Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Najwięcej czasu zajmuje pozyskanie wypisów z ksiąg wieczystych. Jak je mają w bazie to od ręki masz a jak nie to do 5 tygodni zajmuje im wprowadzenie danych (chyba że odwiedzisz sędziego i przekonasz go (jakoś), że sprawa pilna). Jak się uda sąd załatwić od ręki to lecisz na uczelnię po stempelek gdzie się uczyłeś (załącznik do wniosku obowiązkowy). Później oferty.... Ja składałem na 2 maszynki (tak się złożyło, że u 1 dilera więc oferty to "szybka piłka"). To mi zajęło 1 dzień podróżowania....

Następnie ksero wniosku dopłat (ale to już miałem więc nie zajęło mi to czasu). Zaświadczenie od lekarza wetrynarii o dobrostanie też mam z poprzedniego wniosku więc również nie traciłem na to czasu. Generalnie nie traciłem czasu już na resztę załączników bo je miałem (Mam na myśli cały czas tylko te załączniki za którymi trzeba się przejechać.).

Pozostało tylko siąść przed kompem i wypełnić wniosek. Zajęło mi to ok. 7 godzin. W tym prawie 3 zmarnowałem na wklepywanie wszystkich działek (aż mi się w głowie kręciło od tego). No i drukowanie z 30 minut...

Reasumująć: projekt zabrał mi 2 dni robocze... ( 1 dzień jazda za załączniakmi a 2 to wypełnienie.)

 

I na tyle to by było...

 

Zauważyłem kilka błędów w Twoim wniosku:

1. Wypisy z sądu nie są konieczne w momencie składania wniosku, więc jak ktoś nie ma czasu to nie musi o nie starać, dopóki nie poproszą. Wystarczą umowy dzierżaw i akty notarialne. (przeciez i tak nie wiadomo czy sie otrzyma na 100% pomoc wiec po co placic?)

2.Zaświadczenie od lekarza weterynarii masz już nie ważne bo ważne jest tylko przez 1 miesiąc. Musisz znowu złożyć wniosek w inspektoracie ale nie bez strachu, ono też nie jest wymagane w momencie składania wniosku.

3. Ksero dopłat? To nie jest wogóle potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mylisz się - nie chce się tłumaczyć czemu.

2. też się mylisz i też nie chce mis się tłumaczyć czemu.

3. xero nie jest potrzebne do wniosku - to przecież oczywiste. chodzi tam o powierzchnię upraw i dane działek w/g ARiMR - aby wypełnić wykaz działek we wnuiosku i wykaz powierzchni w PRG. Bo to podlega czasem weryfikacji. Dane w wykazie działek we wniosku MGR muszą się zgadzać z danymi w wniosku o dopłaty.

 

Skoro jesteś po knsultacji telefonicznej z infolinią ARiMR to moja pomoc wydaje się zbędna na dzień dzisiejszy. Więc kończe udzielanie się w tym temacie. Teraz Ty przejmujujesz pałeczkę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gover po co sie denerwujesz, po to jest forum aby dyskutować, nie musisz się z tym zgadzać a jeśli się mylę to wypadałoby wytłumaczyć czemu uważasz, że jest inaczej...

Np. jeśli chodzi o zaświadczenie z inspektoratu weterynaryjnego, to byłem i się pytałem, bo też mam oryginał z poprzedniegu roku i także w oderze powiedzieli, że jest ważne tylko 1 miesiąc od wydania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technik - co do zaświadczenia z weterynarii, to ARiMR przyjęła mi takowe zaświadczenie przy pierwszym naborze i przy drugim - jedno i to samo, więc napewno nie patrzą na miesięczny okres jego ważności.

Co do ksiąg wieczystych, to masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro ale ja sie pytałem zarówno w inspektoriacie jak i w oderze i mi powiedzieli ze tylko miesiac wazne od wydania i ze musze jeszcze raz wniosek skladac, no wiec zlozylem...

Moze przyjmuja stare bo nie patrza na date wydania a pozniej najwyzej wzywaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, napisałem jak było u mnie. ARiMR przyjęła mi zaświadczenie wystawione prawie rok wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc odnośnie Planu Rozwoju gospodarstwa; Produkcja zwierzęca -

 

czy podanie w roku docelowym i w poszczególnych latach liczby zwierząt jest dla mnie zobowiązujące?

jeśli na przykład podam w latach 2012 aż do roku docelowego jakąś tam liczbę zwierząt to jest to dla mnie zobowiązujące względem Agencji na te lata, czy też liczba to podawana jest dla innych celów i jeśli coś pójdzie nie tak za np. rok czy dwa to można utrzymywać mniej zwierząt niż podam teraz we wniosku?

 

Z góry dzięki za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Medio

 

Nie. Najlepiej wpisz we wszytskich latach taką samaą liczbę zwierząt jaką teraz posiadasz. To tylko taki plan, nie musisz się go trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, to co mówili w Agrobiznesie, że w ramach działania "mleczarskiego" będą uznawać tylko koszty ściśle związane z produkcją mleka i nie dostanie się np zwrotu za ciągnik rolniczy bo nie można tego udowodnić? Jeśli tak to w gre wchodzą tylko dojarki, hale udojowe, obory, wozy paszowe itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wystarczy odpis zwykły(krótszy) księgi wieczystej?

 

2.Jak jest z dokumentami potwierdzającymi tytuł prawny do nieruchomości w przypadku dzierżawy czy użyczenia gruntów , bo mam w posiadaniu zarówno grunty własne ( tu wiadomo wypis z księgi wieczystej), jak i grunty użytkowane przeze mnie na podstawie umowy użyczenia ( umowa na piśmie nierejestrowana), czy na grunty użyczone wystarczy umowa użyczenia czy musi być umowa użyczenia miedzy mną a właścicielem plus wypis z ksiąg wieczystych na właściciela ( użyczenie od 2010)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pyanie.A mianowicie jestem w drodze zostania młodym rolnikiem,moją specjalnością produkcji będzie hodowla drobiu i produkcja roślinna nie mam krów,podkreślam że jestem z woj. pomorskiego czy mogę starać się pomoc na modernizację??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu wiadomo wypis z księgi wieczystej

Czemu wiadomo? przeciez moze byc rowniez akt notarialny. a dzierzawy zalezy jakie. jest to napisane w instrukcji planu rozwoju gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje sie ktoś może czy będzie nabór po 2013 na modernizację gosp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie to chyba jeszcze nikt się nie orientuje... nawet minister Sawicki...;p

'rozmowy w toku'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do Medio

 

Nie. Najlepiej wpisz we wszytskich latach taką samaą liczbę zwierząt jaką teraz posiadasz. To tylko taki plan, nie musisz się go trzymać."

 

OK a jak wygląda sytuacja z uprawami na kolejne lata w PRG , bo w instrukcji jest mowa ze może być odstępstwo 30% w grupie upraw., niby dużo .. a jeśli będziemy chcieli zrobić większe odstępstwa, albo za 3 lata zmienić zupełnie strukturę upraw to co wtedy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w jednym roku będziesz miał napisane ze posiajesz 100% żyta, a posiajesz 100% pszenicy to nie ma problamu, ale jak bedziesz miał napisane ze 100% żyta a posiejesz 50% rzepaku i 50% żyta to bedziesz musiał pisać o zmiane biznaslanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o zmiane grup roslin czyli jak w przykładzie np. z żyta na rzepak itp...,

 

1. Czy trzeba spełnić jakieś szczególne przesłanki aby móc dokonać takiej zmiany (jakaś siła wyższa czy tp..),czy też wystarczy prośba o zmianę w PRG bez szczególnej motywacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ja sie załapałem na dofinansowanie mlodego rolnika, a mój ojciec zalapał sie na rente strukturalna to czy ja bądz mój ojciec mozemy starac sie o Modernizacje ... .(nie mam jeszcze załatwionego aktu notarialnego na siebie właścicielem gospodarstwa jest ojciec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec - jeśli ma decyzję o przyznaniu renty, to nie może się ubiegać o pomoc z modernizacji.

Ty również dopóki nie będziesz właścicielem gospodarstwa nie możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego.Tak też myslałem ze nie bede mógł skorzystac z modernizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Złożyłem wniosek na modernizacje na 2 etapy. 1-ciągnik, 2-kosiarka, przewracarka, zagrabiarka. Czy przed podpisniem umowy mogę kupić ciągnik, reszta później. Czy ktoś robił podobnie, czy lepiej nie ryzkować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...