Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

mam banalne pytania do Grzesia oraz do innych osob ktore maja ciagniki wyposazone w EHR - w czasie orki macie ustawiona regulacje silowa, plywajaca czy mieszna?? bo w instrukcji od pronara podaja ze trzeba ustawic na regulacje silowa ale spotkalem sie tez z opinia ze lepiej jest na plywajaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: odnośnie Masseya 3080 posiadającego taką skrzynie Speedshift (16 x 16). Mam prośbe niech mi ktos wytłumaczy tak na chłopski rozum co to znaczy? Tzn (ile biegów do przodu ile do tyłu, czy ta skrzynia ma jakis wzmacniacz momentu czy cos takiego?) Interesuje mnie wszystko o tej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Zadzwoń do jakiegos przedstawiciela Korbanka i tam napewno kupisz, przysla ci poczta za zaliczeniem.Można tez poszukać u niezaleznych sprzedawców części, ale z taka "pierdułka" to moze byc u nich problem.

2.Speedshift16*16 , czyli jak sama nazwa wskazuje 16 w przód i 16 w tył, wzmacniacz oczywiście ma. Ja się spotkałem z taka skrzynia w 6130 to posiadała takze elektrohydrauliczny rewers(bez sprzegła)skrzynia oczywiscie synchronizowana.

3.Zazwyczaj uzywam regulacji siłowej lub mieszanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz!! nie wiem czy sie ze mna zgodzisz ale uwazam ze EHR to BARDZO DOBRA sprawa w tej chwili nie wyobraz sobie zycia bez tego i zastanwiam sie jak przez 12 lat moglem orac mtz wyposazonym w mechaniczna regulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Trzeba się gdzieś zakręcić za tą pompką. W najgorszym wypadku do Korbanków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio31

a możesz opisać gdzie się to włącza i trochę ogólnie o tym EHR.

Sądzę że coś takiego mam w swoim Fergusonie 690, ale nie mam instrukcji i za bardzo nie wiem co do czego jeszcze jest. Przy dzwigni podnośnika mam drugą dzwignię ale opisy są już starte. sądzę że jest to ten EHR. w którym położeniu jaki jest tryb pracy. Aktualnie tę dzwignię mam po środku, ale mogę ją przesunąć do dołu (w przód) lub do tyłu też w dół. bo to środkowe położenie jest na górze a dzwignia porusza się po półkolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec w twoim zapewne nie ma EHR, bo to jest system elektronicznej regulacji podnosnika, tzn. nie miałbys wtedz dzwigni tylko pokretełka i i nne pierdułki.

 

Zapewnie srodkowe położenie to położenie mieszane, a w tył lub przód to siłowe i pozycyjne. łatwo to sprawdzic podczas orki. jak bedziesz miał ustawione na siłowe to bedzie ci pług podrywało co chwile jak bedzie ciagnik miał za ciężko. A pozycyjne nalezy sie używacc do transportu maszyn zawieszanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzesio31

a możesz opisać gdzie się to włącza i trochę ogólnie o tym EHR.

Sądzę że coś takiego mam w swoim Fergusonie 690, ale nie mam instrukcji i za bardzo nie wiem co do czego jeszcze jest. Przy dzwigni podnośnika mam drugą dzwignię ale opisy są już starte. sądzę że jest to ten EHR. w którym położeniu jaki jest tryb pracy. Aktualnie tę dzwignię mam po środku, ale mogę ją przesunąć do dołu (w przód) lub do tyłu też w dół. bo to środkowe położenie jest na górze a dzwignia porusza się po półkolu.

witam szwagier ma landini jes zbudowane na fergusonie 699 przynajmniej podobne silnik skrzynia napewno a reszta jak bóg dał drugą dzwignią ustawiasz odległość od ziemi belek podnośnika regulacja głębokości orki lub coś takiego chetnie porozmawiam na ten temat czekam na opinie uwagi spostrzeżenia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje serię MF 36xx ? Jak ją oceniacie? Proszę o wymianę opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jakie powinno być cisnienie paliwa po pompie a przed wtryskiwaczem przy pompie rotacyjnej w silniku perkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może ktoś wie co do czego służy w MF 3060 chodzi mi o poszczególne kontrolki dźwignie, przełączniki, pokrętła. Jeżeli ktoś zechce poszukam jakiś zdjęć na których by było można zrobić opisy.

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche gość przesadził z ich mocą one mają po 100 kM nie 130 jak pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze byc z tym jakis przekret. ale jesli by były dobre to oplaca sie kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są jakieś wady ukryte. A niech się skrzynia rozsypie to dopiero można kasy wsadzić w remont Ja za swojego MF 3060 (82 Km) 1988r dałem 40 tyś. Można sobie porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile moze wynieść naprawa takiej skrzyni ? Co w niej takiego jest że to tylke kosztuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile moze wynieść naprawa takiej skrzyni ? Co w niej takiego jest że to tylke kosztuje ?

 

Ja jestem "świeżo" po remoncie skrzyni przekładniowej. Remont obejmował wymianę kół zębatych I i III biegu, dwóch synchronizatorów, kół zębatych przeniesienia napędu przedniej osi i kilku pirdułek zwiazanych z uszczelnieniem układu + olej i filtry. Najdroższe w tej "zabawie" było koło zębate (zespolone z koszem) napędu "przodu" - 4600 zł Całkowity koszt remontu 25 tys. Mam tylko nadzieję, że więcej tam nie będe musiał zagłądać. Dbajcie więc o skrzynie i nieoszczędzajcie na olejach, a ominą Was takie niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile moze wynieść naprawa takiej skrzyni ? Co w niej takiego jest że to tylke kosztuje ?

Ja jestem "świeżo" po remoncie skrzyni przekładniowej. Remont obejmował wymianę kół zębatych I i III biegu, dwóch synchronizatorów, kół zębatych przeniesienia napędu przedniej osi i kilku pirdułek zwiazanych z uszczelnieniem układu + olej i filtry. Najdroższe w tej "zabawie" było koło zębate (zespolone z koszem) napędu "przodu" - 4600 zł Całkowity koszt remontu 25 tys. Mam tylko nadzieję, że więcej tam nie będe musiał zagłądać. Dbajcie więc o skrzynie i nieoszczędzajcie na olejach, a ominą Was takie niespodzianki.

Czars ile kosztują synchronizator? Bo pewnie czeka mnie wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś użytkuje serię MF 36xx ? Jak ją oceniacie? Proszę o wymianę opini.

Od roku ganiam na mf 3655 i ... ganiam.Ma kopa ,świetnie się nim pracuje i przez ten rok był bezawaryjny.Jest z roku 1992 pracuje na 35 ha ,przyczym mam na nim tura i w sezonie nosi ok.700 bel sianokiszonki (podczas owijania i załadunku)+koszenie kukurydzy dwurzędową sieczkarnią 15 ha.Kosztował mnie 44000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od roku ganiam na mf 3655 i ... ganiam.Ma kopa ,świetnie się nim pracuje i przez ten rok był bezawaryjny.Jest z roku 1992 pracuje na 35 ha ,przyczym mam na nim tura i w sezonie nosi ok.700 bel sianokiszonki (podczas owijania i załadunku)+koszenie kukurydzy dwurzędową sieczkarnią 15 ha.Kosztował mnie 44000.

Mój 3690 z 1993 przez pierwsze dwa sezony też ganiał a potem coś się "zacięło". Mam nadzieję ze ciebie to nie spotka. Godles5 masz skrzynię dynashift? Masz instrukcję obsługi? Po czterech sezonach znam już kilka myków na ten sprzęt. Może wymiana info???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój 3690 z 1993 przez pierwsze dwa sezony też ganiał a potem coś się "zacięło". Mam nadzieję ze ciebie to nie spotka. Godles5 masz skrzynię dynashift? Masz instrukcję obsługi? Po czterech sezonach znam już kilka myków na ten sprzęt. Może wymiana info???

Czemu nie???

Aż tak drogo było jak przestał ganiać?Udało mi się zdobyć instrukcję do serii

36..i kosztowała w miarę znośnie 150,ale katalog części to już koszmarnie drogi aż wstyd tyle dać .No ale go mam.Jak będziesz czegoś potrzebował daj znać może coś poradzimy.Skrzynię mam datatronic -wolałem zwykłą od tej z bajerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godles5. Datatronik to komp pokładowy w prawym słupku. Modele 36xx posiadają skrzynię dynashift ABCD lub speedshift tz. skoczek. Też posiadam instrukcję obsługi i katalog części ale wszystkiego z nich się nie dowiesz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...