Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

A czy do naprawy tej skrzyni potrzebny jest jakiś specjalista czy poradzi sobie z tym dobry mechanik od cieżarówek/ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze rozpołowienie 3 lata temu przyjechał mechanik "objeżdzacz" z DF. To prosta sprawa i sami byśmy dali radę, ale warto było zobaczyć. Jak ktoś rozpoławiał ursusa 16xx czy 12xx to da sobie radę. Skorupę przy ostatnim remoncie wyjeliśmy sami. Jest tam kilka myków ale jest to do przejścia. Tak do końca nie wiedzieliśmy jak się zabrać do wyjęcia bebechów. Dwa wałki z każdej strony zabezpieczone - skapitulowaliśmy. Przyjechał mechanik od korbanków znależliśmy rozwiązanie- choć nie od razu. Zrobił specyfikację zamówienia. Zamówiliśmy u nich części. Złożyliśmy skrzynię. Zjechaliśmy, odpaliliśmy i wszysko gra. . Szczegóły na gg. Pozdrawiam. Cześć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto oprócz korbanków ma jeszcze serwis MF i czesci do nich?

Org. to chyba nikt, ale jest wielu prywatnych importerów którzy przywożą sporo tańsze zamienniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto oprócz korbanków ma jeszcze serwis MF i czesci do nich?

MF ma jeszcze mihg. Kupowałem u nich kilka części, mają dobre ceny i prowadzą sprzedaż wysyłkową.

Sprawdź.

www.mihg.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podajcie namiary do kilku prywatnych importerów czesci zamiennych do mf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze swego doświadczenia wiem,że lepiej się zapytać o cenę u kilku dostawców części.Zamówiłem część u prywatnego dostawcy,a później okazało się ,że było drożej jak u Korbanków.Taniej byłoby zadzwonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje schematu instalacji elektrycznej, hydraulicznej lub ksiazki serwisowej do Massey Fergusona 3115 moze byc od innego modelu. jezeli ktos posiada mysle ze sie dogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec do ktorych wyjsc hydraulicznych służą poszczególne gałki w kabinie w MF 3690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do Grzesia i innych uzytkowników MF 30xx

jak jest z komfortem pracy w tych maszynach da sie posłuchac radyjka no i czy wogóle da sie zamontować radio w kabinie, jak jest z hałasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio było montowane fabrycznie i swobodnie/ort da się go słuchać (nie tak jak w MTZ-cie gdzie muzykę słychac tylko na postoju ) Poziom hałasu znacznie wzrasta jak otworzysz dach, czy szyby ponieważ ciagnik na zewnatrz jest dość głośny. Kabina jest dość przestronna i nieźle wykończona. Komfort zapewnia wygodne siedzisko Grammera. Nie jest to Fendt, ale Ursusy i Zetory mogą się schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

własnie zastanawiam sie nad MF 3060 lub 3070

wiem ze 3060 ma 4 gary a 3070 ma 4 czy moze już 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałbym chrapke na 3060 lub 3065 jak od 2007 młody rolnik ruszy...Grzesio a jak z eksploatacją-koszty...filtry itp...dziwi mnie ze taki mf ma troche bajerow a jest w porównywalnych cenach z używanymi zetorami co maja skromne wyposażenie...dziwne. ..jak ten mf ma sie do proximy8441

 

/edit Zmieniona nazwa odbiorcy MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 3070 to 4 cylindry+turbina

2. no filtry tanie nie są np. ostatnio kupiłem zamiennik filtra hydrauliki i wydałem 400zł,filtr powietrza też kosztował cos ok. tego (orginał)

3.Na temat proximy8441 się nie wypowiadam bo nie miałem przyjemnosci tym jeżdzić...

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem filtr powietrza do MF 4270 z filtronu za 80 zł bierzesz stary i w katalogu mają wymiary i dobiorą bez problemu

 

oryginał u korbanka 350 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wie jak idzie obrotomierz i co zrobic zeby mi wkoncu chodzil, od zimy nie chodzi nie iwem co jest wczesniej troche przerywal poprosze o dezwanie sie na gg 5177750

 

/edit

kto wie co o obrotomierzach w mf prosze o kontakt na gg 5177750 PILNE. musze siac nawozy a bez obrotomierza ani rusz:(!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeś napuisał... To chyba musisz konkretniej określić rodzaj ciągnika cZy ma 2 lata czy może 30:P jeżeli jest mechaniczny to najprostszy sposób odkręcić linke przy obrotomierzu włączyć ciągnik i zobaczyć czy sie kręci... jak sie kręci to wymieniasz zegar i tyle a jak nie to albo ślimak albo linka i po sprawie... Chyba że masz jakieś elektroniczne gówno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro w nagłówku stoi "wszystko o...",więc mam pytanko:dlaczego w ciągnikach(między innymi też w starych Fergusonach) tych staaarych nie stosowano typowej przedniej osi tylko po środku koło obok kołą ,albo tylko jedno po środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukuje schematu instalacji elektrycznej, hydraulicznej lub ksiazki serwisowej do Massey Fergusona 3115 moze byc od innego modelu. jezeli ktos posiada mysle ze sie dogadamy

 

mam

jwdach@poczta.fm

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro w nagłówku stoi "wszystko o...",więc mam pytanko:dlaczego w ciągnikach(między innymi też w starych Fergusonach) tych staaarych nie stosowano typowej przedniej osi tylko po środku koło obok kołą ,albo tylko jedno po środku

z jednej strony to jest dobre rozwiazanie (np: stre amerkanskie ciagniki tak miały) były bardzo zwrotne. Miały dużo/ort wiekszy kąt zawracania a niektóre mogły nawet krecic sie w kółko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać namiary gdzie dostanę za rozsądną cenę instrukcję obsługi i katalog części zamiennych do MF 3690 Dynashift /mój jest z 1995 r./ (najlepiej po polsku)?!? A może ktoś z osób na forum posiada takowe! Moje gg: 4843923 albo e-mail: w-gaik@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katalog u Korbanków ok500 zł - w zeszłym roku jak się pytałem,natomiast instrukcję do mf serii36xx kupiłem na allegro za 120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to takie pytanie już wczesniej padło w tym temacie i chyba na nie odpowiedziałem więc poszukaj. a tak w skrócie to skrzynia biegów i sprzęgło bo to najcześciej siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...