Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:45 Wto 30 Wrz 2014

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 196, 197, 198 ... 357, 358, 359  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MONI

PostWysłany: 14:33 Nie 13 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oglądałem dzisiaj rzepak miejscami górne łuszczyny bieleją naj gorzej w rzepakach ni pryskanych na kwiat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarki

PostWysłany: 08:26 Nie 13 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ są takie urządzenia do równomiernego rozrzucania plew i tego co wyleci z sit zakłada się to tuż za sitami , ale to kosztuje Idea
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 11:49 Sob 12 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko czy porost był za kombajnem na całej szerokości czy było pasy, a zresztą i tak szarpacze rozrzycą po całym polu i nie wiesz czy się osypał czy spadł przed stołem czy przeleciał przez kombajn bo za szybko golone.
Nie robili by stołów gdyby nie dawały jakiejś oszczędności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
S-Piotr

PostWysłany: 20:38 Pią 11 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym stołem to nie do końca tak bez strat, widziałem pola gdzie kosiły kombajny ze stołem,a porosty rzepaku były takie same jak w zwykłym kombajnie.
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 22:14 Czw 10 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opłaca się zainwestować dużo szybciej się kosi no i bez strat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Grześ

PostWysłany: 22:12 Czw 10 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to za te pieniądze masz kosę boczną. Jak nie chcesz inwestować narazie to ona ci wystarczy a i dużo mniej zgubisz ziarna.
Powrót do góry
romeooo

PostWysłany: 11:49 Czw 10 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem kiedyś w gazecie ze ok 200 kg na hektar jest strat kosząc bez stołu
więc policz sobie sam 200kg x 8 ha = 1.6 t niech będzie po 1100 zł = 1760zł .
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 07:04 Czw 10 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie na 8 czy za rok na 16 to warto już zainwestować w swój stół. Na hektar czy dwa to bym wynajol ze stołem kombajn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bookovsky

PostWysłany: 05:47 Czw 10 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile procent plonu można stracić kosząc rzepak bez stołu ? Pierwszy raz będę kosił rzepak i nie wiem czy się to koszenie opłaci czy lepiej wynająć kombajn ze stołem lub zainwestować w stół .Zasiane mam 8ha a w przyszłym chcę zasiać 18 , a kombajn to nie bizon
Powrót do góry
MMDD

PostWysłany: 20:49 Pon 7 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiany fizjologiczne??? Rzepak jak dojrzewa to traci liscie. Chyba ze za duzo wody - nie wiem skad jestes. Pozdro!
Powrót do góry
ferdziu

PostWysłany: 14:15 Nie 6 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!pytanie mam na obzerzach pola dolna cześc rzepaku tzn liście które są najniżej żółkną są takie brązowe jasno czerwone
czym to jest spowodowane??
Powrót do góry
edzio777300

PostWysłany: 22:22 Pią 4 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a no zerkam pole mam niedaleko i po drodze poza tym gdy się spytałem przedstawiciela handlowego to tak pryskaj od razu pictorem drugi raz, a średnio są 2 chowacze w zasięgu wzroku na obrzeżach pola jest więcej o pare sztuk pierwszy rok uprawiam rzepak a niechcem zawalic na sam koniec ale z tego co piszesz to mało szkodliwe i tak juz w niego tyle wpakowałem ze chyba nawet za dużo Shocked pozdro Very Happy
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 00:24 Pią 4 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty jeszcze obserwujesz takie rzeczy w rzepaku? Ja już tam nie zaglądam odkąd z opryskiem na grzyba dałem jeszcze mospilan. Teraz trzeba walczyć z mszycą w pszenicy.
Powrót do góry
edzio777300

PostWysłany: 22:45 Czw 3 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu pojawił się chowacz w rzepaku a pryskałem niecałe dwa tygodnie temu na niego proteusem morze zaszkodzi?? niema go dużo
Powrót do góry
pawlak12345

PostWysłany: 22:33 Czw 3 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda zabieg na opadaniu płatków musiałem sobie podarować ze względu na deszcze i niemożność wjazdu... lecz tam gdzie mam rzepak (a był siany na stanowiskach gdzie od przynajmniej 5 lat nie był siany) wygląda rewelacyjnie i oby tak do żniw (łan żywo-zielony rozgałęzień sporo a strąków po sam czubek) odmiana CASOAR...szczerze polecam (warto przeczytać charakterystykę odmianową.... i choć zalecana jest na glebach zwięźlejszych to u mnie na IV b wygląda super ...lecz zobaczymy co pokaże w żniwa)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
MONI

PostWysłany: 13:40 Czw 3 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak wygloda uwas rzepak po deszczach
Powrót do góry
Matteo_M

PostWysłany: 11:01 Nie 30 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka Exclamation Exclamation Exclamation z tą butelką to strzał w dziesiątkę też myślałem ze to pryszczarka ale wiecie nie widać larw w środku, może to być wina słodyszka bo z tego co pamiętam późnawo poleciał z opryskiem a może to jakiś grzyb. No nic dzisiaj świętuje ale nie na miedzy Smile jak dam rade to pyknę foto bo mnie strasznie ciekawi w którym miejscu zawalił temat gdyż w tym roku sam sieje to złoto Very Happy Strzałka Exclamation Exclamation
Powrót do góry
kdsz86

PostWysłany: 07:48 Nie 30 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mateo, a wchodziliscie z tym kolega srodek w łan?>??wg mnie, (znam ten objaw) to rzeczywiście pryszczarek jednakze on wlasciwie robi sporo szkod glownie od miedzy i ja bym sie nie przejmowal. Wejdzcie w ten rzepak o popatrzcie co sie dzieje. Luszczyna tez moze sie deformowac po tym jesli nie byl rzepak dobrze chroniony na slodyszka, ale to jeszcze w fazie zielonego pąka, takze teraz to pozamiatane. Moja rada-kupcie sobie flaszke czystej, siadzcie z kolega na miedzy, pijcie ja i patrzcie na rzepak, napewno cos wymyslicie:) przepraktykowane;)
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 22:55 Sob 29 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety tylko oprysk. Pszczół już nie można dowalić konkretną mieszaninę.
Powrót do góry
mycy

PostWysłany: 08:22 Sob 29 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- zerwij łuszczyne i zajrzyj do środka prawdopodobnie zobaczysz tam mnóstwo małych larw pryszczarka. Moja rada niech sąsiad jak najprędzej pryśnie mospilanem. Łuszczyn niczym nie skleicie to co zżółkło się wysypie.
Powrót do góry
Matteo_M

PostWysłany: 21:39 Pią 28 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witka!!! koledzy mimo że nie uprawiam rzepaku choć w tym roku ruszam z nim to mam pytanie. Otóż u sąsiada w rzepaku zauważyliśmy taką anomalię łuszczyny zaczynają żółknąć i widać jak się otwierają. Teorii jest wiele od chowacza po słodyszka a może skrzypionka, leczy wydaje mi się że chowacz grasuje w łodydze a słodyszek po przekwitnięciu chyba nie jest groźny, straty mogą być duże bo prawie połowa łuszczyn jest pożółknięta. W takim wypadku trzeba jakoś ratować plantację czy środek na sklejenie łuszczyn coś pomoże bo kurde szkoda mi chłopaka, może ma ktoś doświadczenie i wie co się dzieje czy to szkodnik a może jakiś grzyb????. Strzałka dla wszystkich!!!
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 15:31 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kdsz86 napisał:
witam panowie, jakis czas temu pojawil sie tutaj na forum temat pszczol i pszczelarzy, jedni madrzejsi od drugiego, a teraz ja jestem najmadrzejszy, gdyz nieopodal moich pol pryskal inny facet, zabieg wykonal w dzien proteusem i jakims prawdopodobnie tebukonazolem, czytajac etykiete stwierdzil ze skoro jest napisane ze dla pszczolo nie dotyczy to jazda, wytruł pszczoly i... PIORIN na karku policja na karku i pszczelarze, malo tego, zaczeli szukac rowniez z policja wlascicieli sasiednich pol, i kontrole, pszczoly do analizy do torunia, a jesli chodzi o kary to wyglada to tak, wpada inspekcja, i: -brak atestacji opryskiwacza od 100-500zl akurat tutaj ja rowniez zostalem ukarany (100zl) brak przeszkolenia na sprzet naziemny od 50 do 250, brak ewidencji zabiegow od 25 do 150zl, facet ktory pryskal proteusem dostal mandat za stosowanie srodkow niezgodnie z etykieta i dostal 250 mandatu, tyle ze strony PIORINu. Jesli chodzi o pszczelarzy to juz w ich interesie co z tym zrobia, ale moga sie np domagac zakupienia nowych rodzin, z tego co slyszalem to jedna rodzina tj okolo 1500zl, ale jesli kotos wie ile to naprawde kosztuje to prosze o poprawke, to tyle.

PS ja pryskalem noca takze moga mi... tylko z ta atestacja (słowo zostało usunięte)Wink

Obowiązkowe ubezpieczenie rolników obejmuje OC od prowadzonej działalności i ubezpieczyciel jest zobowiązany do naprawiania szkody wyrządzonej innym w związku z wykonywaniem prac we własnym gospodarstwie.Koszt to ok 3 zł/ha.
Powrót do góry
sendar

PostWysłany: 10:01 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

http://targ.rolniczy24.pl

dużo ogłoszeń
Powrót do góry
Hardcor922

PostWysłany: 18:28 Pon 24 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem w łodydze rzepaku pojawiły się białe robaczki "larwy".
Opłaca się czymś pryskać??
Jeśli tak to czym??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nikt

PostWysłany: 15:03 Nie 23 Maj 2010    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

bar_ek napisał:
U nas też zwierzyna z 10 hektarowego kawałka wymłóciła do zera 2h na a do polowy pola z 50% będzie tego co powinno. Z kola nie chcą przyjechać szacować bo czekają az przekwitnie bo wtedy będzie zielono i nie będzie tak widać. Najlepiej jak jeden gdzieś palna ze to pewnie nie zwierzyna tylko choroby nam się rzuciły i najlepiej jak byśmy sobie siali tak jak inni w naszej okolicy tylko żytko albo owies na dopłaty to by nie było kłopotu. Ojciec powiedział że za takie głupie gadanie im w tym roku nie daruje. Brak słów....

dokladnie glupie gadanie i na takie im wyjechalem ze to pewnie ufoludki zjadly to skonczyl sie temat
w moim wypadku bedzie sprawa w sadzie brak porozumienia wiec niema wyjscia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 196, 197, 198 ... 357, 358, 359  Następny
Strona 197 z 359

Skocz do: