Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma najstarszego Władimirca T25

Posiadam T25 A-1 z 1974r nr rejestracyjny LK5042 data pierwszej rejestracji wrzesień 1974

Bez poważniejszych remontów trzeci komplet tylnych opon założyłem tej zimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOj chyba do najstarszych nie należy T25 A-2 82r. pierwsza rejestracja w 83r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj też był kupiony nowy. tylko szkoda ze bez kabiny.oryginalna by była lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może ma ktoś ciekawy pomysł na rozwiązanie napinania cięgien u " WłADKA".Chodzi mi o rozwiązanie sposobu mocowania łańcuchów na wzór polskich ciągników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

należy wykonać dwa pierścienie i przyspawać do nich odpowiednio wyprofilowane blachy z dziurami, w pierscieniu wywiercić 4 dziury i przykręcić na osłone łożyska zwolnicy, zamiast łańcuchów proponuje wiązanie teleskopowe z sprężyną gdyż proponowane mocowanie nie jest zbyt wytrzymałe, ale z powodzeniem stosowane w żubroniach, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Ja w grudniu ubiegłego roku zakupiłem poprzez wysyłkę w Pronarze w Narwi komplet mocowan lancuchow stosowany w Zubroniach. Na jedna zwolnice sklada sie pokrywa lozyska i przystosowana do niej gruba blacha z nawierconymi juz otworami do mocowania na pokrywie i mocowania lancuchow. Za komplet zaplacilem ok. 150 zl. Nie mog odnalezc faktury by podac numery katalogowe . Nie wiem jak to sie sprawdzi gdyz jeszcze tego kompletu nie zamontowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
należy wykonać dwa pierścienie i przyspawać do nich odpowiednio wyprofilowane blachy z dziurami, w pierscieniu wywiercić 4 dziury i przykręcić na osłone łożyska zwolnicy, zamiast łańcuchów proponuje wiązanie teleskopowe z sprężyną gdyż proponowane mocowanie nie jest zbyt wytrzymałe, ale z powodzeniem stosowane w żubroniach, pozdrawiam

Wszystko jest OK. gdy belki mocuje się na środkowych otworach gdy dać je do przodu lub do tyłu pojawiają się problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście ansu masz racje, jednakże pozostałych otworów do mocowania ramion poprawnie używa sie przy niestandardowym ustawieniu zwolnic czyli 0 lub 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś ma jakieś doświadcznie w koszeniu kosiarką rotacyjną z T-25

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kosi mi łąkę, co roku kosiarką rotacyjną ciągnikiem T25 i nie zauważyłem by miał jakieś z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkresl to ze ta łąka jest dosc twarda bo jesli jest miiekka to jest raczej nie mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj ze skrzynią biegow cos sie stało.chce przełączyc na biegi do przodu(mam jedna wajche od biegów)nie chce zaskoczyc jak chce przełaczyc na biegi do przodu,cos tam zgrzyta i nic. a biegi do tyłu są wszystkie.co to moze byc??jak myslicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia na wałku przekładni głównej (rewers) się rozleciały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakas powazniejsza sprawa??u mnie to cały czas są problemy z tą skrzynia.no ale co zrobic jak nie naprawie to nie wyjade w pole.zaprowadzilismy do mechanika juz,w tygodniu powinien byc zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części ze 20zl za komplet podkładek i zabezpieczenie, ale podłogę, pokrywę skrzyni i cały mechanizm zmiany biegów trzeba zdemontować by wyjąć przekładnię (wałek z kołami talerzowymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze to nie bedzie duzy koszt naprawy.duzo roboty nie powinno byc przy tym.

 

A w Twoim T-25 są problemy z podnosnikiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Byłbym wdzięczny za więcej szczegółów:

- jaka szerokość koszenia?

- jaka wydajność (ha/godz)?

- czy nie zdarza się to opisyawane wcześniej zakleszczani biegów przy używaniu WOMa?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy używaniu WOM nie zakleszczaja sie. ale zakleszczaja sie wtedy jak sie za duzo kombinuje ze skrzynia przy przełączaniu beigów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t25 bedzie chodzil z rotacyjna na 1,35 metra.

Niektorzy to nawet eksperymentuja z t25 z kosiarka na 1,65 metra ale to juz gorzej idzie a to z racji tego ze sa problemy z nabraniem obrotow kopsiarki, bo nie ma dwustopniowego sprzegla(no ale slyszalem ze byly t25 ze sprzeglem dwustopniowym, wiec jesli takie masz to bedzie z duzo rotacyjna lepiej chodzic)

 

Z mala rotacyjna (1,35 metra) mozesz jezdzic t25 w granicach 5-do 10km/h a wydajnosc zalezec bedzie od ksztaltu pola w moich stronach sporo ludzi z malymi rotacyjnymi z t25 smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kosze czeską 1,65 sprzęgło jednostopniowe

Jest dużo lepiej jak tymi małymi polskimi kosiarkami

Fakt że ciężko jest ja rozbujać i włączyć bieg (ja kosze na trzecim biegu 1850obr/min jest to odpowiednik biegu czwartego w C 330 M 2250 obr/min przy tych obrotach silnika oba ciągniki poruszają się z tą samą prędkością)

Koszę tą kosiarką i ciągnikiem od 1996 r 2x12 ha w roku .

Niestety nie włączam prawie nigdy biegu układam sobie tak pokosy żeby jak najmniej jeździć po nich drugi raz.

Nie jest to marzenie ale jak się wejdzie wprawę to idzie wytrzymać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ruska z 1978 i nigdy jeszcze nie miał remontu (wymieniona została tylko góra tzn tłoki pierscionki) doskonale daje sobie rade w moim 5 ha gospodarstwie, z 3,5 tonowym rozrzutnikiem śmiga prawie jak c360 ale spala 2razy mniej od niego. To bardzo oszczędny traktoe ma tylko jedną wadę układ kierowniczy hamulce i wycieki oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...