Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy ale dopiero jutro bo mam złamaną nogę i nie chcę łazić po nocach a po drugie robię zdięcia telefonem a tam nie ma lampy!!

 

ale jutro to na pewno!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pneumatyczne ale denerwowały mnie te węże a na prad potrzebuję tylko 2 kabelki no i głowa na karku coby się nie pomylić. Może ktoś wykombinował jakiś sterownik albo przypominacz do włączenia ścierzek i ich wyłączenia. Będę musiał podłączyć jakąś kontrolkę jak będą zamknięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież wąż nie wchodzi do kabiny!!!!

u mnie wąż jest z tyłu a do kabiny przeciągam cienki kabel ze szczelną skrzyneczką.A co do zapominania to jeszcze mi się nie zdarzyłobo też mam duży przełącznik w którym wyraźnie widać pozycję i kontrolkę.

 

Jak zrobisz całkiem elektryczne to się pochwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty miałeś elektrozawór ja miałem zawory powietrzne mam prawie zrobione muszę tylko podłączyć wkrętarkę i pociągnąć kabelki no i włączniki kontrolki może podłączę pod sygnał Nie dziw się że można zapomnieć sąsiad ma dużego pneumatyka - sam siewnik - ma tam jakieś kontrolki m. in. od ścierzek a tak się pomyli Co ile robicie ścierzki - 18 m i ile zamykacie redlić ja 2 ,ojciec twierdzi że 1 starczy ale mam wąskie koła 9,5 cala ale tak mają 24 cm i muszę 2 zamykać bo nie jestem wstanie dobrze jechać podczas zabiegów coby nie rozjechać roślinek. Pamietam jak 1 raz robiłem i zamknołem 3 jak zalecali w instrukcji od siewnika nieźle to wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poznaniaka 2,7m i robię ścieżki na 14 m.Trochę zachodzi (po25 cm)ale nie ma skutków ubocznych bo robię tak już3 lata i jest OK.

Zamykam po 3 rzędy bo do oprysku i siewu nawozów używam mtz 82 ts z kołami 16.9/R38 i mniej nie ma sensu bo i tak przygniotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zrób go na 3 m kilku u mnie poszerzyło wystawiasz ostatnie za koło resztę rozstawiasz po równo i gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię ścieżki co 10 m a poznaniaka mam zwężonego na 2,50m pierwszy przejazd jadę połówką siewnika zamykam dwie bo gdy zostawisz tylko jedną to później zarośnie i nie widać gdzie jechać.

Grześ z tą przeróbką na 3m to dobry pomysł pomyślę jak mi się uda to zaraz robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może zrób go na 3 m kilku u mnie poszerzyło wystawiasz ostatnie za koło resztę rozstawiasz po równo i gra

 

Wiesz co Grześ, ja nie będę robił siewnika na 3 metry bo mam agregat uprawowy przed nim też na 2,7 metra i na przedni podnośnik wał ugniatający też 2,7 metra.

Jak widzisz mam wszystko ustawione na tą szerkość i zmiana by mnie za dużo kosztowała pracy i też kasy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregat poszeżyć żaden problem może tylko wałek będzie ciężko poszerzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiać agregatu to chyba nie ma sensu bo się go spierd.....

Lepiej zrobić go od nowa---sąsiad wziął na wzór mój agregat też robiony we własnym warsztacie (bo też kupił zetorka 11441) i zkopiował co do centymetra. Wyszedł go ok.5500 zł na gotowo (stal, siłownik, redlice,farba, itd...)

 

Ogólnie to warto jest moim zdaniem zrobić taką maszynę pod już posiadany siewnik (najczęściej poznaniak 2,7 m) bo ten zabieg razem z ewentualnym remontem siewnika nie przekroczy 6500 zł i ma się fajny zestawik!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za tą kasę dostaniesz 3 m z niemica cyklotirera z hydropakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na traktorpool nic taniego nie znajdziesz musisz poszukać na stronach niemieckich dilerów a za 6500 to zdaży się w Polsce kupić ja kupiłem 4,5 m kuhn-a za 4 tys. obciołem go i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zrobić poziomowanie belki opryskiwacza a może ktoś coś takiego ma w swoim. Nie chodzi mi o stabilizację na trapezie lub trójkącie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam coś takiego na siłowniku prześlij adres mail na pm to prześlę foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też to mam-

Trapez wspomagany siłownikiem hydraulicznym

Super się sprawdza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POZIOMOWANIE BELKI OPRYSKIWACZA

Siłownik hydrauliczny zamontowany do ramy opryskiwacza pozwala na pochyłym terenie utrzymywać belkę polową równolegle do podłoża. Siłownik przesuwa listwę wykonaną z ceownika 40 mm do której przyspawałem sworzeń. Tłoczysko ma skok w zakresie +/- 7 cm, co pozwala unieść lub opuścić końce belki o szerokości 12 m w przedziale 60-70 cm.

FOTO WYSYŁAM NA E-MAILL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wykombinowałeś tylko nie napisałem że miałoby to być przy ciągnionym opryskiwaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

do WJacek skąd można wziąć siłownik o takim skoku +/-7cm,mój sąsiad zrobił coś podobnego ale siłownik wziął z nagarniacza z bizona, ten siłownik jest pewnie na 2 wejscia od hudrauliki.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem że nie wiem od czego jest ten siłownik (kupiłem go na złomie i wyremontowałem) myślę że większy skok nie wpłynie negatywnie na jego funkcjonalnoś po prostu nie będzie używany w dalszym przedziale

Tak siłownik jest dwustronnego działania ale jeden koniec jest doprowadzony do zbiorniczka z olejem a drugi do szybkozłącza.

Mogę ci wysłać foto na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siłownik o średnicy tłoka 4cm a tłoczyska 2 cm osiąga siłe przy cisnieniu 16Mpa siłe ok.2t więc nie może napotkać oporu bo powstaną wtedy w tym mechanizmie duże napręzenia.Musi działać od końca do końca swojego skoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...