Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr powietrza,napęd pompy hydraulicznej,zwolnice,przekładnia kierownicza,

piasty kół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej znajduje sie a raczej powinien sie znajdować w denku filtra powietrza i jak sie nie myle powinno tam go byc litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dolnej części filtra,zapiętej na zapinki.Oczywiście silnikowy.

Poziom oleju do znaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W której części dolnej, czy górnej ? Jaki olej też hipol ?[/quote

Wtrącę się ponieważ powinno się znać działanie filtra powietrza.Od dokladności filtrowania powietrza zależy bezawaryjna długa praca silnika.Przewody doprowadzające powietrze z filtra do kolektora powinny być szczelne.Należy czyścić wkładki filtra a jak zniszczone to wymienić.Olej w filtrze wymienia się przy każdej wymianie oleju w silniku.Powietrze wstępnie oczyszczone przez wkładkę filtra jest potem czyszczone dokładnie. Na zasadzie siły bezwładności zanieczyszczenia wpadają do oleju i dlatego trzeba go często wymieniać.Poziom oleju jest zaznaczony wygniecioną linią na pojemniku .Nie może go być za dużo.Lejemy olej ten sam co do silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do przemycia skrzyni z tego szlamu ropą to jak to zrobić?wlać z 5litrów,odpalić silnik niech pochodzi pare minut i zlać to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej z 10 litrów ropy,zeby przemyć to musiałbyś troche pojeździć

by tryby i obudowa skrzyni sie troche wypłukały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie opiszcie mi dokładnie, jak podłączyć z alternatora i amperomierz i żarówkę, gdyż dopiero teraz udało mi się naprawić ładowanie, bo nie miałem,

zwarcie było. Proszę dokładnie opiszcie mi to, nie wiem czy to prawda ale na amperomierzu mają być dwa plusy, a u mnie był tylko jeden::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jeden !!! Kolego amperomierz w odróżnieniu do woltomierza łączy się w obwód szeregowo! Gdybyś podłączył do niego + i - to ze względu na jego bardzo małą rezystancję wewnętrzną zrobiłbyś zwarcie i spalił miernik. dlatego gruby przewód z alternatora dajesz na jeden z zacisków amperomierza a drugi zacisk dajesz na klemę + akumulatora. Płynący podczas ładowania prąd będzie wskazywany przez amperomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amperomierza nie podłączas do masy.To jakim cudem zwarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pompie wtryskowej jak piszecie powinno być 0,1l oleju,a u mnie w jednym jak i drugim władku jest tam ropa,także nie wiem o co chodzi,jaką rolę spełnia ten olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuść tą rope,nalej oleju silnikowego.olej smaruje pompe

wtryskową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podłączam, ale podłączyłem już raz bo nie wiedziałem , i może teraz jest uszkodzony

Aby sprawdzić;To podłącz plusa z akumulatora do jednego zacisku amperomierza a pod drugi zacisk amperomierza podłącz jeden zacisk żarówki od świateł długich(mijania) a drugi zacisk żarówki przytknij do masy.Jeżeli żarówka ma 60W,to amperomierz powinien wychylić się na 5A.Moc żarówki dzielisz przez napięcie w obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zmieniam temat, ale mam pilny problem. Nie mogę zamontować zwolnicy z pochwą, nie chce wejść półoś pomimo włączonej blokady. Może ktoś już to przerabiał i mógłby pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...