Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

no ja też to mam-

Trapez wspomagany siłownikiem hydraulicznym

Super się sprawdza!!!

Możę więcej szczegułów albo jakaś fotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślę foto na pewno tylko dopiero teraz mam neta bo serwer u dostawcy siadł

Foto zrobię jutro na bank!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

widze ze macie fajne pomysly lubicie pokąbinowac co

i o to chodzi oby tak dalej

A teraz ja zrobilem sobie myjke ciśnienioą z opryskiwacza pilmet (stare padlo ale sluzy dobrze)

I co z tego wyszlo a no 25 atmosfer przy 700obr/min (zakladam go do C-330)

myje bardzo ladnie jak traki slabszy karczer. naprawde warto bo okazuje sie ze takie ciśnienie wystarcza aby umyc np kombajn ziemniaczany(bolko) po wykopkach (to wlasnie przez niego wpadlem na ten pomysl) poza tym np ciągnik szczegulnie silnik tylko czasem farbe zrywa ale myje naprawde fajnie

No i koszt prawie zaden bez awaryjna praca a nie to co karczer!

Choc moze nie jest to szczyt techniki i tak wystarcza do uzytku w gospodarstwie i bardzo ulatwia zycie szczegulnie gdy myje sie cos jesienia kiedy jest zimno

 

/edit

Mam pytanko do was co myslicie o tym zeby zrobic chamulce elektropneumatyczne do przyczepy sterowanie bylo by w kabinie w ciągniku przyciskiem ewentualnie podpiąć sie pod swiatla stop??

Bo jak zobaczylem ile kopsztuje pneumatyczny zawor hamulcowy to sie przerazilem ok 500zł!!!

a takie cos da sie zrobic za jakies 100 do 130zł no i fajnie bylo by palcem a nie nogą

Jak myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja też to mam-

Trapez wspomagany siłownikiem hydraulicznym

Super się sprawdza!!!

Możę więcej szczegułów albo jakaś fotka

 

 

Tu są moje fotki http://edkp.w.interia.pl/7.html

jak masz pytanka to wal śmiało

Fajnie tylko czy jak wjedziesz w dziurę to trapez działa bo ze zdjęcia wynika że tłok jest przymocowany do ramienia a to do trapezu. Jest tam jakieś sprzęgło czy zabezpieczenie aby w razie konieczności stabilizacja zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zrobił sobie karchera z pompy hydraulicznej od Bizona. Na silniku 3 kw zamontował koło pasowe srednicy koło 20 cm a na pompie kest orginalne wszystko jest połączone 2 paskami klinowymi. Nie wiem jakie obroty ma silnik. Węże ma jakieś ciękie od hydrauliki a końcu dorobił mu tokarz kilka dysz i super mu czyści jak na taki wynalazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja sobie skonstruowałem pompe do paliw z pomy olejowej i silniczka wentylatora chłodnicy od poloneza. Pompuje sie nią bardzo wygodnie. Koszty były minimalne bo częsci kupiłem na złomie za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

widze ze macie fajne pomysly lubicie pokąbinowac co

i o to chodzi oby tak dalej

A teraz ja zrobilem sobie myjke ciśnienioą z opryskiwacza pilmet (stare padlo ale sluzy dobrze)

I co z tego wyszlo a no 25 atmosfer przy 700obr/min (zakladam go do C-330)

myje bardzo ladnie jak traki slabszy karczer. naprawde warto bo okazuje sie ze takie ciśnienie wystarcza aby umyc np kombajn ziemniaczany(bolko) po wykopkach (to wlasnie przez niego wpadlem na ten pomysl) poza tym np ciągnik szczegulnie silnik tylko czasem farbe zrywa ale myje naprawde fajnie

No i koszt prawie zaden bez awaryjna praca a nie to co karczer!

Choc moze nie jest to szczyt techniki i tak wystarcza do uzytku w gospodarstwie i bardzo ulatwia zycie szczegulnie gdy myje sie cos jesienia kiedy jest zimno

/edit

Mam pytanko do was co myslicie o tym zeby zrobic chamulce elektropneumatyczne do przyczepy sterowanie bylo by w kabinie w ciągniku przyciskiem ewentualnie podpiąć sie pod swiatla stop??

Bo jak zobaczylem ile kopsztuje pneumatyczny zawor hamulcowy to sie przerazilem ok 500zł!!!

a takie cos da sie zrobic za jakies 100 do 130zł no i fajnie bylo by palcem a nie nogą

Jak myslicie??

Kolego nie mów że karchery są awaryjne:P Mam swojego już kilka lat daje ciśnienie 160 bar aż farbe rwie i nigdy nic sie nie popsuło mi:) znajomym też nie:P Karcher to tak jak claas.. równie bezawaryjne bo szwabskie:D A co do tego chamulca to troche kijowo bo maożesz albo tylko mieć hamulec na maxa albo wogóle więc przy przychamowywaniu z górki to troche lipa by była:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisz jaka pompa olejowa i jak to połaczyłeś i zamontowałeś do zbiornika z paliwem może na agrozet@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja też to mam-

Trapez wspomagany siłownikiem hydraulicznym

Super się sprawdza!!!

Możę więcej szczegułów albo jakaś fotka

 

 

Tu są moje fotki http://edkp.w.interia.pl/7.html

jak masz pytanka to wal śmiało

Fajnie tylko czy jak wjedziesz w dziurę to trapez działa bo ze zdjęcia wynika że tłok jest przymocowany do ramienia a to do trapezu. Jest tam jakieś sprzęgło czy zabezpieczenie aby w razie konieczności stabilizacja zadziałała.

 

 

w siłowniku znajduje się pewna ilość powietrza bo węże są długie i działa to jak pewnego rodzaju amortyzator przy jeździe w bróżdzie.

Jeżeli chodzi o jazdę po równym beż potrzeby wychylania belki to dzwignię od hydrauliki ustawiam w położenie neutralne (pływające) i w tedy wszystko ładnie chodzi bez zbędnego bujania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jeszcze co daje zamontowanie tej sprężyny przy siłowniku obejdzie się bez niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz napisać jeszcze co daje zamontowanie tej sprężyny przy siłowniku obejdzie się bez niej

 

 

To kwestia wyważenia belki.

Chodzi tak lekko że przy braku korekty siłownikiem na równym terenie jeden koniec był trochę niżej i dla tego.

Na jednej stronie jest więcej węży,---można było by to wyważyć ale założyłem sprężynę i jet gut!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spodziewam sie głupich koentarzy w stylu"zrób zdalne sterowanie" albo załoz car audio" ale co tam.Znudziło mi sie siłowanie z dzwigniami podnośnika w pronarze i zamierzam zrobic niby ehr.Bardziej e.Mniejsza o szczegóły.Chodzi mi bardziej o to jakie funkcje posiada taki prawdziwy nieskomplikowany ehr w ciagniku bo w sumie w zyciu czegos takiego nie widziałem.Chodzi mi o to czy to jest po prostu kilka siłownikow na dzwigniach od podnośnika i elektronika czy zaawansowana ingerencja w rozdzielacze.Nie pytam o fendy i jd tylko proste rozwiazania.Dla żartownisiow to jeszcze dodam ze zabodowuje osłonami silnik przyciemniłem szyby zmieniam miejsce głośników,poprzenosiłem cześc dzwignii i jeszcze kilka rzeczy dorobie w pronarze.I to wszystko ma sens.O wiele wygodniej sie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to drugie.

nawet najprostrzy EHR jest już na tyle skomplikowany że raczej o nim nie myśl!!

Ja mam zetorka 11441 z EHR Bosha jednym z prostrzych ale bardzo sprawnym i niezawodnym.

Zetor(09).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Własnie o taki najprostszy mi chodzi.Nie chce robic EHR w pełnym tego słowa znaczeniu.Ogranicze sie tylko do podłacvzenia siłownikow elektrycznych do dzwigni podnośnika,prawdopodobnie przyciski góra dół do zmiany wysokości,głębokości plus przycisk do szybkiego podnoszenia na nawrociach.O fabryczny EHR pytam z ciekawości bo jeszcze nie miałem satysfakcji szaleć takim sprzętem.Darek jak bys mogł wytłumaczyc jakie toto ma opcje dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to musiałbyś podpiąć pod podnośnik dodatkowy rozdzielacz z elektronicznymi zaworami. Podejrzewam że można by coś takiego wymontować z kombajnu Fortschritt MDW 524 bo on ma aż 3 eskcje tylko gdzie to podpiąć przy podnośniku.Coś podobnego mają przyczepy zbierające Deuz Fahr. Nie wiem jak mają pronary podnośnik i gdzie by to podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o opcje to dokładnie:

Regulacje płynne

-wysokośći podnoszenia

-położenia roboczego

-szybkie zagłębianie

-szybkości reakcji

-płynne przejście od regulacji siłowej do pzycyjnej

-amortyzacja drgań w transporcie

-blokada w położeniu górnym

-system wykrywania usterek (sygnalizacja diodą leed poprzez wyświetlanie kodów)

-sygnalizacja sposobu pracy w danej chwili (potrzeba zmiany któregoś z parametrów)

 

/edit

Grześ ma rację -jeśli chcesz się w to bawić to kup elektrozawór hydrauliczny od jakiejś maszyny (trzeba by poszukać od jakiej),podłącz styczniki i regulowane wyłączniki krańcowe,dodaj akumulator gazowy o odpowiedniej charakterystyce z zaworem elektrohydraulicznym i jak to wszystko zagra to daj znać bo też mam jeszcze MTZ-ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem u kolegi pompę do ON zrobioną ze starej pompy hydrauklicznej od C 330 do której napędu użyto silnika od pralki Frania. Do pompy było założone koło pasowe. Wszystko połączona paskiem klinowym i 2 węże jeden ssący drugi tłoczący i cheja. Nawet sama zasysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam prostrzą metodę.

W korku od beczki ronisz dwa otwory wspawujesz w nie dwie rurki jedna długa prawie do dna a druga krótka. Do długiej zakładasz przewód do nalewania a do kródkiej podłączasz kompresoe (beszka zakręcona szczelnie) i cheja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja znam prostrzą metodę.

W korku od beczki ronisz dwa otwory wspawujesz w nie dwie rurki jedna długa prawie do dna a druga krótka. Do długiej zakładasz przewód do nalewania a do kródkiej podłączasz kompresoe (beszka zakręcona szczelnie) i cheja.

 

Jaka jest wydajnosc tego rozwiazania w l/min lub ile potrzebujesz aby oproznic beczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem ale przypuszczam że zależy od wydajności kompresora i przekroju węża i rurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pompowania paliwa używam pompy z pralki automatycznej + zawór zwrotny w smoku i zawór kulowy zamiast tzw. pistoletu troszeczkę powoli to idzie, ale mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...