Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki podzielcie się swoimi pomysłami bo temat się nam zestarzał.

Napewno macie coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem w ciągniku kompletną nagrzewnicę z ŻUKA przed pedałem gazu i poprowadziłem dodatkową rurę z ciepłym powietrzem na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne widzieliście wynalazek do ładowania balotów zakładany z tyłu ciągnika na takim długim ramieniu. Co lepsze konstrukcie posiadają poziomowanie na lince. Ale mój sąsiad zrobił sobie coś ala tura z tyłu na tej samej zasadzie tylko że krótszego z mocniejszą ramą i z tłokiem. Ma do tego łyżkę nawet fajna sprawa tylko głowa boli od okręcania się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa zabawka to wyciągarka od stara wojskowego.. zrobiłem rame na tuz ciagnika wyprowadziłem wałek wom i sprzet gotwy. zetorek 5340 spokojnie wyciąga fiata180km utopionego po kabine z pługiem na torfach...włączasz 1 terenową , wałek zależny i jedziesz. ciągnik sie zakopuje na amen a wałek powoli sciąga line.początkowo ciągnik idzie do tyłu mimo ze koła sie do przodu kręcą ale jak jest już dość zarżnięty to juz wyciągnie diabła... efekt piorunujący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najpierw musisz zakopać ciągnik żeby wyciągnąć drugi. A ten zakopany wyciągasz tym drugim co go wyciągnołeć. Współczuje Ci takich ziem ale pewno jak susza to masz urodzaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką to zabawką sadownicy wyrywaią drzewa ,a zastosowanie tzw.zastrzałów przy opuszczonej wyciągarce nie ma potrzeby używania chamulca czy przykopywania drogiego ciągnika.Dopuki nie było możliwości dostania wyciągarki jej role spełniały KIERATY po malej przerobce.Problemem jedynie było rozciąganie liny .Do tej piekielnej maszyny naileprzym ciągnikiem ze wzgledu na zależny WOM to c 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza Panowie w tym temacie ktoś nie paniętam kto zakłada do 330 wspomaganie może opisze wszystko i wstawi tu chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak se myśle... Czy też czasem macie problem że jak macie podniesiony pług i ustawiony do orania to przy np cpfaniu gdzieś gdzie jest wzniesienie czy w różnych sytuacjach ryje sie ostatniom skibą o coś... znaczy sie tą z tyłu. Ja mam tak przed garażem i jak cofam to pług zawsze troche zaryje.... I wpadłem na pomysł ze zamiast centralnika to tłok hydrauliczny... zaznaczam se czymś ile musze mieć otwarte na oraniu a jak wracam do domu przez wszystkie bruzdy to naciskam wajche siłownik sie skraca i tył pługa w górze wysoko:) Może ktoś już to stosuje a może komuś przyda sie ta rada:) Tylko musi być odpowiedni 2-stronny siłownik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Są do kupienia takie hydrauliczne łączniki centralne. Dobra sprawa ale droga jesli sie kupuje fabryczny. Ale czasem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olli to wystarczu przykręcić krzyżak i pług bdziesz miał w górze bez tak jakiś siłowników.A jeśli podczas orania coś takiego występuje to skręcam krżyżak i automatycznie też musze skręcić tą śrubę na prawym ramieniu( wiesz o która mi chodzi)bo jak nie skręcę to przód pługa będzie głęboko szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do krzyżaka musisz wyjść... a to robisz w kilka sekund i z ciągnika... W tym cały sęk... Centralnik też można zawsze skręcić:P:P A fotki jeszcze nie mam... Zrobie to przed oraniem bo wymieniam siłownik z agregatu z hydropaku na większy a stary będzie mi służył jako centralnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko.jak zrobisz juz to przeslij mi bo ciekawi mnie ten patent...no i oczywiscie sie przyda]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza Panowie w tym temacie ktoś nie paniętam kto zakłada do 330 wspomaganie może opisze wszystko i wstawi tu chętnie poczytam.

 

Niedaleko mnie mieszka gość który założył sobie wspomaganie, fajna sprawa, założył servo pod kierownice, wyrzucił jeden drążek kierowniczy i zrobił ukł kieroczniczy podobnie jak w 60, tz ze jednym drązkimem struje się dwoma kołami, a na tym drązku jest zamontowany siełownik, jest spreżkone z servo i pompą olejową. ma to przy turze i kręci się paluszkiem:) I jeszzcze założył kierownice od Opla:) W tej samej C-330 ma dodatkową pompe oleju i dodatkowy rozdzielacz 3 sekcyjny, pompa jest zamontowana na WOM jesto ona chyba od Trolla, jako zbiornik oleju zastosował zbiornik powietrza od chamulców:) ma na tórze 3 sekcje i pomyka tym w jakimś tam chlewiku, nie musi ręcznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koś opala zborzem i jeśli tak to czy trzeba przerabiać piec od centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy koś opala zborzem i jeśli tak to czy trzeba przerabiać piec od centralnego.

Ja próbowałem w miałowcu pół na pół z miałem ale capiło spalonym ciastem. Jakaś różnica trudno powiedzieć tylko raz próbowałem pszenżytem. Podobno owies lepiej się pali ale go nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zębca i na jęczmieniu jest problem z rzpalaniem niewiem morze więcej tlenu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem że nalezy przerobic palenisko ale niewiem czy chodzi o jakies wstępne spalanie czy morze dozowanie z zasypu zeby nie zasypac całego paleniska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak byś zrobił jak z miałem rozpalasz z góry i sam się pali w dół. Ale co do szczegółów to się nie orientuję.

 

/edit

Cisza w temacie nic nie kombinujecie zimą. Ja rozmyslam co jak by zrobić. Nie nawidzę jak klucze do rąk przymarzają więc zimą odpoczywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a jak byś zrobił jak z miałem rozpalasz z góry i sam się pali w dół. Ale co do szczegółów to się nie orientuję.

 

/edit

Cisza w temacie nic nie kombinujecie zimą. Ja rozmyslam co jak by zrobić. Nie nawidzę jak klucze do rąk przymarzają więc zimą odpoczywam.

 

Ja nie patrze na mróz tylko robie kapitalke bizonowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muiszę skończyć kapitalkę 3512, ale czekam aż mrozek trochę puści,a na dodatek sesja się zbliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie wszystko lux chodzi i w zimie remontów nie robie Wole na wisone posiedzieć w cieple tydziń niż teraz w mrozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś przedni podnośnik u ciapka. Zastanawiam się jak to zrobić mocowanie juz opracowałem ale nie wiem zabardzo jakie ramiona, tłok itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...