Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu tam chodzi tylko o te 3 części a nie o cały ciągnik zapewne:P i wtedy cena by sie gadzała:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W c330 jest troche inna skrzynia biegów lepsza ale za to emka jest szybsza.

W tzrydziestca jest tez toche inna pompa wtryskow.

Dzięki tym dwóm rzeczom emka jest lepsza bo jest szybsza i mniej pali.

SKąD JESTEś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tu zaczyna się jazda. Ja mam 330m ale silnik jest od starej. Jak robiłem kapitalny no to kupiłem wszystko do M a okazało się że to nie od tego. Ale zrobiłem kapitalny i wszystko pasowało ale ciężko palił. Poszedłem do dobrego mechanika i mi wyjaśnił że M mają trochę inną głowicę i chyba o 1 czy 2 mm dłuższe tuleje i przez to niby ma 2 konie więcej.

 

z tymi 2 koniami więcej w emce to się niezgodzę.Mam emkę z 1990 roku i starą trzydziestkę z 1984 roku i ta stara 330 jest mocniejsza od emki.Może to być spowodowane tym że emka jest szybsza i dlatego wydaje się słabsza. Co do innej głowicy to nie wiem jak to wygląda bo w emce nie robiłem jeeszcze silnika, choc pewnie to wnet będę musiał zrobić bo jest coraz słabsza.

Co do mocy 330 i 330M odsyłam do instrukcji obsługi tych ciągników i w instrukcji obsługi starej 330 pisze że ma moc 22,4 kW czyli 30,5 KM według DIN, a w instrukcji do 330 M pisze że ma moc 22,6 KW czyli 30,8 KM według DIN. Z tego wynika ze rzeczywiście 330M jest lekko mocniejsza ale to jest różnica tylko 0,3 KM a to jest róznica zupełnie niewyczuwalna i może wynikć właśnie z tego ze te tuleje w emce są o 2 mm dłuższe, bo dziwne byłoby gdyby 2 mm długości tulei powodowały zwiększenie mocy aż o 2 konie.

A to wszystko nie przeszkadza temu że na poszczególnych biegach 330 jest mocniejsza od 330M bo emka jest szybsza. Dla ciekawostki powiem ze na 330 ma podkręcone obroty na pompie i wyciąga aż 2700 obrotów na minutęna biegu(nie podkręcałem dawki paliwa) a 330M jest od nowości ustawiona w fabryce tak że osiąga obroty tylko 2200 na minutę(na biegu).Skutek jest taki ze przy tych samych obrotach jak jadę np 1600 na minutę to 330M wyprzedza mi 330 ale jak wcisnę gaz do dechy w 330 to stara 330 wyprzedzi 330M

Emka ma ładniejszą kabinę z sokólki, ale musiałem już w niej robić skrzynię a 330 ma dużo więcej przejechane i skrzynia nie ruszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam c330 i chcialem sie zapytac odnosnie obrotów w tym ciagniku nie jest to emka ale produkcja 82r w moim przypadku otoz chcialem sie zapytac ile normalnie np dajecie obrotów na szosie bo ja np 2200-2300 pompe mam obroty mam na pompie nieco podkrecone cos kolo 2400 tylko raz tyle wciskalem moje pytanie tyczy sie ile maksymalnie obrotów mozna wycisnac i czy nie jest to szkodliwe dla silnika takie zyłowanie go bo jakos nigdy nie widzilem zeby trzydziestka dawała 2700 obrotów słyszalem ale nie widzialem ,gdy dawałem 2400 to myslalem ze to wszystko na co stac 30-stke ale chyba sie mylilem i da sie wiecej ,czy znacznie podnosi sie predkosc przy 2700 cos kolo 26 km\h pojechalby?macie jakieś zdanie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyłować bezpiecznie można pod obciążeniem jak pyścisz go na postoju to może pokazać kopyto. Ale tak i tak 2700 to jest niebezpieczne dla silnika. Moim zdaniem 2400 jak na tradycyjnego diesla to wystarczy. W wolnoobrotowych 2000 to juz jest za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj w Rybniku widziałem c330 z pługiem do odsniezania i leciała sobie na luzie, jadąc za nią licznik w auciei pokazał mi 35km/h. Licznik mam napewno dobry, wiem to gdyz miałem nieraz do czynienia z autoradarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

siemka kupie srzeglo do c330 i inne czesci

jezeli ktos ma m badz wie gdzie kupic niech poda linki do stron bede bardzo wdzieczy pozdrawiam

lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fross: najprościej pierwszy, najbliższy sklep z częściami do maszyn rolniczych, w szczególności URSUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupić tylnie opony do c330 o rozmiarze 12,4 ale nie wiem jakie wybrac z jakim typem bieznika i czy opone diagonalna czy radialna moze poradzicie teraz mialem diagonalna ze stomila ,która ma wiekszy uciag i zywotnosc i jaka radzicie zakupic? wydaje mi sie ze opona digonalna jest nieco szersza niz radialna ale moze sie myle pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KORMORAN LANDPRO to jest diagonalna ale jest miękka jak radialka ja mam w 330 takie i są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam taki problem w 30 strasznie słabe miałem podnośniki wymieniłem pompe cały tłok od podnośnika uszczelki lecz podnośnik jak podnosił słabo i nietrzymał tak jest dalej

Więc mam pytanie co może być jeszcze przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostało Ci tylko wymienić rozdzielacz tą kostkę pod skrzynią. A czyściłeś filtr(srebrna puszka koło blokady) bo jak pompa mało dostaje oleju to słabo dźwiga. Możesz jeszcze podciągnąć zawór ale to nie zmieni faktu opuszczania podnośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Są jakieś wycinaki do kiszonki albo coś wtym rodzaju z krórymi trzrydzsiestka by sobie poradziła???

Kup se widły i grabie buraku i woź je w tej trzydiesce jak chces wycinac kiszonkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są jakieś wycinaki do kiszonki albo coś wtym rodzaju z krórymi trzrydzsiestka by sobie poradziła???

Oczywiście jakiś mądry "gość" wtrącił swój parszywy grosz. Podejrzewam że coś by tam ta 330 podniosła ale nie były by to cuda. Może byłoby lepiej zrobić jakąś skrzynie z tyłu ją zamocować a zamiast cięgna górnego założyć tłok. Jak skrzynia nie miałaby jednego boku z tyłu zabudowanego to może byś się wbił na wstecznym, przełamał na tłoku i podobnie rozładował. Problem byłby przy wybieraniu kukurydzy i sianokiszonki. Te są zabardzo zbite i tworzą jednolitą masę. Może byłby dobry wycinak z tuchomym jednym nożem ma stosunkowo lekką konstrykcję ale nie nadaje sie do kukurydzy. Trudno Ci będzie coś dopasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji jaka jest dopuszczalna masa całkowita przyczepy którą może ciągnąć po drogach publicznych C330 aby było to zgodne z obowiązującymi przepisami. Uciąg ciągnika według instrukcji jest 1600 kg. Może ktoś wie?

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji jaka jest dopuszczalna masa całkowita przyczepy którą może ciągnąć po drogach publicznych C330 aby było to zgodne z obowiązującymi przepisami. Uciąg ciągnika według instrukcji jest 1600 kg. Może ktoś wie?

 

Mirek

Dosyć to skomplikowane ale poczytaj tu Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale przy kontroli nie odeślę Policjanta do Dyrektywy UE, bo po pierwsze:

połowy z jej treści nie zrozumie......., ba nawet 3/4

po drugie dyrektywa nie jest aktem normatywnym a jedynie zaleceniem dla krajów członkowskich

czyli reasumując dalej w lesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jedną przyczepą możesz jechać 330 4-4,5 tony ładowności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z jedną przyczepą możesz jechać 330 4-4,5 tony ładowności

 

u mnie w dowodzie 330 jest napisane ze masa calkowita holowanej przyczepy nie moze przekraczac 5500 kg.

W praktyce jest tak ze jak ktos jedzie 330 z przyczepa 6 ton, ktorej masa calkowita wyjdzie jakies 9 ton, to policjanci w mojej okolicy toleruja to i nie ma mowy o zadnym manadacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój sasiad w żniwa ciąga 2 przyczepy koło 9t ładunku(zboża) i tak tylko śmiga. Co się martwisz ile masz uciągu w dowodzie jak byś założył do niej 2 HL to by się ktoś doczepił ale jak założysz 2 małe kaczki to tylko szerokiej drogi sobie życzyć. Nikt Ci nie bedzie sprawdzał uciągu prędzej obciążenie tego ładunku na przyczepie(nacisk na oś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...