Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:43 Wto 28 Lip 2015

Agrifirm
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 196, 197, 198 ... 368, 369, 370  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luki21

PostWysłany: 17:37 Sro 18 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie wysiew mnoży razy dwa i zamyka lejki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Rafal387

PostWysłany: 12:38 Sro 18 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie jak z ilościa wysiewu czy siejąc co drugi lejek wysiewasz kaka samą ilośc nasion?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 08:47 Sro 18 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ile dokładnie plonował wiecej to nie wiem ale licze że w granicach 400-500kg na ha, pozatym ten siany co 11cm położył sie a ten co był siany co 22 wytworzył grubszą łodyge i więcej pędów bocznych lepiej sie trzymał i był zdrowszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Przemek21

PostWysłany: 07:07 Sro 18 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
Ja od tego roku bede siał co 2 lejek, ponieważ do tej pory siałem połowe plantacji co drugi a druga połowe co każdy, w tym roku był o wiele lepszy ten co siany co drugą.

a dokładniej - zdrowszy? lepiej plonował o ile?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 06:58 Sro 18 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od tego roku bede siał co 2 lejek, ponieważ do tej pory siałem połowe plantacji co drugi a druga połowe co każdy, w tym roku był o wiele lepszy ten co siany co drugą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Grześ

PostWysłany: 21:34 Wto 17 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie sieje przednimi i do tego mam zagarniacz z poziomymi drutami i super wschodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maskin

PostWysłany: 20:36 Wto 17 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy nie zaszkodzilo by i czy by bylo skuteczne, gdyby do butisanu star 1,5 l dodac comand np 0,2 l ?? pytam bo mam w nadmiarze comand 480 ec

do radzik: zadziej zawsze lepiej, siej co druga i tylko tylnimi, bo w innym przypadku tylnie zagarną ci zagleboko rzepaczek zasiany przez przednie leje... i grabki do gory Wink
Powrót do góry
radziksg

PostWysłany: 19:39 Wto 17 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakim rozstawem rzędów siejecie siewnikiem,co ile cm.? W tamtym roku znajomy siał mi Amazone co 13 cm. i było super.Teraz chcę posiać swoim polskim,który ma co 11 cm. Więc siać każdą graczką czy co drugą?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 18:29 Wto 17 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ferdziu napisał:
Witam panowie! Mam do was pytanie a więc po skoszeniu rzepaku zrobiłem talerzówkę i miałem siać rzepak także już zaorałem na głęboko! Jednak się rozmyśliłem i doszedłem do wniosku że lepiej będzie posiać pszenice!
Moim pytaniem jest czy samosiewy rzepaku i inne chwasty nie zaczną rosnać na orce. Po ulewach zauważyłem że miejscami rośnie rzepak malutki! co z tym zrobić?

ja też mam podobny problem, będe orał pewnie gdzieś za tydzień już na pszenicę, teraz mam czas a za miesiąc będe siał. myślę że sprawę załatwi agregat a jak nie to expert met zaraz po wschodach, ty jeśli masz po rzepaku opryskaj gleanem i będzie spokój
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ferdziu

PostWysłany: 12:55 Wto 17 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam panowie! Mam do was pytanie a więc po skoszeniu rzepaku zrobiłem talerzówkę i miałem siać rzepak także już zaorałem na głęboko! Jednak się rozmyśliłem i doszedłem do wniosku że lepiej będzie posiać pszenice!
Moim pytaniem jest czy samosiewy rzepaku i inne chwasty nie zaczną rosnać na orce. Po ulewach zauważyłem że miejscami rośnie rzepak malutki! co z tym zrobić?
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 22:46 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszechwiedzący napisał:
Grześ napisał:
Ja bym wywalił proteusa i nie wiem po co treflan jak idzie Leopard i już jest koło 100 w kiszeni. Można "zabalować"

Gwiazdnica pospolita, Jasnota rózowa, Jasnota purpurowa, komosa biała, komosa wąskolistna, przetaczniki, rdesty, stokłosa, szarłat szorstki, wiechlina, włośnica

dodatkowo trifluraina wzmacnia mi działanie na:
przytulie czepną, mak polny,

Ja daje ten treflan i mam czysciutko. Zalezy od pola. Wiem ze i bez tego środka na niektoych polach zapewne tez byłoby czysto po samym metazachlorze i chlomazonie, ale po co ryzykowac. U mnie szczegolnie rzuca sie komosa, ktora zotała mi np po zastosowaniu Butisanu Star. W tej mieszaninie z treflanem ani sladu po "lebiodzie".

Po zimie mróz sam załatwi komosę. Najlepiej na kawałku pola nie daj treflanu to sam zobaczysz różnicę. Samemu najlepiej jest się przekonać. Też przechodziłem ten etap.
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 22:22 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ok na tym kawałku została zrobiona podorywka ba na początku plany co do obsiewu były inne ale teraz jest zielony jak się zrobi głęboką orkę to powinno być ok.
Powrót do góry
Wszechwiedzący

PostWysłany: 22:20 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Ja bym wywalił proteusa i nie wiem po co treflan jak idzie Leopard i już jest koło 100 w kiszeni. Można "zabalować"

Gwiazdnica pospolita, Jasnota rózowa, Jasnota purpurowa, komosa biała, komosa wąskolistna, przetaczniki, rdesty, stokłosa, szarłat szorstki, wiechlina, włośnica

dodatkowo trifluraina wzmacnia mi działanie na:
przytulie czepną, mak polny,

Ja daje ten treflan i mam czysciutko. Zalezy od pola. Wiem ze i bez tego środka na niektoych polach zapewne tez byłoby czysto po samym metazachlorze i chlomazonie, ale po co ryzykowac. U mnie szczegolnie rzuca sie komosa, ktora zotała mi np po zastosowaniu Butisanu Star. W tej mieszaninie z treflanem ani sladu po "lebiodzie".
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 22:17 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malkolm2 napisał:
Grześ napisał:
Moim zdaniem to on tylko jest na miotłę a jeżeli na inne chwasty to w zasadzie pokrywa się z działaniem metazachloru więc po co przepłacać. Ja i tak pozostanę przy Galerze ze wzgledu na chabra i cenę.

pryskasz galerą jesienią??

Tak zanim była jeszcze rejestracja 1l/3ha.
Luki nie martw się o samosiewy ja w tym roku sieję 2 ha rzepaku po sobie. Bardziej martwię się o grzyby.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:09 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sieję rzepak po rzepaku już od 5 sezonów (na jednym stanowisku miałem rzepak w ciągu 5 lat 4 krotnie) samosiewami bym się nie przejmował o ile zbyt dużo nasion nie zostało za kombajnem, chyba że popełniłeś jakiś błąd w uprawie pożniwnej (zbyt głęboka) rośliny rzepaku nie przetrwają orki bądź kolejnej uprawy, dla pewności można powtórzyć zabieg płytkiej uprawy (kultywator ścierniskowy bądź brona talerzowa) aby jak największa liczba nasion skiełkowała, glifosat nie zmniejszy zdolności kiełkowania nasion, stąd najlepiej aby samoistnie skiełkowały przed orką (o ile jeszcze jest na to czas)

w kwestii zabezpieczenia cen to raczej skupie się na kontraktach futures (pozostaje problem zabezpieczenia waluty ale to też jest temat do opanowania) obecnie jestem na poszukiwania pośrednika, który zapewnia możliwość zawierania transakcji na giełdzie euronext
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 16:42 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie w tym roku tak mi jakość wypadło że muszę zasiać kawałek rzepak po rzepaku jak zniszczyć samosiewy? Glifosat przed orką?
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 12:00 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafalx napisał:
kissmy... napisał:
znacie jakieś narzędzia narzędzia, którymi można zabezpieczyć cenę
(najlepiej na obecnym poziomie) sprzedaży nasion rzepaku na przyszły sezon? najkorzystniej jakiś forward; podpisujecie umowy o tym charakterze?

Właśnie podpisałem umowę kontraktacyjną: cena 350 euro, moje zobowiązanie: całość plonu (bez konkretnej ilości) do firmy kontraktującej + ich nasiona.
Jak mieszkasz przy zachodniej granicy (do 200 km) to mogę dać namiary.
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 11:59 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafalx napisał:
odmiana Rossini, strona internetowa firmy http://www.raiffeisen-uckermark.de/. Numer telefonu na priv

a polske firmy nie chcą jeszcze o tym gadać (do dwóch dzwoniłem)
ciekawe czy Raifaisssen - Osadkowski podjął by temat.
Oferta jest nie głupia bo nie ma limitu ton a pomorze sypie podobno 1,5t więc w polskich kontraktach mozna się nieźle przejechać bo są na tony
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 11:16 Pon 16 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Moim zdaniem to on tylko jest na miotłę a jeżeli na inne chwasty to w zasadzie pokrywa się z działaniem metazachloru więc po co przepłacać. Ja i tak pozostanę przy Galerze ze wzgledu na chabra i cenę.

pryskasz galerą jesienią??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grześ

PostWysłany: 18:46 Nie 15 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 11:43 Nie 15 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

treflan zwalcza nie tylko jednoliscienne.... Idea
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 11:11 Nie 15 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Wszechwiedzący

PostWysłany: 09:10 Sob 14 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gibon16 napisał:
jestem zainteresowany siewem rzepaku i chciał bym się dowiedzieć jakie nakłady trzeba ponieść na jeden hektar pola zakup materiału siewnego nowożenie omłot ile to wychodzi ? pozdrwiam

Jesien:
Nasiona : California 110zł /ha
Oprysk na rzepak: Metazanex 1.6 + Szabla 0.15 + Treflan 1 = 150zł /ha
Oprysk na samosiewy zbóz: Leopard 1 = 45zł/ha
Oprysk na grzyba + skracanie - Orius 0.6l /ha = 32zl /ha

Wiosna:
Oprysk na grzyba: Orius 0.8 = 43zł
Oprysk na chowacza: Dursban 0.6 + Cyoerkill 100ml = 37zł
Oprysk na słodyszka: Mospilan 125 = 50zł
Oprysk na słodyszka 2: Proteus 0.6 = 47zł
Oprysk na łuszczyne i pryszczarka: Topsin 0.75 + Orius 0.5 + Mospilan 120= 115zł
Oprysk na desykacje + sklejanie łuszczyn: Spodnam 0.6 + Glifosat 3l = 70zł

Po podliczeniu wyszło za nasiona i chemie: 700zł /ha
Niech Ci ktos napisze nawozy.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 07:37 Sob 14 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisał:
rzepak wykoszony, odmiany forza i baros, plon o 20%nizszy niż w zeszłym roku, dodatkowo bardzo mocno porośnięty.

jednak korekta bo po przedaży okazało sie że plon o 30% mniejszy niż w zeszłym roku, dodatkowo na dwówch przyczepach d47 było o 1,5t mniej niż w zeszłym roku a na przyczepy pełne, ale dobra cena bo 1380zł/t.
Powrót do góry
rafalx

PostWysłany: 18:09 Czw 12 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odmiana Rossini, strona internetowa firmy http://www.raiffeisen-uckermark.de/. Numer telefonu na priv
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 196, 197, 198 ... 368, 369, 370  Następny
Strona 197 z 370

Skocz do: