Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:49 Czw 27 Lis 2014

Agregaty uprawowe i podorywkowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 52, 53, 54  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qwerty1

PostWysłany: 05:43 Sro 1 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma z was agregat KONGSKILDE VIBRO FLEX seria 2000? Proszę o wskazanie zalet i wad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sendar

PostWysłany: 06:56 Sro 27 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygraj bon 1000 PLN na PALIWO. Sprawdź!Kliknij tutaj
Powrót do góry
sendar

PostWysłany: 12:45 Pon 11 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukając maszyny do kupienia lub sprzedania proponuję zajrzeć na portal http://targ.rolniczy24.pl jest tam mnóstwo ofert. Dodanie ogłoszenia jest darmowe. Maszyny rolnicze, zwierzęta, ciągniki rolnicze, kombajny oraz wiele innych ogłoszeń.
Powrót do góry
mirekmarian

PostWysłany: 16:54 Czw 31 Mar 2011    Temat postu: Jakość wałków doprawiających Odpowiedz z cytatem

Jak u was z jakoscią wałków w agregatach uprawowych i siewnych ,firmy wszelakie produkują ładnie to wygląda na zdjęciu i placu a w polu za delikatne ,dwa lata temu jak kupiłem to puścił jeden spaw od płaskownika pospawałem i ok teraz kupiłem i po kilku ha zaczęło się pękanie ,wprawdzie gwarancja jest ale chciałem zasiać to spawarka i wzmacnianie samemu a kamieni nie mam na polu ,wygląda na to że firmy nie które w ogóle nie sprawdzają sprzętu w polu
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 06:44 Sob 26 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jaki to Ares Laughing Ja ma Aresa na największych talerzach z wałem ogumowanym 750 mm i z wózkiem jezdnym. Ciągam go JD 6610 czyli 115 km. Jak robię do 15 cm to w zupełności wystarczy, prędkość pracy 9-10 km/h
Powrót do góry
krzysiek22

PostWysłany: 11:05 Pią 25 Mar 2011    Temat postu: ares Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko co sądzicie o agregacie uprawowym ares jaki ciognik do niego jest potrzebny do 3 m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rechu1

PostWysłany: 22:38 Pon 7 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="rechu1"][quote="osa21"]Zamierzam zrobic agregat uprawowy przed siewny na przedni tuz, tylko zastanawiam sie co tam dać myślałem na zeby dac listwe równającą i dwa rzedy łap od agregatu, lub najpierw łapy a później listwe gównajacą. a może zamiast łap dać wał jakis wał?
Ja zrobiłem z amazonki wahadłowej agregat na przód tylko wał pakera jest odwrotnie przykręcony tak że jedzie za zębami i utrzymuje głębokośc a sztywne zęby zastąpiłem sprężynowymi.Na wiosnę próba[/quote]
Oczywiście nie jest napędzana na wałek tylko zblokowana na sztywno
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
rechu1

PostWysłany: 22:30 Pon 7 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="osa21"]Zamierzam zrobic agregat uprawowy przed siewny na przedni tuz, tylko zastanawiam sie co tam dać myślałem na zeby dac listwe równającą i dwa rzedy łap od agregatu, lub najpierw łapy a później listwe gównajacą. a może zamiast łap dać wał jakis wał?
Ja zrobiłem z amazonki wahadłowej agregat na przód tylko wał pakera jest odwrotnie przykręcony tak że jedzie za zębami i utrzymuje głębokośc a sztywne zęby zastąpiłem sprężynowymi.Na wiosnę próba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
nikt

PostWysłany: 16:50 Nie 6 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o cos takiego sie rozchodzi http://allegro.pl/nowy-agregat-uprawowy-talerzowy-siewny-wal-raty-i1453937820.html
Powrót do góry
nikt

PostWysłany: 16:48 Nie 6 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie chodzi mi o bierny agregat z hydropakiem ale talerzowy cos w stylu talerzowki
Powrót do góry
Camry

PostWysłany: 16:42 Nie 6 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Camry napisał:
u mnie gleby średnie zestaw uprawowo-siewny szer. 3m chodzi w nim
ursus-1224
brona "Rabeverk" na nim nabudowany siewnik " Accord" do wysiewu kroje talerzowe zamiast tradycyjnych lejków,(rewelacyjna rzecz) bardzo ładnie robi

nie wiem czy o coś takiego ci chodzi
Powrót do góry
nikt

PostWysłany: 11:55 Nie 6 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos tu na forum posiada agregat uprawowo-siewny talerzowy,
ma pytanie jak one sie sprawdzaja?
z gory dzieki za wszelkie info.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 10:49 Sob 5 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa dotyczy agregatu firmy Mandam AS II. Ale ja ten agregat brałem od firmy "x" która w swojej ofercie ma te agregaty i w karcie gwarancyjnej jest wpisana właśnie ta firma "x" że ona odpowiada za gwarancje, jak dzwoniłem do Gliwic tam gdzie produkuja te agregaty to oni nic z tym z robic nie mogą bo teraz gwarantem jest ta firmaz "x". Jak do 10 marca nic nie załatwie z ta gwarancja to powiem jaka to firma "x"
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/249728-wal-od-agregatu-mandam/
Pozatym co sie stało z przednim wałem, to agregat jest bardzo dobry, rame ma solidną, tylni wał packera bardzo ładnie pracuje. A ten przedni wał został źle wykonany, rura co jest w środku została przegrzana podczas spawania, wystapiły lokalne podtopienia (efekt karbu) i w tych miejscach pękło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
tekmie

PostWysłany: 10:00 Sob 5 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
mirek65a napisał:
Mam zamiar kupić agregat podorywkowy proszę o opinie tej maszyny i opinie o producentach.Interesuje mnie agregat tani a solidny w konstrukcji i w pracy.Trafia mi się trzy letni agregat maanamu 2,20 za 7500 tyś co o tym myślicie.

polecam firmę EXpom Krośniewice bardzo dobre agregaty bardzo solidna rama ja za 2,6m zapłaciłem 14tys. A za 7,5 tys to używki bym nie kupował bo nie wiadomo jak są zużyte części.

Post nawiązujący do http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=109885
Czyżby problem dotyczył tego agregatu?A może pośrednik nawala z reklamacją?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rooolnik

PostWysłany: 14:08 Czw 3 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi akurat uni popekal stal slaba
w plugach jest ok oczywiscie stal ale reszt hmm
Powrót do góry
mirek65a

PostWysłany: 18:34 Sob 12 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli pytasz o agregat uprawowy to polecałbym unia grudziądz bardzo dobrze wyrównuje pole ,lekko się go ciągnie bo haki ma w trzech rzędach i jakość stali odbiega od maandama i innych. Lepiej troche dołożyć i mieć pożądny sprzęt.
Powrót do góry
romek31śl

PostWysłany: 20:40 Czw 10 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Który z tych trzech 3 metrowych agregatów uprawowo-siewnych polecilibyście: Mandam z Gliwic, Agromasz lub Pom Brodnica??
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:34 Nie 30 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamierzam zrobic agregat uprawowy przed siewny na przedni tuz, tylko zastanawiam sie co tam dać myślałem na zeby dac listwe równającą i dwa rzedy łap od agregatu, lub najpierw łapy a później listwe gównajacą. a może zamiast łap dać wał jakis wał?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Camry

PostWysłany: 19:41 Sro 26 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie gleby średnie zestaw uprawowo-siewny szer. 3m chodzi w nim
ursus-1224
brona "Rabeverk" na nim nabudowany siewnik " Accord" do wysiewu kroje talerzowe zamiast tradycyjnych lejków,(rewelacyjna rzecz) bardzo ładnie robi
Powrót do góry
proMateusz

PostWysłany: 15:48 Wto 25 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam lekkie gleby i ciągnik ok. 115KM potrzebuje krótkiego biernego agregatu składającego się z: 1) spulchniacze śladów
2) 2 lub 3 rzędy zębów sprężystych
3) wału rurowego
chcę do niego nabudować siewnik pneumatyczny Accord i z przodu ciągnika na tuz ciągnika zapiąć wał cambella z wałem rurowym. Czytałem w top agrar że to idealny zestaw na moje gleby siew miałby być wykonywany na drugi dzień po orce lub na wiosnę po jesiennej orce. między tymi zabiegami bym nic nie robił co najwyżej zniszczył raz chwasty po jesiennej orce późną jesienią. Wał rurowy przed traktorem byłby 1,5m. tylko miedzy kołami żeby się ziemia tak nie wypiętrzała po przejeździe traktora przedni wał cambella i narzędzia z tyłu traktora po 2,5m. Accorda bym przerobił z 3 m. na 2.5m Co myślicie o moim pomyśle.
Powrót do góry
mirek65a

PostWysłany: 20:19 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli roolnik nie unia grudziądz to według ciebie co za agregat jest lepszy. Grudziądzki dobrze wyrównuje i świetnie przygotowuje pod zasiew .
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 09:05 Sro 19 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam uni grudziadz 4,20 i tp jest wielki nie wypal na lepszych ziemiach walki sie zapychaja a na slabych tonie
Powrót do góry
mirek65a

PostWysłany: 20:07 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.Man ciągnik ursusa 934 82KM i myślę do niego kupić agregat uni grudziądz kombi 3.70 bh i tu mam pytanie co myślicie o tym agregacie i czy uciągne go mam role 2 3 4 klasy.
Powrót do góry
lukas78

PostWysłany: 17:59 Wto 30 Lis 2010    Temat postu: agregat czynny czy talerzowy Odpowiedz z cytatem

Mam traktor Fendt 307 75KM 4x4 i zastanawiam się co jest lepiej kupić bronę wirnikową 2,5m z pełnym wałem+siewnik czy agregat talerzowy2,5m z pełnym wałem+siewnik a może talerzowy 3m. Doradźcie Mi co wybrać. Gleby średnie i lekkie.
Powrót do góry
pawlo36

PostWysłany: 15:07 Nie 21 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie da rade bo sam takim jezdzilem (3085 ale to ta sama moc) a potem 95 konnym aresem (silnik czterocylindrowy z turbiną jonh deere) a dokładnie chodzi o brone wirnikową FROST z pełnym wałem i do tego poznaniak przerobiony na 3m
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 3 z 54

Skocz do: