Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Opał nie zrobi krzywdy żadnej pompie jeżeli jest czysty i pełnowartościowy:) Krzywde za to robi przebarwiany opał:P:P bo to odbarwiane jest jakimś żrącym gównem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówwil oli007

Opał odbarwia sie kwasem sierkowym VI. I to gówno robi szkody pompie i wtryskom. ale czysty opał I klasy ( bo sa tez II i III) to jest normalne On tyle ze ma mniejsza liczbe cetanowa. ja jezdze na opale 3512, zetorem 7341, bizonem, i BMW 325 TDS z 96r bmw i 3512 ma pompe rotacyjna i zadnych problemow, dodatkowo samochod ma pompe sterowana elektronicznie.

 

Podstawa to kupowac dobry opał z pewnego zródla, powtarzam to kazdemy po raz enty

 

/edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile chodzi u was teraz OPAł ,ja jestem z dawnego łomżyńskiego i muszę ,niestety na razie tylko na VERWIE

 

Dystrybutor oleju opałowego Łomża KURPIEWSKI 086 218 44 56

zadzwoń to się dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników MF 30xx. Czy jeździcie na opale i czy macie jakieś problemy (filtry, rozruch)?

Ja śmigam od dwóch lat 3050 i nic sie nie dzieje w 3512 podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja jeździłem na opale ciągnikiem mf 3060 to okropnie dymił i nie miał siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,piootr" ma racje

jeśli wlejesz dobrego opału to prawdziwy ON ( z prywatnej stacji) nie ma szans

Ja cały czas śmigam na opale i jest OK

Filtry bez śladu syfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten opał był przebarwiany i strasznie gęsty. Wlewało się go jak miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ten opał był przebarwiany i strasznie gęsty. Wlewało się go jak miód.

Gęsty to on nie powinien być... gęste to mogło być paliwo rzepakowe ale po tym siła jest dobra i nie kopci tak mocno tylko pachnie smarzonymi frytkami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten opał kupowany był w prywatnej stacji paliw i pewnie dlatego był taki lipny. Ale teraz pomykam na ON i jest ok. Troszkę drożej ale pewniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie remont skrzyni biegów 32/32 w MF 3060. Macie jakieś wiadomości na temat tej skrzyni? Może wiecie gdzie można dostac części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam mf 30 80 na zimnym wszystko jest ok jak sie troche nagrzeje zapala sie kontrolka filtra hydrauliki i pompa działa z przerwami nie działa wspomaganie czy to napewno wina filtra ma tylko 80 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

u mnie (a mieszkam w wielkopolsce) chyba nastała jakaś moda na fergussony.

w okloicy są takie modele:

-3080

-8140

-3070

-3060

i ja mam 6160

kumple chcą jeszcze kupić 3070 i jakiegoś 120 konnego

 

a jak jest u Was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napalił się na niego jak małpa na banana. Ale juto zobaczymy i dlatego pytam Was. A może ktoś coś więcej o nim napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie daleko mnie ma coś takiego z serii 26 nie wiem jaki dokładnie orał niedaleko i wolniej jak ja swoim MF a on ma mniejszy pług a zadymia mu ten traktor jak star gruźlik

 

Ja kiedyś taki ogłądałem to nie podobały mi się dzwignie do zmiany biegów ich obsługa no i jeszcze wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem mf 3080 i mam problemy z tylnym podnosnikiem.. Nie dziala regulacaj tylnego Tuz-u. Pompe włącza sie i wyłącza przelacznikiem elektrycznym nie dziala pokretło na pulpicie ktorym ustawiam wysokosc polozenia tuz-u. Poprosze o kontak na gg5177750, e-mail, jed1989@o2.pl badz sms 665765161 <--- oddzwonie badz oczekuje odpowiedzi na forum dziekuje... (PILNE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moze mi ktos powiedziec cos na temat ciagnika MF 6170 lub MF 3080, jakie maja srenie spalanie?? czy sa awaryjne i co najczesciej sie w nich psuje?? czy taki ciagnik jest w stanie poradzic saobie z plugiem obrotowym (np 4x40), agregatem uprawwow-siewnym o szer. 3m lub agregatem podorywkowym o szer. 3m?? czy kupno takiego ciagnika np z przebeiegiem 5tys motogodzin ma sens?? na co zwrocic uwage przy kupnie takiego ciagnika??

 

Mysle wlasnie o zakupie uzywanego MF6170 ale slyszalem niedobre opinie odosnie skrzyni biegow typu 32x32 w tym cigniku prawda jest to ze czesto sie psuje ta skrzynia?? ale rowniez slyszalem wiele pozytywnych opini, dluga praca w polu z tym ciagnikiem to ponoc czsta przyjemnosc:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie praca w polu nawet w nowym JD nie była by przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze mi ktos powiedziec cos na temat ciagnika MF 6170 lub MF 3080, jakie maja srenie spalanie?? czy sa awaryjne i co najczesciej sie w nich psuje?? czy taki ciagnik jest w stanie poradzic saobie z plugiem obrotowym (np 4x40), agregatem uprawwow-siewnym o szer. 3m lub agregatem podorywkowym o szer. 3m?? czy kupno takiego ciagnika np z przebeiegiem 5tys motogodzin ma sens?? na co zwrocic uwage przy kupnie takiego ciagnika??

 

Mysle wlasnie o zakupie uzywanego MF6170 ale slyszalem niedobre opinie odosnie skrzyni biegow typu 32x32 w tym cigniku prawda jest to ze czesto sie psuje ta skrzynia?? ale rowniez slyszalem wiele pozytywnych opini, dluga praca w polu z tym ciagnikiem to ponoc czsta przyjemnosc:):)

 

 

4x40 to ten MF spokojnie da rade ja 110kM MF orze zagonem 5x40 lub ibisem 4x48 uprawowosiewnemu też da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...