Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Czars.Teraz mnie zawstydziłeś .Mam skrzynię ,, speedshift tz. skoczek"Faktem jest ,że z instrukcji wiele nie dowiesz się ,ale zawsze to coś.Pozdrawiam Cię również i może jakieś namiary na Ciebie zawsze lepiej pogadać z praktykiem ,jak z teoretykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MF 3690 z 1994 roku i mam problem tego rodzaju iż nie mam szybkich biegów mam tylko wolne.może ktos mi powiedziec co to za usterka i jak ją usunąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Mój kuzyn miał taki sam problem,ale małe pytanie czy obok wymienionych braków są inne ,np.podnośnik działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę z MF piąty sezon, mam nadzieje ze już mnie nie zaskoczy. Moje gg 8916988. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam MF 3690 z 1994 roku i mam problem tego rodzaju iż nie mam szybkich biegów mam tylko wolne.może ktos mi powiedziec co to za usterka i jak jš usunšc

Pytasz o przekładnie żółw-zając ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kuzyna przepalił się bezpiecznik przy akumulatorze (nie przy kierownicy-wcześniej był upalony kabelek i po podłączeniu walnął bezpiecznik).Mechanik u niego podejrzewał ,że się dzieje coś z komputerem(jest pod kabiną z prawej strony)ale po przełożeniu do drugiego mf-a okazało się ,że wszystko gra.Podobno łatwo go wymontować i sprawdzić.Ja stawiałbym na to, ale nie jestem mechanikiem.Powodzenia

 

/edit

Ale oczywiście nie działał wtedy również podnośnik itd.(po przepaleniu kabla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak pytam o tą przekładnie.Podnosnik działa poprawnie .

Sprawdź elekrozawór na okrągłym deklu skrzyni z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podnosnik działa tylko że troche wolno podnosi chyba ,ale to wina oleju i filtrów raczej u korbanka mowili mi ze usterka szybkich biegów to moze byc wina synchronizatora. Sam juz nie wiem pasuje wyjezdzac w pole a ciągnik nie w pełni sprawny.Mam jeszcze problemy z tą skrzynia jest zarzygana olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba wymienić filtr oleju.W tych z większą mocą są potrzebne dwa.Płaciłem za jeden 280zł.A kontrolka świeci się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trzeba wymienić filtr oleju.W tych z większą mocą są potrzebne dwa.Płaciłem za jeden 280zł.A kontrolka świeci się?

 

Prawdopodobnie masz przepalony czujnik zapchania filtra olejowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry i olej juz kupiłem żadne kontrolki sie nie swiecą podczas pracy

teraz musze ta skrzynie pouszczelniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie podnosnik działa tylko że troche wolno podnosi chyba ,ale to wina oleju i filtrów raczej u korbanka mowili mi ze usterka szybkich biegów to moze byc wina synchronizatora. Sam juz nie wiem pasuje wyjezdzac w pole a ciągnik nie w pełni sprawny.Mam jeszcze problemy z tą skrzynia jest zarzygana olejem.

Jak masz zarzyganą skorupę od góry (pod kabiną) to sprawdzi przewód olejowy chłodnicy wychodzący z lewej pompy( ten długi 4m). Lubi popękać i się pocić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tam troche trudny jest dostęp pod kabiną Aty jaki masz ciągnik CZARS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tam troche trudny jest dostęp pod kabiną Aty jaki masz ciągnik CZARS

MF 3690 1993 z przednim tuz-em 10.600 mth

 

/edit

Między grabinką a lewym tylnim kołem jest mały prześwit pomiędzy zbiornikiem paliwa a kabiną. Tam można wsadzić rękę i lekko wyciągnąć go znad skrzyni i sprzawdzić. Zazwyczaj w tym miejscu nagrzewa się od skrzyni pęka i poci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak Ci sie sprawuje twój MF?

Trudno o jednoznaczna ocenę. Ogólnie to jestem zadowolony, bo naprawdę traktor potrafi zrobić kawał dobrej roboty- sam z ręsztą pewnie przekonałeś się o tym. Za stosunkowo niską cenę zakupu (50tys.) masz: mocny ciagnik, w miarę komfortowy, ergonomiczne rozwiązania (rewers, EHR), dobrą amortyzację i trakcję i najważniejsze "lubi barszcz". Po drugiej stronie medalu jest amortyzacja tego sprzętu. Czasem bardzo kosztowna. Od zakupu włożyłem w niego 30tys.(teraz skrzynia , wcześniej sprzęgło, pompy) i to właśnie bardzo "boli". Jednak nie wyobrażam sobie prac polowych bez niego. A jak Twoj sprzęt się sprawuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o swoim nie mogę dużo powiedziec bo kupiłem go w styczniu tego roku

silnik chodzi fajnie narazie wymieniłem mu ogumienie turbine olej w silniku i filltry teraz musze ze szkrzynia zrobic. po pracach w polu dopiero bede mogł cos o nim powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam skrzynię Dynashift

Wiesz jak ją użytkować, żeby służyła jak najdłużej? Tz. jak "bawić się przełącznikiem ABCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem a ty wiesz?

Generalnie jeżdzimy na D. Wtedy cały układ hydrauliczny DYNA przenoszący przełożenia nie pracuje. Nawet słychać po pracy ciągnika. Tarcze tego układu (12 szt) nie pracują i nie wycierają się. Mniejsze obciązenie hydrauliki większa wydajność - jednym słowem ekonomika. Półbiegi przerzucamy stapniowo przerwy min. 5 s. I UWAGA W TRANSPORCIE nie pomylić z kierunkowskazem. Przełączenie z 4D na 4A grozi wypadnięciem przez okno i remontem skrzyni. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czars ,powiedz jeszcze u kogo kupowałeś części ? I naprawę robił jakiś warsztat ,czy mechanik,,stodołowy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...