Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

program ok.

zamiast juwellu raczej swing.

czy juwell jest jeszcze w tym sezonie dostępny?

tryczek dobrze radzi.

 

Juvel zdecydowanie lepszy na w T1 i T2 natomiast T3 (typowo pod fuzarium)

 

A co do juelu to w procamie można go dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza specyfika polega na tym,że chyba nikt z rolników nie robi doświadczeń ze wszystkimi środkami w jednym roku a zanim nauczy się co jest dobre to w produkcji są już następne.

Dystrybutorom też zbytnio nie ufam bo pchają to za co mają nagrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie w tym roku robiłem trzy programy i najlepiej wyszedł t1 0.5 fandango + 0.5 input

t2 75g epoksykonazol

t3 1.4 olympus +0.7 tebukonazol .co do 1l olympusa wydaje mi się za mało . ok.500 kg pszenicy więcej po tym programie jeden minus to ciągnie po kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duet Ultra słaby ma mącznika? kurcze u mnie w tamtym roku dany na T1 pięknie się sprawdził, pszenica żółkła od spodu poważnie poleciałem do sklepu kupiłem baniaka wielkiego raz dwa w opryskiwacz i ognia na pole a za 20min deszcz.... nie powtarzałem zabiegu ale za 5dni pszenica czarna:D

 

Dlaczego olympus 1l? jego stosuje się 2l min... tebu 0,5? jeśli jego jest 1l/h obniżanie dawki substancji aktywnej nie prowadzi zbytnio do nieskuteczności środka ? Myślę że warto dawać bynajmniej jedną substancję tak jak trzeba.

W jakiej cenie jest ten olympus? Zamir ? Capolo? Myślę że drogo ;/

 

Witam troche pozno odpisuje ale:

1. Duet to epoxykonzol + tiofanat - napisz mi proszę która z tych subastancji przynajmiej dobrze radzi sobie z mączniakie????? żadna. Dlatego nie warto bawić się z duetem w 1 zabiegu o przy dużej presji choroby polegnie.

2. Dlaczego olimpus 1 l w zupełności wystarczy tyle ze w kombinacji z trjazolem i pod warunkiem że strobiluryna była w T1 czyli Input lub Juvel

3. Kolego dawki b.często są zawyżone i pamiętaj że my zapobiegamy a nie interwenjujemy ! Co do cen to różnie to bywa: Zamir ok 75 zl Capalo 85-90 zł Olimpus - 75 zł . Jedynie 1 l Inputu oraz pozostałych paków bayerowskich bardzo często trzeba uważać bo np. w neimczech rejestracja Inputu jest 1,25 l

4. Program 3 zabiegowy ok 280-300 zł

 

Hmm to w takim razie na pierwszy zabieg nadawał by się falcon? a na drugi dam duet może tak być? najwyżej ten duet z wzmocnie tebu? przypomne że te dwa środki mam na stanie i chętnie bym dał na drugi rok w programie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie w tym roku robiłem trzy programy i najlepiej wyszedł t1 0.5 fandango + 0.5 input

t2 75g epoksykonazol

t3 1.4 olympus +0.7 tebukonazol .co do 1l olympusa wydaje mi się za mało . ok.500 kg pszenicy więcej po tym programie jeden minus to ciągnie po kieszeni.

 

 

Piter mocny program tyle że szkoda trochę fandango w T1 lepiej zastosować 1 l Inputa, a następnie t2 80g epoxykonazol, t3 olimpus 1l (wersja dla ubogich) 1,4 + 0,5 (tyle tebukonazolu wystarczy)

Ale fajny program tyle że jak już masz paki z bayera z fandango to albo wykorzystaj je w jęczmieniu albo T3 w pszenicy 0,6 Fandango + 0,5 tebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duet Ultra słaby ma mącznika? kurcze u mnie w tamtym roku dany na T1 pięknie się sprawdził, pszenica żółkła od spodu poważnie poleciałem do sklepu kupiłem baniaka wielkiego raz dwa w opryskiwacz i ognia na pole a za 20min deszcz.... nie powtarzałem zabiegu ale za 5dni pszenica czarna:D

 

Dlaczego olympus 1l? jego stosuje się 2l min... tebu 0,5? jeśli jego jest 1l/h obniżanie dawki substancji aktywnej nie prowadzi zbytnio do nieskuteczności środka ? Myślę że warto dawać bynajmniej jedną substancję tak jak trzeba.

W jakiej cenie jest ten olympus? Zamir ? Capolo? Myślę że drogo ;/

 

Witam troche pozno odpisuje ale:

1. Duet to epoxykonzol + tiofanat - napisz mi proszę która z tych subastancji przynajmiej dobrze radzi sobie z mączniakie????? żadna. Dlatego nie warto bawić się z duetem w 1 zabiegu o przy dużej presji choroby polegnie.

 

 

2. Dlaczego olimpus 1 l w zupełności wystarczy tyle ze w kombinacji z trjazolem i pod warunkiem że strobiluryna była w T1 czyli Input lub Juvel

3. Kolego dawki b.często są zawyżone i pamiętaj że my zapobiegamy a nie interwenjujemy ! Co do cen to różnie to bywa: Zamir ok 75 zl Capalo 85-90 zł Olimpus - 75 zł . Jedynie 1 l Inputu oraz pozostałych paków bayerowskich bardzo często trzeba uważać bo np. w neimczech rejestracja Inputu jest 1,25 l

4. Program 3 zabiegowy ok 280-300 zł

 

Hmm to w takim razie na pierwszy zabieg nadawał by się falcon? a na drugi dam duet może tak być? najwyżej ten duet z wzmocnie tebu? przypomne że te dwa środki mam na stanie i chętnie bym dał na drugi rok w programie:D

 

Zdecydowanie mniejsze zło to Falcone t1, t2 duet + strobiluryna (olimpus 1 l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd to przekonanie do OLYMPUSa tryczek??

myśle ze sa lepsze strobiluryny.

center przejdz na trzy zabiegi-capalo na t1 wystarczy 1,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiałem się z nad 3 ma zabiegami,ale raczej w tym roku będą u mnie zbędne z kilku powodów.

-zaawansowanie wegetacji późny siew(14.10-03-11) mała gęstość łanu na wiosnę w planowanym t1 na przełomie kwiecień/maj

-bardzo mało prawdopodobny scenariusz powtórzenia się warunków pogodowych(bardzo obfite i częste opady na wiosnę)

U mnie doszedłem do:

metrafrenon +epoksykonazol na opóźniony 1-ok.10.05/łamliwość,mączniak/

protiokonazol +fenpropimorf na kwitnienie 10.06/łamliwość,mączniak,septoria,/

ew.w przypadku niesprzyjających warunków po ok.3 tyg tj.na przełomie czerwiec/ lipiec coś na septoria,fuzarium,dtr myślę tebu +epoksykonazol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie Center

-falcon ok

-duet + ? {ja bym z tebu dał sobie spokój bo w falconie masz dwa triazole}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by przejść na 3 zabiegi ale to jest tak że pierwszy na ruszenie wegetacji drugi liść flagowy a trzeci to kłos tak? To w takim razie jak wykorzystać te dwa środki przy trzech zabiegach ? i co dać na ten 3 zabieg? a stosując technikę 2 zabiegową to kiedy dać najlepiej te zabiegi i skoro na t1 falcon mniejsze zło to duet czym przechrzcić i w jakiej dawce? Duet moim zdaniem nie taki zły w buraku np;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center czytaj ze zrozumieniem

t1 capalo 1,4

t2 falcon 0,5

t3 duet o,5

technologia średniointensywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko to teraz tylko czy terminy dobrze wypisałem we wcześniejszym poście?.

Co powiecie na temat flutriafolu? i środka np impact może warto powrócić do przeszłości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś uprawia pszenicę białą na kutię to jest chyba stara odmiana ale płacą 200 zł na tonie więcej niż cena targowiskowa.Rośnie wysoka i nic więcej nie wiem,posiałem pierwszy raz materiał od tego co kupuje pózniej po zbiorach,jeżeli ktoś siał to może podpowie technologię produkcji w polu i ile mu wyszło.

ponawiam pytanie może ktoś odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd to przekonanie do OLYMPUSa tryczek??

myśle ze sa lepsze strobiluryny.

center przejdz na trzy zabiegi-capalo na t1 wystarczy 1,4

 

Kurcze dlaczego olimpus:

azoksystrobina (stara ale badzo dobra strobiluryna) + chlorotalonil (kontakt na septoriozę). Za ok 80-100 zł mamy dobry produkt na kłos + coś na fuzarium tebukonazol lub metkonazol. Dlaczego Olimpus: sugeruje się ceną i bardzo dobrymi wynikami w tym roku, ja jestem zadowolony ale decyzja zawsze należy do was, nie twierdze że inne strobiluryny są złe tyle że za jakie pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azoksystrobina wg.HGCA posiada tylko dobre właściwości w zwalczaniu septoria nadorum (plew),oraz rdze; czyli niezbyt efektywna ,strobiluryny nie posiadają dobrych właściwości wyniszczających kluczowych chorób powodujących największe spadki plonu dlatego muszą być uzupełniane w zabiegach przez triazole, główną zaletą strobiluryn jest ich efekt fizjologiczny "dopędzenie plonu" zauważalne w warunkach niedoboru opadów poprzez ograniczanie transpiracji (utraty wody) i lepsze wykorzystanie azotu ,także np.pyraklostrobina posiada właściwość antystresową poprzez ograniczanie wydzielania etylenu ,który jest substancją odpowiedzialną za dojrzewanie roślin co może przedłużyć wegetację roślin o kilka-dni ,a jak wiemy z każdym dniem dobrze prowadzony łan "buduje" ok.2q plonu ,także wystarczy przetrzymać tydzień by być 1,5 tony do przodu poprzez zwiększenie MTZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
azoksystrobina wg.HGCA posiada tylko dobre właściwości w zwalczaniu septoria nadorum (plew),oraz rdze; czyli niezbyt efektywna ,strobiluryny nie posiadają dobrych właściwości wyniszczających kluczowych chorób powodujących największe spadki plonu dlatego muszą być uzupełniane w zabiegach przez triazole, główną zaletą strobiluryn jest ich efekt fizjologiczny "dopędzenie plonu" zauważalne w warunkach niedoboru opadów poprzez ograniczanie transpiracji (utraty wody) i lepsze wykorzystanie azotu ,także np.pyraklostrobina posiada właściwość antystresową poprzez ograniczanie wydzielania etylenu ,który jest substancją odpowiedzialną za dojrzewanie roślin co może przedłużyć wegetację roślin o kilka-dni ,a jak wiemy z każdym dniem dobrze prowadzony łan "buduje" ok.2q plonu ,także wystarczy przetrzymać tydzień by być 1,5 tony do przodu poprzez zwiększenie MTZ.

 

Fajnie że kożystasz z wyników HGCA bo ja też bardzo często się nimi posiłkuje, azoksystrobina dobre zwalczanie septoriozy plew + rdze, chlorotalonil b.dobre zwalczanie septoriozy liści + dobre septorioza liści + słabe rdze, do tego zabiegu dożucamy tebukonazol ok 125g na fuzarium i mamy bardzo ciekawą kombinację za 100zł jasne że można to zrobić inaczej a nawet lepiej tyle że za jaką kasę . W kombinacji 3 zbiegowej uważam że jest to bardzo dobre rozwiązanie jak również w dwu zabiegowej kombinacji tyle że w takim przypadku olimpusowi musi towazyszyć mocny traiazol np. epoxykonazol w granicach 80-90g. Co do zabiegu T1 to już pisałem kilka postów wcześniej, pamietac należy by nie przeinwestować plantacji dlatego jeżeli licze na 60q pszenicy to nie jade inputem czy juvelem, tylko bawmy się w prochloraz w kombinacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ile sprzedajecie pszenicę ?
mogę sprzedać do portu po 950 zł netto, ale jeszcze poczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy cenie pszenicy 400zł za tonę to tak się zgodzę ,natomiast 6t jest w najgorszym przypadku tzn.ten i poprzedni rok ,w tym ciągłe opady i brak światła ,w ubiegłym brak opadów od końca marca do połowy maja(ciągle mam za rzadki łan), przy cenie pszenicy 600zł a taka pewnie będzie po żniwach 2011 moim skromnym zdaniem nie opłaca się czarować dla 150zł na ha oszczędności.

Chlorotalonil tak tylko do zapobiegania septoria triciti, natomiast jeżeli myślę o 8

to trzeba by dać 450zł na ha,poszukam linku z niemieckimi zaleceniami syst.3 zabiegowych tam jest jeszcze boskalid-siekiera na łamliwość w połączeniu z epoksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boskalid to składnik pictora jako t3 rozwiązanie dość rewolucyjne ale może i trafne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...