Skocz do zawartości
ruta23

c-330 schemat podlaczeni pompy do tura

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzisiaj podlaczylem calosc do 330.

wszystko pieknnie dziala, podnosi siano ki8szonke na wolnych obrotach, tylko mam maly problem

pasek mi sie troche slizga, bede probowal zalozyc szerszy.

Rozdzielacz podlaczylem tak jak radziliscie, zrobilem z sekcji b powrot na zbiornik.

Teraz nie wiem tylko czy pompa nie daje za mocna i przez to mi sie slizga pasek, moze musze popuscic zawor przeciw przeciazeniowy, albo moze by trza inaczej trosze podlaczyc rozdzielacz, macie jakies propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozważył zamontowanie napędu łańcuchowego.Jak dla mnie przy tej lokalizacji pompy jest realne do zrobienia.Sądzę że by to było najlepsze wyjście.Zaworów bym nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobienie tego na lancuch wymagalo by troche pracy i nakladu, jeszzce nie wiem ja by to wygladalo z wytrzymaloscia jesli lancuch nie byl by smarowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dało by się zrobić np bezpośredniego napędu z wału? No a jak nie to podwójny pasek?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd pewnie z koła od sprężarki czyli drugi pasek odpada. Ja dalej twierdzę że najprościej będzie dać większe koło albo napinacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci to nie da. Kiedyś próbowałem tak zrobic przy mf. Przy mniejszym obciążeniu byłook ale jak przyszło coś większego dzwignąć pasek się slizga. Myslałeś o przekładni od UNHZ 500 albo od cyklopa zamiast wałku przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się pokusić zmianę kół ale nie mamy pewności czy nie będzie poślizgu chyba że przeprowadzimy obliczenia,według tej strony http://www.kmpkm.zut.edu.pl/pub/Podstawy_Konstrukcji_Maszyn/PKM_cwiczenia_projektowe/Przekladnia_pasowa/PRZEKLADNIA_PASOWA2.pdf

Ja jeszcze wrócę do swojego pomysłu.Poszukać odpowiednich zębatek,następnie stoczyć koło na wale(tą część co napędza sprężarkę),następnie osadzić zębatkę.Po zastosowaniu tej opcji mamy pewność że nie będzie poślizgu.Jaka trwałość łańcucha?W motocyklach jest napęd przenoszony łańcuchem i z pewnością jest większe obciążenie,czy w maszynach rolniczych(można by wymienić całą listę zastosowań).Ale to jest tylko mój głos w dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w miarę często smarował to nie będzie problemu na pewno z łańcuchem;) Tzn w sieczkarni do kukurydzy miałem łańcuch i 110KM przenosił;) Potrafił zadusić traktor;) W ogóle podnosi ci to teraz wystarczająco szybko?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszliśmy do momentu gdy temat osiągnął poziom tych nie do rozwiązania. Czyli rozwiązania proste i pewne są nie akceptowalne zaś te przyjęte nie są satysfakcjonujące. Co więc pozostaje? Ano stara dobra prowizorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można podłaczyć pompę bezpośrednio pod koło pasowe tak jak korbę do odpalania. Tylko że wtedy będzie z przodu pompa i całe bebechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

dzisiaj podlaczylem calosc do 330.

wszystko pieknnie dziala, podnosi siano ki8szonke na wolnych obrotach, tylko mam maly problem

pasek mi sie troche slizga, bede probowal zalozyc szerszy.

Rozdzielacz podlaczylem tak jak radziliscie, zrobilem z sekcji b powrot na zbiornik.

Teraz nie wiem tylko czy pompa nie daje za mocna i przez to mi sie slizga pasek, moze musze popuscic zawor przeciw przeciazeniowy, albo moze by trza inaczej trosze podlaczyc rozdzielacz, macie jakies propozycje ?

 

I jak sie sprawuje całość???

jakieś dodotkowe przeruki robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...