Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

tak to jest jak sie w zyciu nie pracowalo z takim sprzetem, a tu nagle trzeba isc do maszyny i ogladac, a tu nie wiadomo na co nawet patrzec

 

Mam nadzieje ze dobrze wybralem, zreszta za ta kase to wyboru wielkiego nie bylo, pierwsza z dwudziestu w dosc znosnym stanie, a co wyjdzie podcza pracy to juz licho wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wszelkiej dokumentacji do FIATAGRI HESSTON 4700.

Prosze o odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem prasę Arobale 1212sa jest identyczna jak Class Rolant 46 tylko w innym kolorze.Jeżeli ktos ma doswiadczenia z takimi prasami będe wdzięczny za info.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma waski podbieracz 140cm(trochę mało) jest z 1993r. i po długim targowaniu poszła za 19tyś. Jak na moje oko stan idealny i mam nadzieję że jak pójdzie w robotę to zdania nie zmienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mały podbieracz jak jest sporo słomy po bizonie to źle prasować mam też taki w 44s

 

owijanie na 1 sznurek czy inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona robi duże baloty także sianokiszonka odpada z sianem mogą być kłopoty a słoma w sam raz.

Mam pytanie o co chodzi z tyn czyjnikiem razmieszczenia słomy w komorze. Czy to zwykły czujnik uchylenia komory coś jak w Kronach czy to jakoś pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić sipme to kup wersję Farm czy jakoś tak jest lepiej wypasażona/ort. A classic jest goła owijanie tylko na 1 sznurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SIPME Z-279/1 prasa jest gut jak to napisal przedmówca co prawda jest goLa ale wystarczajonca pracuje przewarznie z nią C-360 3 P albo MF-255 i niema problemu z dobiciem beli stały caly rok i sie nie zsiadły a stały w dwuch rzedach jedna na drugiej polecam tylko podbierak jest marny gną sie palce i osłonki podbieraka ale Sipma tak ma chyba że sie zamówi wzmocniony. Pozdrowienia i miłej pracy w polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka prasa zwijająca nadaje się do prasowania bardzo suchej słomy po kombajnie ? Sianokiszonek napewno nie będę nią robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaro: ALE w porównaniu do sipmowskich czy wafarmowskich -lepsza,gorsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna - po prostu nie robiłem tamtymi więc nie mogę ocenić -napewno potrzebuje mocniejszego ciągnika niż np.sipmowska-jak dla mnie ma dwie zalety-jest cichsza i zbeluje wszystko (łącznie z wiadrem lub łopatą ).Miała też parę awarii w właściwie jedną parę razy -pękające łańcuszki od podbieracza-według mnie jest to wina tej głupiej konstrukcji nagarniacza-powinien tam być jakiś rotor-ja robię od paru sezonów po ok 700-800 bel a znajomy taką samą 1500 samej sianokiszonki rocznie i jakoś się trzyma.Co do tego ,że nie da się nią robić słomy to może i prawda ale nie u mnie bo ja jakoś tam beluję ok 250 szt i praktycznie bezproblemowo (może 2 lub 3 z problemami )-aha i z sianem też nie ma problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem sipmę to na tym wałśnie durnie wymyślanym przez kogoś i kopiowanym przez wszystkich nagarniaczu założyłem przeciw wagę na przedłużonej ośce. Nie udało mi się tego zrobić idealnie bo ten nagarniacz ma za dużą masę ale trochę pomogło i łańcucha mi nie zrywało tylko poluźniało śruby na sprzegle. Teraz ma rotor i to jest robota bierze wszystko i 2x szybciej. Jak masz mocniejszy ciągnik to nie będziesz załował prasy z rotorem.

 

/edit

To się nazywa dbałość o sprzęt. Nigdy jeszcze nie widziałem maszyny rolniczej owiniętej folią nawet nowej.

http://www.allegro.pl/item101450294_prasy_zwijajace_class_john_deere_new_holland_inne.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ! To tylko optyczny chwyt marketingowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktos namiary na sprawdzonego goscia ktory zajmuje sie sprzedarza pras rolujacych marki claas.

chce kupic prase rolujaca claas rollat 46 z szerokim podbierakiem i osprzetem do owijania siatka, jesli ma ktos tak prase do sprzedania lub wie gdzie mozna taka kupic to prosze o kontakt w_ledwoch@wp.pl cena do uzgodnienia;)

 

zgory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co zwrócic uwage przy kupnie prasy oprucz tego czy jest stalo lub zmienno komorowa, czy posiada "rozdrabniacz", szeroki lub waski podbieracz no i oczywiscie ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owijanie 1 czy 2 sznurkami i siatką, wyjechanie blach na podbieraczu i jego ogólny stan czy nie ma za dużych luzów na belkach czy nie są one pogiete, stan sprężyn jak są okrągłe końcówki to już sporo pochodziła, w przypadku łancuchowych wyciągnięcie łańcucha, przecieki oleju stan zaczepu ile wyjechany powie ile chodziła.

Może ktoś jeszcze coś doda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan kól łańcuchowych , siłowniki od zamykania komory czy się nie leją no i oczywiście ogólny wyglą czy nie była bardzo bielona do sprzedaży , stan walców czy nie są gładkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje infracji jakie zapotrzebowanie na moc ma praca Claas Rollant 250 z roto cut i roto feet, czy jest jakaś różnica. Pociągną bym tą prase Zetorem 11441.

 

I czy warto kupic Rollanta 250 RF z 2001 roku za około 50 tys PLN. czy moze nową polską??

 

I jakie macie doświadczenie z prasami Claas??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 46 RC i 914 sobie z nią radzi. Nie wiem jak Ty ale mi kilku importerów odradzało 250 ze względu na dużą ilość elektroniki. Mówil że 46RC to w zasadzie to samo chyba że masz 250 z tym systemem wczesnego okręcania balota w komorze. Generalnie super maszyny ja jestem z mojej zadowolony. Jak chcesz kupić to kup Classa ja miałem Sipmę i żałują że się jej tak późno pozbyłem. Teraz to się robi baloty tylko przydałby się ciagnik z klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...