Skocz do zawartości
mateuszkonrad

Aktualne ceny skupu bydła w Polsce.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie-nie wywody filozoficzne, a ceny w czystej postaci. Ewentualnie krótkie wiadomości które mogą wskazywać na trendy cenowe w najbliższej przyszłości.

 

Umawiamy się, że publikujemy ceny netto (bez Vat) za wagę żywą, z wyszczególnieniem: byk jałówka, krowa.

Bardzo ważne: miejsce sprzedaży, chociaż do województwa i powiatu.

 

wielkopolskie, grodziski: byk od 5,00 do 6,50 zł/kg

 

Zapraszam też na nowy portal dla rolnictwa oferujący aktualne ceny skupu: tuczników, bydła, drobiu, zbóż oraz sprzedaży: warchlaków, komponentów paszowych i nawozów.

 

Link do strony znajdziecie poniżej, w: www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że w Niemczech obniżka ceny na młode byki U3 z 3,75 do 3,57 euro/kg. 0,18 x 3,8936 zł (kurs wg NBP z dnia 21.01.2011) = - 0,70 zł/kg (wiadomość z 20.01.br.)

Krowa bez zmian, czyli: 2,64 euro/kg w R3.

 

Szczegóły na stronie w linku poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie wiadomości ? Ciekawe czy była by możliwości sprzedawać bydło do tamtejszych ubojni , w końcu mieszkam blisko granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie-nie wywody filozoficzne, a ceny w czystej postaci. Ewentualnie krótkie wiadomości które mogą wskazywać na trendy cenowe w najbliższej przyszłości.

Mateuszku - a Ty dla jakiej ubojni potrzebujesz tych danych? Dla Chobota?

 

Pomorskie- krowa w 1 ( pow 700 netto) - 3,60-3,80

byki hf (pow 700 kg netto, do 2 lat) - 6,30-6,50

byczki 90-100 kg - 9,5-10

Ubojnie z pomorskiego płacą mniej niż "dojeżdżający z Polski"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malopolskie,krakowski,

cena wbc byk 10,3-10,7 z vat,na zywa nikt nie sprzedaje,glupich brak-ciekawe czy wiecie ile handlarze na was zarabiaja,za pare godzin maja wiecej niz wy za parenascie miesiecy, jest pare ubojni i bydlo sprowadzaja z roznych stron bo u nas b. malo, najlepiej placa nielegalne ubojnie za niekolczykowane bydlo i swinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o wbc. Przy cenie podana została przecież klasa: R3.

 

Wg sondy z poniedziałku (24.01.2011) cena skupu byków (na wagę żywą) waha się w granicach: 4,70-6,50 zł/kg (netto).

 

Szczegóły na: www.cenyrolnicze.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiałem wczoraj do ZM Sokołów oddział Koło za Byki klasa O podstawa 10,30+vat taka sama od 2 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejne obniżki w Niemczech.

 

Byki na wbc w klasie U3 z 3,57 do 3,47 euro/kg. 0,10 x 3,8777 zł (kurs wg NBP z dnia 26.01.2011) = - 0,39 zł/kg (wiadomość z 27.01.br.)

 

Krowa natomiast z (wbc, R3) z 2,64 do 2,57 euro/kg. 0,07 x 3,877 zł (kurs wg NBP z dnia 26.01.2011)= - 0,27 zł/kg (wiadomość z 27.01.br.)

 

www.cenyrolnicze.pl

 

Niemcy ciagna całą Europe w dół, ale mielismy podawac ceny z polski a nie straszyć rolników cały czas spadającymi cenami panie Materuszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sasiad sprzedawał byka..było kilku kupców i nikt nie chciał mu dac 6. 20..poszedł za 6 zł....i wlasnie kazdy mówił ze poszły w dół...i trzeba narazie zapomniec o wyzszej cenie..niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem w zeszłym tygodniu byki średnio po 6.7 zł/kg ale koleś który odbierał miśki powiedział ze załapałem się w ostatnim momencie przed spadkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tydzień temu chciałem sprzedać byka 100% charoleza koleś dawał mi po 6.50 aa myśle sobie poczekam teraz są po 5.80 rolnictwo to jest biznes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lepiej zagrać na giełdzie przynajmniej się człowiek nienarobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde tydzień temu chciałem sprzedać byka 100% charoleza koleś dawał mi po 6.50 aa myśle sobie poczekam teraz są po 5.80 rolnictwo to jest biznes
mój kolega sprzedawał 964kg po 8zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde tydzień temu chciałem sprzedać byka 100% charoleza koleś dawał mi po 6.50 aa myśle sobie poczekam teraz są po 5.80 rolnictwo to jest biznes
mój kolega sprzedawał 964kg po 8zł

ktoś pier.....dolnie cene z kosmosu i milczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...