prasę dopiero kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy robiło paru gości sianokiszonkę i wkładało ją do worków, z tego co kiedyś z nimi rozmawiałem to nie narzekali. A co do worków to jest na 100% dostępny każdy rozmiar, oni np. kupowali worki na bele 120x90, kupowali to na kilogramy, ale nie znam ceny za kg. Musisz poszukać w internecie na pewno znajdziesz jakiegoś pośrednika który sie tym zajmuje i przywiezie Ci do domu odpowiedniej wielkości worki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje!

możw robi ktoś z was taką prasą jak moja sianokiszonkę

Welger rp15 pasowa stałokomorowa

ile waży taki bel i jak jest ubity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem może mieć koło tony,bela 120x160 wiec będzie ważyć trochę. Ale podstawa to mieć dużo KM w swoim ciągniku aby dobrze zbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ciągnik proponujecie do tej prasy dysponuje c360 i IHC 844s 84km czy c360 wystarczy bo przy ihc mam tura i nim bym woził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej prasy o C-360 zapomnij ona ledwo daje rade przy beli 120x120. Myślę ze tym IHC będzie oki. Moim zdaniem ok 70 KM do sianokiszonki powinieneś miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koleś robi c360+claas rollant 66 (bele chyba 150x120). Ale przypomina to walkę ze śmiercią. Jak na to wszystko patrzę to dochodzę do wniosku, że przy sześćdziesiątce tego kolesia każdy jelonek to największy szrot

Myślę, że te 84 konie to do tej prasy wcale za dużo nie będzie. JA robię zestawem 4514+metalfach. Sianokiszonki niegdy nie kręciłem, ale w suchym to ten ciągnik miał optymalną moc do tej prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy czyli ihc powinnien dac sobie rade z ta presa?

a bele do worków co o tym myślicie

może zna ktioś jakiś namiar na firmę co robi takie worki to roszę o numer do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zadzwonić tutaj może Ci gość coś poradzi lub podpowie LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem on ma tylko 120x120 i innych nie robi

znalazłem wczśniej tą aukcję

szukam worków na kg. a da się je wykorzystać kilka razy takie worki to solidne są i czy muszą dokładnie przylegać do balota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś był artykuł w topagrar i te worki kosztują +/- 10 zł czyli porównywalnie jak folia na jednego balota tylko zę owijarki mieć nie musisz!!!!

zapytaj w jakimś ogrodniczym bo są rękawy foliowe do zakiszania np kapusty które kupujesz w metrażu i wkładasz np do beczki ale nie wiem czy są takie duże rozmiary.

pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to numer top agrar bo nie widziałem albo nie pamiętam takiego artykułu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy naprawdę nikt nie robił tak sianokiszonki? albo chociaż nie zna konkretów co do tej metody? sezon co raz bliżej wypowiadajcie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prase kostkujaca welger ap41 i tak sie zastanawiam jakby sprasowac nia trawe a potem do takiego rekawa wlozyc pare beli i szczelnie zamknac. Co o tym sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prasa wytrzyma?? Kostujące są raczej wrażliwe ma niedosuszony materiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne zastanawiałem się nad tym ale faktycznie to może być duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy czy naprawdę nikt nie robił tak sianokiszonki? albo chociaż nie zna konkretów co do tej metody? sezon co raz bliżej wypowiadajcie się

 

 

ja robiłem robię i będę robił Jestem również producentem i robię takowe worki !! w razie zainteresowania proszę o kontakt szczegóły na stronie rol-pak.pozdrawiam karol Ps dopowiem że metoda jest słuszna i ma sens z racji dużo niższych kosztów i czasu pracy jak samej jej ilości szczerze polecam koszt worka 120x120 to 7,5 + koszty przesyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie kiszonke w workach od 3 lat.Cały pic polega na mocnym zawiązaniu.jeśli dobrze zawiąże sie worek,to kiszonka musi wyjść.Od pocztku biore od jednego producenta,jesli ktos chce to jest nr do niego 509643393

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mże cena jest konkurencyjna bo za zawinięcie (usługa)1 balota trzeba liczyć 5 zł plus folia koo 10 to 15 zł- a ty raptem 8-9 zł.

Tylko mam pytanie - jak się przechowują, przecież nie usuniesz powietrza- a całą robotę robią bakterie beztlenowe.

Słyszałem o tej metodzie i jak u mnie jest 450-500 balotów to w takim przypadku mam koło 3 tys do przodu. Mam Tura z bolcem i prosto nałożyć worek na balot. A czy można je ustawić po 2-3 na siebie?, folia zawsze je usztywniała trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem w tym roku 15 worków na próbę.

5 z pierwsego pokosu, 10 z trzeciego. Faktycznie najważniejsze jest zawiązanie. Te co były dobrze związane i spuchły na początku są ok. Te co nie to wchodzi biała pleśń. To, że nie ma pełnych warunków beztlenowych to nie szkodzi, trawa wiąże tlen w dwutlenek węgla i jest ok, ale jak jest nieszczelność to dwutlenek uchodzi a na jego miejsce wchodzi tlen.

Dla ostatniego pokosu metoda jest ok. Dla pierwszego zdecydowanie lepiej owijarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiszonki w workach za długo się nie potrzyma mimo wszystko z czasem zaczynają się psuć .Najciekawsze ,że przeważnie od północnej strony :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rękaw foliowy w ogrodniczym średnica na bele 80 zwijam JD550, Rękaw jest przeźroczysty i obserwuje cały proces jak na razie nie różnią się od takich z owijarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma INDIVER zajmuje się produkcją wysokiej jakości worków do sianokiszonki. Worki do sianokiszonki są wykonane z obojętnej fizjologicznie folii LDPE. Dodatek stabilizatorów UV oraz IR wydłuża okres użytkowania worka, umożliwiając jego powtórne wykorzystanie oraz stwarzając optymalne warunki do powstawania kiszonki. Mleczny kolor worka skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi oraz obniża temperaturę zakiszanej masy. Worki sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych po 20 sztuk, tylko 7,88 zł brutto za sztukę!!! Po więcej informacji zapraszamy na: allegro lub do kontaktu na adres e-mail: karolina.chojnacka@indiver.pl, tel.: 517 961 867

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos testował przechowywanie słomy w tych workach do sianokiszonki???Proszę o podzielenie się doswiadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...