Skocz do zawartości
oli007

Firmy zajmujące sie sztucznym zapładnianiem Loch.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie dowiedzieć czy ma ktos namiary na taką firmę w pomorskim, jak najbliżej gdańska. Wskazane by było też powiedzieć czy według was są dobzi, jaka cena, jakie świnie po tym. Z óry dzieki za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam Ci prywtną stacje Insefarm ze Śmiłowa. Mają tam nasienie knurów P76, nie jest blisko Gdańska, ale ja mieszkam na wschodzie Polski i mi nasienie przysyłają, idzie dosyć sprawnie, dzisiaj zamawiasz jutro masz. Koszt nasienia to 14 zł netto z kateterem. Moga Cię tez przeszkolić. A co do knura P76 to najlepszy na rynku, szybkie tempo wzrostu i dobra mięsność! Ja teraz dużo kryję Neckarem, tempo wzrostu niewiele dłuższe, a tucznik jeszcze ładniejszy. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Ci prywtną stacje Insefarm ze Śmiłowa. Mają tam nasienie knurów P76, nie jest blisko Gdańska, ale ja mieszkam na wschodzie Polski i mi nasienie przysyłają, idzie dosyć sprawnie, dzisiaj zamawiasz jutro masz. Koszt nasienia to 14 zł netto z kateterem. Moga Cię tez przeszkolić. A co do knura P76 to najlepszy na rynku, szybkie tempo wzrostu i dobra mięsność! Ja teraz dużo kryję Neckarem, tempo wzrostu niewiele dłuższe, a tucznik jeszcze ładniejszy. Pozdro.

 

co rozumiesz pod słowem "tucznik jeszcze ładniejszy" ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładniejszy w sensie lepiej wybudowany, jak to w Penarlanie mówią, ładniejszej konformacji, wieksze oko polędwicy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładniejszy w sensie lepiej wybudowany, jak to w Penarlanie mówią, ładniejszej konformacji, wieksze oko polędwicy itp.

 

wybacz ale w dzisiejszych czasach ma być szybko i tanio czyli mozna dyskutować o miesności , zuzyciu paszy, przyrostach ale czy wysokość oka poledwicy ma jakieś znaczenie-dla Ciebie , moze dla zakładów miesnych tak ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie nie ma, ale sa tacy, co zyski z tuczników widza tylko na rozliczenu z zakładu miesnego. Jak dla mnie to tucznik tez ma szybko urosnąć i mało zjeść, na tym mnie nikt nie oszuka Ale jak sprzedaje prosięta to klient "kupuje oczami" i mi potem nie marudzi, że miesności niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sprzedajesz prosieta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ładniejszy w sensie lepiej wybudowany, jak to w Penarlanie mówią, ładniejszej konformacji, wieksze oko polędwicy itp.

Co to znaczy wybudowany i co to znaczy konfromacja

Pisz jasno i konkretnie o co chodzi a nie zaciemniaj jak sprzedawca Penarlanu,

Cos mi sie zdaje ze te posty to ukryta reklama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podajcie link odnośnie informacji jak inseminować krowy moze jakieś opisy ze zdjęciami jak macica powiększa się podczas ruii zasady ,temperatura itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
podajcie link odnośnie informacji jak inseminować krowy moze jakieś opisy ze zdjęciami jak macica powiększa się podczas ruii zasady ,temperatura itd....

Czyśbyś hołdował zasadzie

Każdy rolnik postepowy sam zapładnia swoje krowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Ci prywtną stacje Insefarm ze Śmiłowa. Mają tam nasienie knurów P76, nie jest blisko Gdańska, ale ja mieszkam na wschodzie Polski i mi nasienie przysyłają, idzie dosyć sprawnie, dzisiaj zamawiasz jutro masz. Koszt nasienia to 14 zł netto z kateterem. Moga Cię tez przeszkolić. A co do knura P76 to najlepszy na rynku, szybkie tempo wzrostu i dobra mięsność! Ja teraz dużo kryję Neckarem, tempo wzrostu niewiele dłuższe, a tucznik jeszcze ładniejszy. Pozdro.

To co z tym Neckarem ?

Jak dłużej rośnie to niższy przyrost i wyższe zużycie paszy - chyba logiczne. Na "Ładność" to ode mnie nikt tucznika nie kupi drożej. Ma sie dobrze wybić i mieć dobrą miesność to uzyskuje najwyzszą cenę. A u mnie w chlewni muszę tak kompinować z zywieniem i obsługą żeby wyszło tanio. Wtedy zarabiam i o to chodzi w produkcji. Ładne swinie to moga hodować miłosnicy wystaw hodowlanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale sie czepiacie. Ładny tucznik chyba nie ma wyglądac jak Cindy Crowford, ładny w moim mniemaniu to tucznik ubity mięsem, a oto chyba chodzi, przeważnie tym co sprzedają tucznika na wage żywą np prywatnym odbiorcom. hans, większe oko polędwicy chyba wpływa na mięsność, co?

Trojan, masz racje: Jak dłużej rośnie to niższy przyrost i uważam, ze nie zawsze na taniości sie zarabia. Uwierz mi, na "ładność" można tucznika sprzedac drożej, tylko trzeba umieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie było czasem tak, że P76 miał być najlepszy na świecie i to wiecznie. Tempo przyrostu i zuzycie paszy to jedne z najważniejszych czynników w koszcie. Pamiętajcie, dłuższy przyrost to mniejszy ilościowi przepływ świniów przez chlewnię. A to już duża kasa. JA biorę nasienie z PICa, sprzedaję część prosiąt, a część tuczę sam. Nasienie knura PIC 408 i 337 daje rzeczywiście dużo satysfakcji na swoim produkcie(prosiaku-tuczniku). Nigdy moi odbiorcy nie mieli zastrzeżeń co do jakości materiału rzeżnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja p 76 +naima osiagam srednio 58% miesnosci a tempo wzrostu mnie nie obchodz jak jest miesnosc to jest i wzrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A na jakiej wadze to osiągasz?Jak mi napiszesz, że na 115kg w.ż., to pęknę ze śmiechu. I pamiętaj, z reguły jest tak, ze wysoka mięsność jest połączona z odrobinę niższym przyrostem. A jak przyjdzie Ci sprzedawać na wagę żywą, co może się zdarzyć, to twoja mięsność przestanie mieć znaczenie dla zapłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A na jakiej wadze to osiągasz?Jak mi napiszesz, że na 115kg w.ż., to pęknę ze śmiechu. I pamiętaj, z reguły jest tak, ze wysoka mięsność jest połączona z odrobinę niższym przyrostem. A jak przyjdzie Ci sprzedawać na wagę żywą, co może się zdarzyć, to twoja mięsność przestanie mieć znaczenie dla zapłaty.

 

Popieram, popieram, popieram.

Mam niejasne przeczucie że w tym roku będziemy wszyscy sprzedawać trochę więcej świń ma wż niż na poubojową, a u wszystkich odbiorców co tak krzyczą że potrzebują mięsnej świni to mięsności poszybują w dół. A my znowu będziemy szukać przyczyn w paszy, knurach itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...