Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

no glownie ma sluzyc jako moj wol roboczy na 20ha ktore sie powieksza

ja pytalem sie goscia tego z czestochowy co sprzedaje je (na allegro aukcia) i powiedial ze rozni sie tylko kabina i ze ma wspomaganie na orbitrol to znaczy ze sie go oplaci kupic za ta cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 20 ha napewno da rade ale nie masz co liczyć na super komfort ja oglądałem niedawno w słomczynie takiego belarusa z tej firmy birawit , sprzegło tak samo ciężko jak w starych , hydraulika taka sama to za jakiś czas będzie ciekła

 

Myśle że na 20 ha nie nabijesz za dużo godzin a jak będziesz miał 30 ha to też nim obrobisz pługowi 4x35 spokojnie da rade kombi 3,6 tez pociągnie

 

a różnica cenowa między nim a pronarem , zetorem jest spora chyba że masz kase to kup sobie zetora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasy to za duzo nie ma a napewno bedzie lepszy od pronara (tak bynajmniej mi sie wydaje) mowisz ze byles niedawno w slomczynie widziales moze te przyczepki jedno osiowe po ile byly (a moze znasz jeszcze cenne z podwojnymi bortami bo taka mnie interesuje) a tak na wyglad to nie najgorsze maszyny a ile bylo tych maszyn z birawitu (mtz-ow??) i jakie modele i po ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczepkami się nie interesowałem

 

birawit miał dwa ciągniki tego belarusa za 63000 zł i tego chińskiego Fotona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze gg to sie odezwi podaj nr

 

/edit

to jak nie chcesz podawac nr to sie odezw ty do mnie nr gg to:

1987496 odezwi sie oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica między przednim napędem stożkowym (starym) a krzyżowym (nowym włoskim carraro) w belarusach oczywiście ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, ojciec 23lata mial mtz82

teraz wlasnie chcial kupic nowego belarusa, ale jak to dzis powiedzial na szczescie kupil 10letniego zetora, ten ciagnik to inna bajka w stosunku do mtzta,

wiadomo sa lepsze na rynku, ale i tak ledwo uzbieralismy owe 60tys na ciagnik ale jak na razie ojciec jest bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest różnica między przednim napędem stożkowym (starym) a krzyżowym (nowym włoskim carraro) w belarusach oczywiście ??

Witam, pierwsza podstawowa sprawa: to nie jest wcale napęd carraro( kto taką informacje podał?), to jest stary zetorosko-ursusowski napęd typu belkowego. Różnica jest ogromna stożkowy, jest w kształcie bramy, przenosi znacznie mniejsze obciążenia i szybciej się sypie, belkowy jest prosty - belka, mocniejszy, ale z minusem mniejszy prześwit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie pomyliło z tym carraro Jakoś mi się tak skojarzyło.

Ten przenosi więcej mocy i się tak nie sypie czyli jest lepszy

Na stronie www.birawit.pl znalazłem ciekawy ciągniczek MTZ Belarus 920.2

Ma 85KM. SILNIK EURO 1 .

PRZEDNI MOST KRZYŻAKOWY, HYDRAULIKA BOSCH – MONOBLOK,

SKRZYNIA ZSYNCHRONIZOWANA, ELEKTRYCZNA BLOKADA MOSTÓW, WŁĄCZENIE WOM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE, OBCIĄŻNIKI P. 450 KG, WZMOCNIENIE RAMY, OBUDOWA

SILNIKA, SIEDZENIE GRAMMER, OPONY: 360/70 R24 / 18,4 R34 .

 

Na moje oko to może być dobra maszyna. Hydraulika boscha czyli nie będzie z (może) z niego ciekło, skrzynia zsynchronizowana czyli nie będzie trzeszczało, wszystko sie włancza elektryczno-mechanicznie. TO JUŻ JAK NIEMTZ

 

Zastanawia mie tylko to czy ta hydraulika boscha ma EHR Wiesz coś na ten tematJanek 44?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz coś na ten temat Janek 44?

Wiesz, najgorsze są czyjeś dorady. Bo jak to w życiu bywa( z Belarusami najczęściej) możesz trafić coś dobrego lub złomostwo. Widzę po adresie,że mieszkasz w podlaskim, więc do Szczuczyna masz kawałek, podjedz zobacz, i oceń sam. Tylko bierz/ort poprawkę na to, co mówią. I jak się zdecydujesz kupić to targuj mocno. Jeśli naprawdę to jest Bosch, to ja osobiście w przecieki wątpię, a jak jest to białoruski bosch, to wszystko możliwe. Z tym EHR to też różnie bywa, oni tam wkładają co leci, więc konkretnej odpowiedzi nie mogę Ci udzielić. Mało brakowało i sam bym kupił 820, tylko troszeczkę za wysoki, a ja na ,,starość’’ budować się już nie będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tego 3,7m BH kombi unii poradzi

 

/edit

@@@Czesio@@@ jak ci sie spisuje ten twoj belarus i z ktorego roku jest i ile za niego dales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady. Chciałbym sprzedać mojego MTZ 82 rocznik 96, 1500 mth, kupiony w Polsce. Nie wiem po ile one chodzą. W internecie widziałem kwoty rzędu 35 tys. zł. Wydaje mi się to niemożliwe żeby mój "lejek" był tyle wart. Jeżeli ktoś cos wie to bardzo proszę o wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Belarusa 952 na przodzie typu belkowego. Kupiłem go nowego tej zimy i niedawno skończyłem docieranie. Narazie nieżałuje bez problemu ciąga agregat Bometu 4,2 m. szer. i radzi sobie z pługami 4 skibowymi Uni Tur 120 B 35 a jak orałem na lżejszej ziemi to piątą skibę przykręcałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem za niego 78 tys. zł. jest w nim dość dobra widoczność tylko aby zobaczyć tylny zaczep to jednak trzeba się wychylać. siedzenie jest wygodne a wszystkie dźwignie są pod ręką. Niestety kabina jest dość ciasna więc trzeba zapomnieć o przewożeniu pasażerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moge wygluszyc swojego pronara 1523?? dzisiaj popracowalem jakies 5 godzin i musze powiedziec ze jest glosno a jeszcze na jesien wydawal sie jakis bardziej cichy zastanawiam sie nad kupnem mat wygluszajacych tyllko nie wiem czy obleic tym maske czy moze podloge w kabinie pomozcie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak moge wygluszyc swojego pronara 1523?? dzisiaj popracowalem jakies 5 godzin i musze powiedziec ze jest glosno a jeszcze na jesien wydawal sie jakis bardziej cichy zastanawiam sie nad kupnem mat wygluszajacych tyllko nie wiem czy obleic tym maske czy moze podloge w kabinie pomozcie !!

nie łatwiej słuchawki założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czesioa jak jest pod wzgledem widocznosci i komfortu w kabinie i ile za niego dales

 

/edit Autor dokładnie podał cenę, za jaką kupil ciągnik. MOD

dałem za niego 78 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie łatwiej słuchawki założyć

to moge zrobic w ostatecznosci a tak na powaznie to zastanawiam sie nad zakupem tych mat i wyklejeniem podlogi - mam nadzieje ze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Pronara 1523A i jak jedzie to strasznie buczy i w ogóle ma niską kulturę pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu się obawiacie hydrauliki w Białorusach? Dziś rozmawiałem z mechanikiem (serwisantem), który rzekł w te słowa:

Polecam tan ciągnik, gdyż jako jedyny nie ma problemów z hydrauliką - w instrukcji obsługi stoi jasno - jeśli są ubytki płynu - należy dolać i jechać dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu się obawiacie hydrauliki w Białorusach? Dziś rozmawiałem z mechanikiem (serwisantem), który rzekł w te słowa:

Polecam tan ciągnik, gdyż jako jedyny nie ma problemów z hydrauliką - w instrukcji obsługi stoi jasno - jeśli są ubytki płynu - należy dolać i jechać dalej ...

Nie powiedział bym, że MTZ Białoruś nie mam problemów z hydrauliką. Mam juz troche wysłużonego MTZ z 1993 roku. i Musiałem w nim zmienić rozdzielacz hydrauliki. W moim cigniku mam zaczep na belce i gdy podnosiłem klape w prasie rolującej to zaczep sie podnosił przez to zgiołem wałek WOM

 

Ale jest jeszcze jeden mankament MTZ-ów mianowicie chodzi mi o wspomaganie układu kierowniczego. Jedna sprawa to straszne luzy a druga to że gdy pracowałem z ładowaczem czołowym TUR to nie dałem rady w miejscu skręcić kołami Na szczęście poradziłem sobie z tym wstawiając siłownik (na szczeście konstruktorzy tych ciągików też wpadli juz na taki pomysł) i teraz to przy najcięższym obciążeniu jest lekko. Także ogromnym sukcesem było wyeliminowanie luzów wstawiając pompe oleju typu "orbitrol". Cały koszt przerobu wyniósł mnie około 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...